بانکدار سابق چینی به جرم دریافت رشوه و فساد مالی اعدام شد

10/11/1399 04:40 ب.ظ

بانکدار سابق چینی به جرم دریافت رشوه و فساد مالی اعدام شد جزئیات بیشتر🔽

شیائومین لای که به چند همسری هم محکوم شده بود اوایل ژانویه طی اعترافاتی تلویزیونی اعلام کرد که تمام دارایی کسب شده از طریق رشوه و اختلاس را ذخیره کرده و جرات خرج کردن آنها را نداشته است. تلویزیون دولتی چین روز جمعه در گزارشی از اعدام شیائومین لای، بانکدار و رئیس سابق یک صندوق سرمایه‌گذاری در این کشور خبر داد.

به موجب این گزارش آقای لای که پیش‌تر به فساد مالی و دریافت بیش از ۲۱۵ میلیون یورو رشوه متهم و محکوم شده بود صبح روز جمعه اعدام شد.

دادگاهی در چین اوایل ژانویه شیائومین لای را به دلیل دست داشتن در فساد مالی و دریافت رشوه به مجازات اعدام محکوم کرده بود؛ حکمی که برای روسا و مسئولان عالی‌رتبه اقتصادی این کشور اغلب غیرمعمول است. دادگاه همچنین در پرونده‌ای دیگر با تایید اتهامات وارده به آقای لای، وی را به دلیل «چند همسری» مجرم شناخته بود.

شیائومین لای که از اعضای سابق حزب کمونیست چین بود و پیش‌تر ریاست یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه گذاری و مدیریت دارایی در این کشور را بر عهده داشت اوایل ماه جاری طی اعترافاتی تلویزیونی اعلام کرد که تمام دارایی نامشروع کسب شده از طریق رشوه و اختلاس را ذخیره کرده است. headtopics.com

من که کلا با اعدام مخالفم ولی دمشون گرم که تبعیض قائل نمیشن

جالبه داخل چین فقط به دو جرم اعدام میکنن.فساد مالی و کشتن پاندا.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

درکشورکافرفاسداعدام میشود،درجمهوری اسلامی بیگناه اعدام میشودفاسدتشویق وترفیع مقام میگیرد