بانک‌ها در ایران برای پرداخت وام ازدواج پول ندارند

20/11/1400 12:09 ب.ظ

یک مقام بانکی در ایران اعلام کرد بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومانی پول ندارند و خیلی از افراد از سال ۱۳۹۷ به بعد هنوز در صف دریافت وام ۷۰ میلیونی ازدواج هستند.

یک مقام بانکی در ایران اعلام کرد بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومانی پول ندارند و خیلی از افراد از سال ۱۳۹۷ به بعد هنوز در صف دریافت وام ۷۰ میلیونی ازدواج هستند. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که به دلیل مجموعه‌ای از رسوایی‌ها در ماه‌های اخیر به شدت تحت فشار قرار دارد روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن با هدف جلب حمایت اعضای پارلمانی حزب محافظه‌کار کابینه خود را ترمیم کرد.

در ما‌ه‌های اخیر رسانه‌های بریتانیا برگزاری مهمانی‌های متعددی در دفتر کار و محل زندگی نخست وزیر را در شرایطی که مقررات شدید قرنطینه بر کشور حاکم بود افشا کردند. آقای جانسون که در ابتدا این مهمانی‌ها و یا حضور خود در آنها را تکذیب کرده بود در نهایت مجبور شد به دلیل نقض مقررات قرنطینه و ارائه شواهد نادرست به پارلمان بریتانیا عذرخواهی کند.

تحقیقات پلیس لندن در مورد این مهمانی‌ها ادامه دارد و نتایج آن ممکن است چند ماه دیگر اعلام شود. آقای جانسون هفته گذشته وعده داد که با تغییراتی در ترکیب مقامات ارشد دفتر نخست وزیری و کابینه تلاش خواهد کرد فعالیت دولت را روی پاسخگویی به مسائل مبرم جامعه متمرکز کند.

در ترمیم کابینه که جزییات آن روز سه شنبه اعلام شد هیچ یک از وزرای مهم و ارشد در ترکیب دولت تغییر نکرده‌اند. احتمالا مهم‌ترین مورد تغییر مسئول ارشد انضباطی حزب محافظه‌کار است که وظیفه او و کارکنان دفترش تضمین حمایت اعضای پارلمانی حزب از دولت و شخص نخست وزیر است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

بی‌خبری از «محمد عینی» در سومین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت

بانک‌ها برای پرداخت وام ۱۲۰ میلیونی ازدواج پول ندارنددبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره افزایش وام ازدواج به ۱۲۰ میلیون تومان در سال آینده گفت: این مبلغ با وجود تورم ناچیز است اما برای همین مبلغ نیز منابعی پیش‌بینی نشده است که صرفا برای متقاضیان این وام توقع ایجاد می‌کند و بانک‌ها را به دلیل کمبود منابع با مشکل مواجه خواهد کرد. نگید پول ندارن بگید براشون نمی صرفه چون سود بقیه وامها بیشتره

انفجار شبانه در ابوظبی باعث نگرانی ساکنان از حمله‌ای جدید شدمقامات امارات از شهروندان خواسته‌اند که «با پرهیز از پخش شایعات تنها اطلاعات منتشرشده از سوی منابع رسمی» را دنبال کنند.

سازمان ملل: از 6 فعال مدنی زن ناپدید شده در افغانستان خبری نیست

یونیسف: بیش از 20 میلیون نفر در آفریقا به آب و مواد غذایی نیاز دارندیونیسف: بیش از 20 میلیون نفر در آفریقا به آب و مواد غذایی نیاز دارند محمد مالک فال، نماینده صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» در آفریقای شرقی و جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت بحران انسانی در اریتره، اتیوپی، کنیا و سومالی تشدید شده است.

اسپانیا استفاده اجباری از ماسک را در فضای باز لغو می‌کنداسپانیا از دهم فوریه مقررات مربوط به استفاده اجباری از ماسک در فضای باز را لغو می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

بوریس جانسون برای نجات دولتش کابینه بریتانیا را ترمیم کرد

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که به دلیل مجموعه‌ای از رسوایی‌ها در ماه‌های اخیر به شدت تحت فشار قرار دارد روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن با هدف جلب حمایت اعضای پارلمانی حزب محافظه‌کار کابینه خود را ترمیم کرد.

در ما‌ه‌های اخیر رسانه‌های بریتانیا برگزاری مهمانی‌های متعددی در دفتر کار و محل زندگی نخست وزیر را در شرایطی که مقررات شدید قرنطینه بر کشور حاکم بود افشا کردند. آقای جانسون که در ابتدا این مهمانی‌ها و یا حضور خود در آنها را تکذیب کرده بود در نهایت مجبور شد به دلیل نقض مقررات قرنطینه و ارائه شواهد نادرست به پارلمان بریتانیا عذرخواهی کند.

تحقیقات پلیس لندن در مورد این مهمانی‌ها ادامه دارد و نتایج آن ممکن است چند ماه دیگر اعلام شود.

آقای جانسون هفته گذشته وعده داد که با تغییراتی در ترکیب مقامات ارشد دفتر نخست وزیری و کابینه تلاش خواهد کرد فعالیت دولت را روی پاسخگویی به مسائل مبرم جامعه متمرکز کند.

در ترمیم کابینه که جزییات آن روز سه شنبه اعلام شد هیچ یک از وزرای مهم و ارشد در ترکیب دولت تغییر نکرده‌اند.

احتمالا مهم‌ترین مورد تغییر مسئول ارشد انضباطی حزب محافظه‌کار است که وظیفه او و کارکنان دفترش تضمین حمایت اعضای پارلمانی حزب از دولت و شخص نخست وزیر است.

مارک اسپنسر که تاکنون این وظیفه را برعهده داشت به عنوان رییس فراکسیون پارلمانی حزب محافظه‌کار تعیین شده و جای خود را به کریس هیتون‌هریس داده که از افراد بسیار نزدیک به بوریس جانسون است.

وظیفه اصلی او به عنوان مسئول انضباطی فراکسیون پارلمانی در هفته‌ها و ماه‌های آینده جلوگیری از اجماع تعداد کافی نمایندگان این حزب برای تسلیم‌نامه عدم کفایت بوریس جانسون و در نتیجه برگزاری انتخابات برای رهبر حزب محافظه‌کار است.

جاکوب ریس- ماگ که تاکنون رهبر فراکسیون پارلمانی حزب محافظه‌کار بود به عنوان وزیر فرصت‌های برگزیت و کارآمدی دولت تعیین شده است.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا در یک نشست خبری گفت: «این تغییرات علاوه بر تغییر در روش کار دفتر نخست وزیری تماس بین نخست وزیر و فراکسیون پارلمانی حزب را تقویت خواهد کرد که هدف اصلی ما بود.»

هفته گذشته چهار تن از اعضای ارشد دفتر نخست وزیری از جمله رییس روابط عمومی، رییس سیاست‌گذاری و مشاور ارشد آقای جانسون استعفا دادند.

در چارچوب این تغییرات یکی از اعضای پارلمان به عنوان رییس بخش سیاستگذاری دفتر نخست وزیری و وزیر سابق کابینه به عنوان رییس دفتر جدید آقای جانسون تعیین شده‌اند.

به گفته کارشناسان، به نظر می‌رسد هدف اصلی آقای جانسون در ترمیم کابینه و مقامات ارشد دفتر نخست وزیری بيش از هر چيز ديگری حفظ موقعیت خود به عنوان نخست وزیر در برابر انتقادهای احزاب مخالف و بخشی از اعضای پارلمانی حزب محافظه‌کار است.

احزاب مخالف دولت، آقای جانسون را به دروغ گفتن در صحن پارلمان متهم کرده و خواستار استعفای او هستند. علاوه بر این به گزارش رسانه‌های بریتانیایی حدود ۳۰ نفر از اعضای پارلمانی حزب محافظه‌کار درخواست رای عدم کفایت به آقای جانسون را به نهادهای مسئول تسلیم کرده‌اند.

طبق قوانین داخلی حزب محافظه‌کار برای رای‌گیری در مورد عدم کفایت رهبر حزب درخواست ۱۵ درصد از اعضای پارلمانی حزب (در پارلمان فعلی معادل ۵۴ نفر) الزامی است.