بانوی اول آلمان؛ از ریاست دادگاه تا همراهی رئیس‌جمهور | DW | 14.02.2022

25/11/1400 06:25:00 ب.ظ

به طور معمول در آلمان همسر رئیس جمهور کاری به جز حضور علنی و همراهی او ندارد اما برای الکه بودنبندر این کافی نیست.با شروع دور دوم ریاست جمهوری فرانک والتر اشتاین‌مایر،همسرش که پیش از این سال‌ها به عنوان قاضی کار کرده، می‌خواهد دوباره کار خود را از سر گیرد.

الکه بودنبندر به عنوان همسر رئیس جمهوری آلمان به طور رسمی هیچ شغلی ندارد به جز این که در کنار همسرش در مراسم رسمی حضور داشته باشد. اما او که قاضی دادگستری است، می‌گوید عاشق شغلش است و می‌خواهد به سر کار بازگردد. پس از انتخاب فرانک والتر اشتاین‌مایر به عنوان ‌رئیس جمهوری آلمان او همیشه در مقام همسر رئیس جمهوری در مراسم و مناسبت‌های گوناگون در کنار اشتاین‌مایر حضور داشته است.

فرانک والتر اشتاین مایر روز یکشنبه ۱۳ فوریه در مجمع فدرال آلمان برای بار دوم انتخاب و برای ۵ سال دیگر در مقام خود ابقا شد. الکه بودنبندر اولین کسی بود که اشتاین مایر را در آغوش فشرد و به او تبریک گفت.

بانوی اول آلمان پیشتر گفته بود، هنوز هیچ تعریف معینی از این نقش تا به امروز وجود ندارد و وقتی با شوهرش سوار هواپیمای دولتی می‌شود و به خارج از کشور پرواز می‌کند، از کابین خلبان به آن‌ها سلام می‌کند: «سلام آقای رئیس جمهور، سلام خانم بودنبندر!» او اما به دنبال نقش و یا هویت خود است.

الکه بودنبندر در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آلمان گفته است: «من عاشق کارم هستم و دلم برای آن تنگ شده است.» اما همانطور که روزنامه زود دویچه تسایتونگ اخیرا نوشته، برای بودنبندر شغلش در کنار رئیس جمهوری نیز برای او بسیار مهم است. او گفته است: «من اکنون می‌توانم یک کار را انجام دهم و مجبور نیستم از کار دیگرم دست بکشم. این مطمئنا سخت خواهد بود اما اگر آدم بخواهد خیلی چیزها ممکن است.» headtopics.com

فقط ايران سياستمداراش باعث سرافكندگي و چادر و عمامه

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

علی مظفریان؛ اعدام پزشکی که از تشیع به تسنن تغییر مذهب داد

روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کندروسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

ویکتور اوربان: حمله روسیه به اوکراین باعث هجوم موجی از آوارگان به مجارستان می‌شوداز زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، مجارستان تحت رهبری اوربان به طور مداوم با اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرده است مگر همین را نمی‌خواست، همیشه از مهاجرت مسلمانان به اروپا شکایت میکرد، حالا هم بفرماید و از موج مهاجرت مسیحی ها تقدیر کند. پس راه رو باز کنید و اجازه بدید هر کجا دوست دارن ، برن ... کسی در مجارستان نخواهد موند ... 🙂

وزیر کار ایران از تشکیل ۱۲۰ پرونده فساد قضائی در این وزارخانه خبر دادوزیر کار و رفاه اجتماعی می‌گوید دو هزار مدیر در این مجموعه وجود دارد که یک هزار مدیر «دست‌پاک و کارآمد» همچنان به کار خود ادامه خواهند داد و یک هزار مدیر دیگر باید برکنار شوند. قبلش باید اون پفیوزی که این مشنگ‌تر از خودش رو وزیر کرده برکنارش کرد گـــه💩💩 توشرفت ملت خاموش بی غیرت بی وطن خفته اسلام زده توپ تانک فشفشه ملت خاموش کوسکشه توپ تانک خمپاره مهر برلب کون پاره نـه شیخ خوبه نــه ملا بریـن به ایت الله ملای خوب ملای مردس دستها توکون غیرتها بیرون حکومت واژگون سیدلی گه پدر💩💩 تواسلامت میرینیم ایرانو پس میگیریم «دست پاک» یعنی بعد از اختلاس و دریافت رشوه دستشو به قول آخوند جماعت «آب کشیده.»

مردم افغانستان از بایدن می‌خواهند در مورد دارایی‌های بلوکه شده این کشور تجدید نظر کندمردم افغانستان از رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهند تا در مورد تصمیمی که برای دارایی‌های بلوکه شده این کشور گرفته، تجدید نظر کند. - خبرگزاری آناتولی

شش رسم غیرمعمول ولنتاین که نمی‌دانید، از بوسه طولانی تا ازدواج زیرآبآداب و رسوم غیرمعمول روز ولنتاین در دنیا کدام‌ها هستند؟ زوج‌های کدام کشورها در روز عشاق کارهای «عجیب» می‌کنند؟