بالاترین و پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشورهای اتحادیه اروپا

11/03/1401 05:57 ب.ظ

بالاترین و پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشورهای اتحادیه اروپا این گزارش را بخوانید 🔽

نرخ بیکاری اتحادیه اروپا بر پایه تغییرات فصلی پس از آن که در آوریل سال ۲۰۲۱ به بیش از ۷.۵ درصد رسید، طی ماه مشابه سال جاری میلادی به ۶.۲ درصد کاهش یافت که پایین‌ترین نرخ در طول بیش از سه دهه گذشته به شمار می‌رود. اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که مجموع شمار بیکاران در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پس از سپری شدن دوره رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا با دو میلیون و ۵۴۳ هزار مورد کاهش به ۱۳ میلیون و ۲۶۴ هزار نفر...

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که مجموع شمار بیکاران در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پس از سپری شدن دوره رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا با دو میلیون و ۵۴۳ هزار مورد کاهش به ۱۳ میلیون و ۲۶۴ هزار نفر رسیده است که دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن از بیکاران فعلی را جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل می‌دهند.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین نرخ بیکاری با ۱۳.۳ درصد در اسپانیا ثبت شده و در مقابل، جمهوری چک با ۲.۴ درصد دارای پایین‌ترین نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری در دو قدرت اقتصادی برتر اتحادیه اروپا یعنی آلمان و فرانسه نیز به ترتیب ۳ و ۷.۲ درصد گزارش شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نرخ تورم در آلمان به بالاترین سطح در ۳۲ سال گذشته رسیداداره آمار آلمان، نرخ تورم این کشور را در ماه مه ۷.۹ درصد اعلام کرد که بالاترین رقم از زمان اتحاد مجدد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ و هم‌سطح با نرخ تورم پس از بحران نفت در سال‌‌های ۱۹۷۳ و ۱۹۷۴ است. EuropeNews کار آخوندهاست فردا بی بی سی و من وتو اسناد دخالت آخوندها رو تو ویژه برنامه ارائه میدن آمار درست نیست حداقل دو برابر آمار هست که دولت آلمان اعلام کرده. توی مجلس نمایندگان دعوا شده که چرا نرخ واقعی تورم رو نمیگن

نرخ تورم در منطقه یورو به بالاترین سطح در ۲۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار اتحادیه اروپا، «یوروستات» روز سه‌شنبه ۳۱ مه، نرخ تورم سالانه منطقه یورو را در ماه مه ۸.۱ درصد اعلام کرد که بالاترین سطح از زمان ثبت رکورد پیشین در سال ۱۹۹۷ است.

محکومیت پنج شهروند تاجیکستان در آلمان به اتهام عضویت در داعش | DW | 01.06.2022دادگاهی در آلمان پنج شهروند تاجیکستان ساکن آلمان را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش به حبس محکوم کرد. طولانی‌ترین مدت حبس برای یکی از متهمان بیش از ۹ سال است. آنها به عنوان پناهجو به آلمان آمده بودند. داعش هنوزم مده تو آلمان؟

رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق کشوررگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی استان‌ها و خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

بازار تاریخی اردبیل در آستانه تخریب و فروپاشی است/ حادثه‌ای بدتر از متروپل در انتظار اردبیلی‌هارئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل گفت: به دلیل تعلل راه و شهرسازی در پرداخت بودجه مرمت بازار اردبیل به میراث فرهنگی، به نظر می رسد حادثه ای بدتر و تلخ تر از متروپل در بازار تاریخی و پر تردد اردبیل رخ خواهد داد.

پنج کشته در درگیری میان دولت و شورشیان در مرز تاجیکستان | DW | 31.05.2022دولت تاجیکستان از کشته شدن پنج 'تروریست' در منطقه مرزی این کشور با افغانستان و چین خبر داده است. بنابر این خبر آنها در یک 'عملیات ضد تروریستی' کشته شدند. این منطقه پس از فروپاشی شوروی سابق کانون تنش بوده است.

نرخ بیکاری اتحادیه اروپا بر پایه تغییرات فصلی پس از آن که در آوریل سال ۲۰۲۱ میلادی به بیش از ۷.۵ درصد رسید، طی ماه مشابه سال جاری میلادی به ۶.۲ درصد کاهش یافت که پایین‌ترین نرخ در طول بیش از سه دهه گذشته به شمار می‌رود.

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که مجموع شمار بیکاران در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پس از سپری شدن دوره رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا با دو میلیون و ۵۴۳ هزار مورد کاهش به ۱۳ میلیون و ۲۶۴ هزار نفر رسیده است که دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن از بیکاران فعلی را جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل می‌دهند.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین نرخ بیکاری با ۱۳.۳ درصد در اسپانیا ثبت شده و در مقابل، جمهوری چک با ۲.۴ درصد دارای پایین‌ترین نرخ بیکاری است.

نرخ بیکاری در دو قدرت اقتصادی برتر اتحادیه اروپا یعنی آلمان و فرانسه نیز به ترتیب ۳ و ۷.۲ درصد گزارش شده است.

مطابق گزارش یورواستات، نرخ بیکاری زنان در اتحادیه اروپا در آوریل گذشته به ۶.۵ درصد رسیده که پایین‌تر از نرخ ۶.۶ درصدی ماه مارس ۲۰۲۲ بوده است. همچنین، نرخ بیکاری مردان نیز در آوریل ۲۰۲۲ میلادی به ۵.۸ درصد رسید که پایین‌تر از نرخ ۵.۹ درصدی ماه مارس گذشته بود.