باقری: گروه‌های تروریستی بساطشان را جمع کنند و از عراق بروند | DW | 19.09.2021

28/06/1400 02:00:00 ب.ظ

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'.

کردستان عراق, احزاب مخالف جمهوری اسلامی

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'.

باقری: گروه‌های تروریستی بساطشان را جمع کنند و از عراق بروندرییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق"قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید"بساطشان را جمع کنند و بروند". باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را"منهدم خواهیم کرد".

سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در حاشیه مراسم  معارفه جانشین خود، سرتیپ عزیز نصیرزاده، اقلیم کردستان عراق را به"کم‌توجهی" نسبت به آنچه او"حضور گروه‌های تروریستی" در این منطقه دانست، متهم کرد.به گزارش تسنیم، باقری همچنین حضور آمریکا در عراق را سبب"ضعف" دولت عراق و بی‌توجهی این دولت به حضور نیروهای مخالف جمهوری اسلامی در کردستان دانست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

برای سیانت از تمامیت ارضی ایران جدایی طلب ها باید از بین برن … ايران طهران FreeIran2021 Iranian 🇮🇷 Iran عراق به تو چه پفیوز، مزدور خامنه ای ضحاک از غیرت فقط همینو داری که جفنگیات سر هم کنی اهداف پیشنهادی جهت بمب باران ؛ لوله های خروجی نفت و همچنین جاده های ورودی و خروجی از مرزهای شمالی، شمال شرقی و شرق منطقه ی محروم خوزستان ، خط آهن الاحواز الاهواز اهواز طه ران ، بیت ره بوری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی طه ران، بانک مرکزی، نهاد ریاست جمهوری، وزارت نفت، نیرو و ..

باید زودتر از این ها بساط گروه های تروریستی را جمع می کردتد! تا حالا که ایران کاری نکرده یک نوع خویشتن داری از خود نشان داده هر چه زودتر باید این مزدورهای غربی عربی جمع بشن برن سمت اروپا یا امریکا

هشت تجمع صنفی کارگران خوزستانی: بیش از این تحمل بی پولی را نداریم

آمریکا کشته شدن 10 غیرنظامی در حملات هوایی این کشور در نزدیکی فرودگاه کابل را پذیرفتفرمانده سنتکام آمریکا کشته شدن 10 غیرنظامی در حملات هوایی این کشور در 29 اوت در نزدیکی فرودگاه_بین‌المللی_کابل را پذیرفت آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته. آمریکا و دوستانش به بهانه ایجاد صلح نه تنها باعث تقویت و گسترش تروریست و طالبان شدند بلکه معادن و منابع طبیعی افغانستان را هم غارت کردند و بعد هم افغانستان جنگ زده را در بدترین شرایط رها کردند. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

دولت جدید می‌خواهد با ظاهری متفاوت، حرف دولت روحانی را درباره FATF و تحریم‌ها بزند/ با شعار نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم/ اگر دور زدن تحریم‌ها نتیجه‌بخش بود، این مشکلات را برای فروش نفت نداشتیمنوریان در گفت‌وگو با ایلنا: دولت جدید می‌خواهد با ظاهری متفاوت، حرف دولت روحانی را درباره FATF و تحریم‌ها بزند/ با شعار نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم/ اگر دور زدن تحریم‌ها نتیجه‌بخش بود، این مشکلات را برای فروش نفت نداشتیم ورزش استان چهارمحال و بختیاری را نابود کردی. کافی بود! شما برو دعای ششم صحیفه را بخوان تا ایمانت زیاد بشه و بدونی بدون FATF میشه دوچرخه سواری هم کرد!

استرالیا اتهام دروغ‌گویی از سوی فرانسه در پیمان سه‌جانبه را رد کرد | DW | 19.09.2021مناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد. فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید 'ما صادقانه رفتار کرده‌ایم'. اروپاییها باید برن با فنرباغچه مسابقه بدن خخخخخخ

امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند🔺 امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند ◾ سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا فرانسه را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند. ⬇ بیشتر بخوانید: اینجور حرکتها و فقط نمایش رسانه ای است... مثلا استرالیا چه گوهی میخواد با زیر دریایی اتمی بخوره؟ کل اقتصاد معدن و انرژی و کشاورزی استرالیا وابسته به چین... با همین خبر قیمت سنگ آهن استرالیا ۱۰٪ افت کرده... قرارداد توتال خرید هواپیما و بازار خودرو ایران دست فرانسه بود مثل گوسفندی که میوفته دنبال الاغ افتاد دنبال ترامپ بازار بزرگ ایران رو از دست داد حالا حقش هست فرانسه هیچ گهی نمیتواند بخورد

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم

ایران باقری: گروه‌های تروریستی بساطشان را جمع کنند و از عراق بروند رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق"قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید"بساطشان را جمع کنند و بروند".استان وایر- در هفته منتهی به ۲۷ شهریورماه استان خوزستان شاهد برگزاری هشت تجمع کارگری و اعتراضات صنفی کارگران بوده است.17.اردشیر نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره صحبت‌های اخیر ریاست‌جمهوری در خصوص ادامه روند مذاکرات و اظهارنظر کسانی که روزی مخالف برجام بودند اما امروز می‌گویند که برجام باید احیا شود، گفت: اگر به گفتار آقای رئیسی در دوران قبل از برگزاری انتخابات، یعنی دوران تبلیغات نگاه کنیم، مشاهده خواهیم کرد در تمامی مواقع درباره این‌که در حوزه سیاست خارجی  چه دیدگاهی را خواهند داشت، هیچ‌گاه به صورت کامل و مطلق موضوع مذاکره، رفع تحریم و ارتباط بین‌المللی را رد نکردند.

باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را"منهدم خواهیم کرد". سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در حاشیه مراسم  معارفه جانشین خود، سرتیپ عزیز نصیرزاده، اقلیم کردستان عراق را به"کم‌توجهی" نسبت به آنچه او"حضور گروه‌های تروریستی" در این منطقه دانست، متهم کرد. جلوگیری از ورود کارکنان شرکتی مخابرات شوشتر روز بیست و هفتم شهریورماه از ورود جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات شوشتر به محل کار جلوگیری شده است. به گزارش تسنیم، باقری همچنین حضور آمریکا در عراق را سبب"ضعف" دولت عراق و بی‌توجهی این دولت به حضور نیروهای مخالف جمهوری اسلامی در کردستان دانست. او گفت: «کشور عراق و اقلیم شمال عراق نباید اجازه دهند تا مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب مسلح در آن منطقه پادگان آموزشی، مقر‌های رادیو و تلویزیونی و اردوگاه داشته باشند، کنگره برگزار کنند، آموزش نظامی بدهند، به مرز‌ها و مناطق ما حمله کنند و افرادی را از ما ترور کنند؛ این‌ها برای ما قابل پذیرش نیست.» یکی از  کارکنان به ایلنا گفته است: «ما خواستار اجرای دقیق طرح طبقه‌بندی مشاغل و انعقاد قرارداد مستقیم با مخابرات هستیم.» این فرمانده نظامی تهدید کرد که در صورت ادامه حضور این گروه‌ها در کردستان عراق"نیرو‌های مسلح با مباشرت و مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بساط این گروه‌های تروریستی را از بین خواهند برد و عملیات‌هایی که در دو هفته گذشته صورت گرفت، ادامه خواهد یافت". نوریان با اشاره به انتخاب حسین امیرعبداللهیان به عنوان وزیر امور خارجه، گفت: مواضع و دیدگاه آقای امیرعبدالهیان در روابط خارجی و بین‌المللی مانند شخص آقای رئیسی بوده و هست.

روز پنجشنبه ١٨ شهریور سپاه پاسداران به سه منطقه در خاک اقلیم کردستان عراق در سیدەکان، چومان و حاجی عمران عراق حمله کرد . حقوق حداقلی ما را هم پرداخت نمی‌کنند کارگران پیمانکاری شهرداری کوت عبدالله، روز شنبه ۲۷ شهریورماه در مقابل استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. سپاه پاسداران  در بیانیه‌ای از حمله هماهنگ نیروهای مختلف این نهاد به"محل استقرار و جلسه سران" گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان خبر داد. به نوشته این بیانیه در حمله یادشده ۷ موشک شلیک شده است. یکی از کارگران حاضر در این تجمع می‌گوید: »ما دیگر واقعاً خسته شدیم.  روز پنج‌شنبه ۱۱ شهریور نیز  سپاه واحد ثارلله  با نیروهای مخالف جمهوری اسلامی در منطقه سروآباد، درگیر و در جریان این درگیری تعدادی از نیروهای مخالف کشته شدند. سپاه پاسداران تا کنون چندین مرتبه نیز به مراکز گروه‌های مخالف در کردستان عراق حمله هوایی کرده است. نه از شهرداری آبی برایمان گرم شد نه از شورای شهر جدید« آنها جدا از اینکه چهار ماه دستمزد کامل نگرفته‌اند ، حق بیمه آن‌ها نیز برای دو ماه‌ خرداد و تیرماه کامل رد نشده است. وی با اشاره به اینکه بسیاری از راه‌های دور زدن تحریم قبلا هم تجربه شده است در حال حاضر هم ممکن است دوباره تجربه شود، عنوان کرد: اگر قرار بودن دور زدن تحریم‌ها نتیجه‌بخش باشد و اقتصاد ما می‌توانست تنفس پیدا کند و بتواند به راحتی در چرخه واردات و صادرات و بسترهای مالی، پولی، تجاری و بین‌المللی فعالیت کند، تا امروز انجام می‌شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید باقری در ادامه افزود: «به سران اقلیم شمال عراق و مسئولان دولت عراق توصیه کرده‌ایم که بساط این گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیت این‌ها شوند؛ البته این اخطار، توصیه و درخواست چند سال است که مطرح شده اما متأسفانه عمل نشده است؛ لذا چنانچه حضور این‌ها و شیطنت‌هایشان ادامه داشته باشد، با تکرار و توسعه عملیات‌های خود، آن‌ها را منهدم خواهیم کرد تا کاملاً بساطشان را جمع کنند و بروند.» باقری مدعی"اشراف کامل اطلاعاتی" بر احزاب مخالف جمهوری اسلامی در عراق شد و گفت: «در عملیات‌هایی که دو هفته پیش اتفاق افتاد، مقر فرماندهی تعدادی از این گروه‌ها را با اعلام قبلی به‌صورت نقطه‌ای منهدم کردیم؛ چراکه ما در مرحله نخست، قصدمان تحمیل تلفات نبود و به همین جهت به آن‌ها اطلاع دادیم. شهرداری کوت عبدالله مدعی است ؛ شهردار سابق و بدهی‌های انبوهی که به بار آورده، مسبب اصلی این اوضاع است.» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اما تهدید کرد: «از این به بعد چنانچه این فعالیت‌ها و حضور گروه‌های تروریستی ادامه یابد، قطعاً با فعالیت‌های گسترده نظامی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.» پیشتر نیز محمد پاکپور ، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران از"احتمال پاسخ قاطع، کوبنده و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی ایران به گروهک‌های تروریستی" خبر داده و از مردم کردستان عراق خواسته بود"از تروریست‌ها فاصله بگیرند تا آسیبی متوجه آنها نشود". ولی چون این اتفاق نیافتاده، کارگران امروز دست به دامان استانداری خوزستان شده‌اند. باقری در ادامه سخنانش مدعی شد که فعالیت سیاسی هیچ ایرادی ندارد و در داخل ایران"صدها حزب" مشغول فعالیت سیاسی هستند و نشریه دارند.

باقری اما تصریح کرد: «اما فعالیت‌های مسلحانه را نمی‌توانیم تحمل کنیم و حتماً با آن برخورد می‌کنیم. شهرداری کوت عبدالله، ۴۰۰ کارگر پیمانکاری دارد که در دو نوبت روزکار و شب کار مشغول به کار هستند؛ این کارگران ماه‌ها معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.» باید یادآور شد که پس از جنبش سبز در سال ۱۳۸۸ تمامی احزابی که مواضعی غیر از خط سیاسی رهبر جمهوری اسلامی را داشتند، فعالیتشان از سوی وزارت کشور ممنوع شد و تنها حزب اعتماد ملی توانست به فعالیت خود ادامه دهد. تاریخ . به گفته آن‌ها برخلاف وعده‌ای که مسئولان استانداری خوزستان و فرمانداری امیدیه به آن‌ها در جریان اجتماعات اخیر داده‌اند، هنوز پولی به حساب کارگران پرداخت نشده است.