کردستان عراق, احزاب مخالف جمهوری اسلامی, سرلشگر باقری

کردستان عراق, احزاب مخالف جمهوری اسلامی

باقری: گروه‌های تروریستی بساطشان را جمع کنند و از عراق بروند | DW | 19.09.2021

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'.

19/09/2021 02:00:00 ب.ظ

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق 'قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید 'بساطشان را جمع کنند و بروند'. باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را 'منهدم خواهیم کرد'.

باقری: گروه‌های تروریستی بساطشان را جمع کنند و از عراق بروندرییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفته حضور گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق"قابل پذیرش نیست و این گروه‌ها باید"بساطشان را جمع کنند و بروند". باقری تهدید کرده که این گروه‌ها را"منهدم خواهیم کرد".

زنان افغان در اعتراض به طالبان در سازمان ملل حاضر شدند جو بایدن: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می‌کنیم | DW | 22.10.2021 ۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021

سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در حاشیه مراسم  معارفه جانشین خود، سرتیپ عزیز نصیرزاده، اقلیم کردستان عراق را به"کم‌توجهی" نسبت به آنچه او"حضور گروه‌های تروریستی" در این منطقه دانست، متهم کرد.به گزارش تسنیم، باقری همچنین حضور آمریکا در عراق را سبب"ضعف" دولت عراق و بی‌توجهی این دولت به حضور نیروهای مخالف جمهوری اسلامی در کردستان دانست.

او گفت: «کشور عراق و اقلیم شمال عراق نباید اجازه دهند تا مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب مسلح در آن منطقه پادگان آموزشی، مقر‌های رادیو و تلویزیونی و اردوگاه داشته باشند، کنگره برگزار کنند، آموزش نظامی بدهند، به مرز‌ها و مناطق ما حمله کنند و افرادی را از ما ترور کنند؛ این‌ها برای ما قابل پذیرش نیست.» headtopics.com

این فرمانده نظامی تهدید کرد که در صورت ادامه حضور این گروه‌ها در کردستان عراق"نیرو‌های مسلح با مباشرت و مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بساط این گروه‌های تروریستی را از بین خواهند برد و عملیات‌هایی که در دو هفته گذشته صورت گرفت، ادامه خواهد یافت".

روز پنجشنبه ١٨ شهریور سپاه پاسداران به سه منطقه در خاک اقلیم کردستان عراق در سیدەکان، چومان و حاجی عمران عراقحمله کرد. سپاه پاسداران  در بیانیه‌ای از حمله هماهنگ نیروهای مختلف این نهاد به"محل استقرار و جلسه سران" گروه‌های کرد ایرانی در اقلیم کردستان خبر داد. به نوشته این بیانیه در حمله یادشده ۷ موشک شلیک شده است.

 روز پنج‌شنبه ۱۱ شهریور نیز  سپاه واحد ثارلله  با نیروهای مخالف جمهوری اسلامی در منطقه سروآباد، درگیر و در جریان این درگیری تعدادی از نیروهای مخالف کشته شدند. سپاه پاسداران تا کنون چندین مرتبه نیز به مراکز گروه‌های مخالف در کردستان عراق حمله هوایی کرده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدباقری در ادامه افزود: «به سران اقلیم شمال عراق و مسئولان دولت عراق توصیه کرده‌ایم که بساط این گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیت این‌ها شوند؛ البته این اخطار، توصیه و درخواست چند سال است که مطرح شده اما متأسفانه عمل نشده است؛ لذا چنانچه حضور این‌ها و شیطنت‌هایشان ادامه داشته باشد، با تکرار و توسعه عملیات‌های خود، آن‌ها را منهدم خواهیم کرد تا کاملاً بساطشان را جمع کنند و بروند.» headtopics.com

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیم آغاز مراسم نمازجمعه تهران بعد از ۲۰ ماه وقفه نخستین موشک ساخت کره جنوبی به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود ناکام ماند

باقری مدعی"اشراف کامل اطلاعاتی" بر احزاب مخالف جمهوری اسلامی در عراق شد و گفت: «در عملیات‌هایی که دو هفته پیش اتفاق افتاد، مقر فرماندهی تعدادی از این گروه‌ها را با اعلام قبلی به‌صورت نقطه‌ای منهدم کردیم؛ چراکه ما در مرحله نخست، قصدمان تحمیل تلفات نبود و به همین جهت به آن‌ها اطلاع دادیم.»

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اما تهدید کرد: «از این به بعد چنانچه این فعالیت‌ها و حضور گروه‌های تروریستی ادامه یابد، قطعاً با فعالیت‌های گسترده نظامی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.»پیشتر نیزمحمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران از"احتمال پاسخ قاطع، کوبنده و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی ایران به گروهک‌های تروریستی" خبر داده و از مردم کردستان عراق خواسته بود"از تروریست‌ها فاصله بگیرند تا آسیبی متوجه آنها نشود".

باقری در ادامه سخنانش مدعی شد که فعالیت سیاسی هیچ ایرادی ندارد و در داخل ایران"صدها حزب" مشغول فعالیت سیاسی هستند و نشریه دارند. باقری اما تصریح کرد: «اما فعالیت‌های مسلحانه را نمی‌توانیم تحمل کنیم و حتماً با آن برخورد می‌کنیم.»باید یادآور شد که پس از جنبش سبز در سال ۱۳۸۸ تمامی احزابی که مواضعی غیر از خط سیاسی رهبر جمهوری اسلامی را داشتند، فعالیتشان از سوی وزارت کشور ممنوع شد و تنها حزب اعتماد ملی توانست به فعالیت خود ادامه دهد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

کشف گنجینه‌ای در آوگسبورگ آلمان؛ هزاران سکه رومی‌ها از دل خاک بیرون آمد

این سکه‌ها مجموعه‌ای از دینارهای قرن اول و دوم بعد از میلاد است. قدیمی‌ترین سکه متعلق به دوران امپراطوری نرون است و حدود دو هزار سال قدمت دارد. ارزش این گنجینه حدود یازده برابر در‌آمد سالیانه یک سرباز آن دوران است

برای سیانت از تمامیت ارضی ایران جدایی طلب ها باید از بین برن … ايران طهران FreeIran2021 Iranian 🇮🇷 Iran عراق به تو چه پفیوز، مزدور خامنه ای ضحاک از غیرت فقط همینو داری که جفنگیات سر هم کنی اهداف پیشنهادی جهت بمب باران ؛ لوله های خروجی نفت و همچنین جاده های ورودی و خروجی از مرزهای شمالی، شمال شرقی و شرق منطقه ی محروم خوزستان ، خط آهن الاحواز الاهواز اهواز طه ران ، بیت ره بوری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی طه ران، بانک مرکزی، نهاد ریاست جمهوری، وزارت نفت، نیرو و ..

باید زودتر از این ها بساط گروه های تروریستی را جمع می کردتد! تا حالا که ایران کاری نکرده یک نوع خویشتن داری از خود نشان داده هر چه زودتر باید این مزدورهای غربی عربی جمع بشن برن سمت اروپا یا امریکا

هشت تجمع صنفی کارگران خوزستانی: بیش از این تحمل بی پولی را نداریم

آمریکا کشته شدن 10 غیرنظامی در حملات هوایی این کشور در نزدیکی فرودگاه کابل را پذیرفتفرمانده سنتکام آمریکا کشته شدن 10 غیرنظامی در حملات هوایی این کشور در 29 اوت در نزدیکی فرودگاه_بین‌المللی_کابل را پذیرفت آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته. آمریکا و دوستانش به بهانه ایجاد صلح نه تنها باعث تقویت و گسترش تروریست و طالبان شدند بلکه معادن و منابع طبیعی افغانستان را هم غارت کردند و بعد هم افغانستان جنگ زده را در بدترین شرایط رها کردند. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

دولت جدید می‌خواهد با ظاهری متفاوت، حرف دولت روحانی را درباره FATF و تحریم‌ها بزند/ با شعار نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم/ اگر دور زدن تحریم‌ها نتیجه‌بخش بود، این مشکلات را برای فروش نفت نداشتیمنوریان در گفت‌وگو با ایلنا: دولت جدید می‌خواهد با ظاهری متفاوت، حرف دولت روحانی را درباره FATF و تحریم‌ها بزند/ با شعار نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم/ اگر دور زدن تحریم‌ها نتیجه‌بخش بود، این مشکلات را برای فروش نفت نداشتیم ورزش استان چهارمحال و بختیاری را نابود کردی. کافی بود! شما برو دعای ششم صحیفه را بخوان تا ایمانت زیاد بشه و بدونی بدون FATF میشه دوچرخه سواری هم کرد!

استرالیا اتهام دروغ‌گویی از سوی فرانسه در پیمان سه‌جانبه را رد کرد | DW | 19.09.2021مناقشه بر سر توافق سه‌جانبه استرالیا، امریکا و بریتانیا با فرانسه ادامه دارد. فرانسه استرالیا و آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرده اما استرالیا می‌گوید 'ما صادقانه رفتار کرده‌ایم'. اروپاییها باید برن با فنرباغچه مسابقه بدن خخخخخخ

امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند🔺 امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند ◾ سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا فرانسه را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند. ⬇ بیشتر بخوانید: اینجور حرکتها و فقط نمایش رسانه ای است... مثلا استرالیا چه گوهی میخواد با زیر دریایی اتمی بخوره؟ کل اقتصاد معدن و انرژی و کشاورزی استرالیا وابسته به چین... با همین خبر قیمت سنگ آهن استرالیا ۱۰٪ افت کرده... قرارداد توتال خرید هواپیما و بازار خودرو ایران دست فرانسه بود مثل گوسفندی که میوفته دنبال الاغ افتاد دنبال ترامپ بازار بزرگ ایران رو از دست داد حالا حقش هست فرانسه هیچ گهی نمیتواند بخورد

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم