بازی منچستریونایتد و لیورپول به دلایل 'ایمنی و امنیتی' لغو شد - BBC News فارسی

12/02/1400 09:17 ب.ظ

بازی منچستریونایتد و لیورپول به دلایل 'ایمنی و امنیتی' لغو شد

دیدار منچستر یونایتد و لیورپول در لیگ برتر فوتبال انگلیس به دنبال هجوم تماشاگران میزبان به زمان دیگری موکول شد. بیش از ۲۰۰ تماشاگر یونایتد در اعتراض به خانواده گلیزر ،مالکان باشگاه، به زمین ورزشگاه اولدترافورد هجوم بردند. تماشاگران از حدود دو ساعت قبل از بازی در حالی که پرچم‌های زرد و سبز به دست داشتند در اطراف ورزشگاه تجمع کردند. زرد و سبز رنگ پیراهن قدیمی منچستر یونایتد است در زمانی که "نیوتون هیث" نامیده می‌شدند.

این رنگ‌ها همچنین از سال ۲۰۱۰ نماد اعتراض به خانواده گلیزر شده‌اند.

اعتراض‌های اخیر از زمانی شروع شد که منچستریونایتد به همراه یازده باشگاه دیگر اعلام کردند قصد دارند سوپرلیگ اروپا را تشگیل دهند و در آن بازی کنند. این تصمیم اعتراض‌های وسیعی ایجاد کرد و دور تازه‌ای اعتراض هواداران منجستریونایتد به مالکان باشگاه را برانگیخت. این اعتراض‌ها از زمانی که خانواده گلیزر کنترل باشگاه را در سال ۲۰۰۵ به دست گرفتند همواره ادامه داشته است.

در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا، تماشاگران اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندارند، اما هواداران معترض یونایتد وارد زمین چمن ورزشگاه اولدترافورد شدند و حتی پس از دخالت پلیس و بیرون راندن‌شان، بعضی دوباره به زمین چمن بازگشتند. headtopics.com

bbcpersian کاش طرفداران آرسنال هم همینقدر غیرت داشتن arsenal

bbcpersian بازی منچستر یونایتد و لیورپول لغو شد... چون هواداران نخواستند. هواداران متحد... هواداران خشمگین... هواداران آگاه... این است قدرت اتحاد و قدرت آگاهی و قدرت خواستن.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

تجمعات اول ماه مه در برلین به خشونت کشیده شد | DW | 02.05.2021نقاط مختلف آلمان علیرغم محدودیت‌های کرونایی شاهد برگزاری تجمعات اول ماه مه بودند. برخی از این تجمعات به شکل مسالمت‌آمیز برگزار شدند، اما شماری از آن‌ها با خشونت همراه بودند، از جمله در برلین. خشونت اون هم تو آلمان ... مگه میشه، مگه داریم ... دویچه وله اشتباه میکنه... خشونت فقط مخصوص ماهاست... اوناخیییییلی... واسلام

اسامی نامزدهای انتخابات به اصطلاح ریاست جمهوری سوریه اعلام شدرژیم بشار اسد با نادیده گرفتن روند سیاسی به رهبری سازمان ملل اسامی نامزدهای طرفدار خود را به عنوان مخالف بشار اسد در انتخابات به اصطلاح ریاست جمهوری اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

جلسه رسیدگی به پرونده شکایت برادران افکاری برگزار شد

صدای کشاورزان متضرر جنوب کرمان به جایی نمی رسد/ خسارت های میلیاردی که جبران نخواهند شدامسال با توجه به وضعیت اقتصادی و تحریم ها کشاورزان جنوب استان کرمان دچار ضرر و زیان زیادی شده اند و صدای این قشر زحمت کش به جایی نمی رسد.

شکایت از دولت بلاروس به اتهام اعمال شکنجه سیستماتیک در آلمان ثبت شدده نفر از مخالفان الكساندر لوكاشنكو، رئیس جمهور بلاروس با ثبت شکایت هایشان در آلمان، از این کشور خواستند تا با توجه به صلاحیت قضایی‌اش به موضوع «اعمال شکنجه سیستماتیک در بلاروس» رسیدگی کند.

فوت‌و‌فن؛ لستر-منچستریونایتد: زور مهاجمان منچستر به مدافعان یونایتد نرسید

تماشاگران از حدود دو ساعت قبل از بازی در حالی که پرچم‌های زرد و سبز به دست داشتند در اطراف ورزشگاه تجمع کردند. زرد و سبز رنگ پیراهن قدیمی منچستر یونایتد است در زمانی که "نیوتون هیث" نامیده می‌شدند. این رنگ‌ها همچنین از سال ۲۰۱۰ نماد اعتراض به خانواده گلیزر شده‌اند.

اعتراض‌های اخیر از زمانی شروع شد که منچستریونایتد به همراه یازده باشگاه دیگر اعلام کردند قصد دارند سوپرلیگ اروپا را تشگیل دهند و در آن بازی کنند. این تصمیم اعتراض‌های وسیعی ایجاد کرد و دور تازه‌ای اعتراض هواداران منجستریونایتد به مالکان باشگاه را برانگیخت. این اعتراض‌ها از زمانی که خانواده گلیزر کنترل باشگاه را در سال ۲۰۰۵ به دست گرفتند همواره ادامه داشته است.

در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا، تماشاگران اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندارند، اما هواداران معترض یونایتد وارد زمین چمن ورزشگاه اولدترافورد شدند و حتی پس از دخالت پلیس و بیرون راندن‌شان، بعضی دوباره به زمین چمن بازگشتند.

در بیانیه لیگ برتر همچنین آمده است: "امنیت و ایمنی هرکسی در اولدترافورد بیشترین اهمیت را دارد. ما به احساسات هواداران احترام می‌گذاریم و آن را درک می‌کنیم اما در عین حال هر عمل خشونت‌آمیز و مجرمانه را بخصوص کارهایی که مقررات کرونا را نقض کند، محکوم می‌کنیم."

"تماشاگران راه‌های زیادی برای نشان دادن نظراتشان دارند ولی کارهایی که امروز از یک اقلیت دیده شد، قابل توجیه نیست. ما با پلیس و کارکنانی که مجبورند در این موقعیت خطرناک که نباید هیچ جایی در فوتبال داشته باشد، وظیفه‌شان را انجام دهند، همدردی می‌کنیم."Reuters

هر دو تیم قبل از شروع بازی ترکیب اصلی خود را اعلام کردند اما هیچ یک هتل خود را به قصد ورزشگاه ترک نکردند.

منچستر یونایتد گفت: "هواداران ما روی منچستر یونایتد تعصب دارند و ما کاملا حق آن‌ها را برای ابراز نظرات و اعتراض‌های صلح‌آمیز به رسمیت می‌شناسیم و در عین حال متاسفیم اعمالی صورت گرفت که سایر تماشاگران، کارمندان و نیروهای پلیس را به خطر انداخت."

"از پلیس به دلیل حمایتش و بررسی‌های بعدی که انجام خواهد داد، تشکر می‌کنیم."

لیورپول هم که یکی از اعضای بنیان‌گذار مسابقات ناکام سوپر لیگ اروپا بود اعلام کرد "کاملا با تعویق بازی موافق است"

منچستر یونایتد در رتبه دوم لیگ برتر فوتبال انگلیس است. در صورت پیروزی لیورپول مقابل یونایتد، منچستر سیتی قهرمانی رقابت‌های این فصل لیگ برتر فوتبال انگلیس خواهد شد.