بازیگر مکزیکی فیلم «رُما» سفیر حسن نیت یونسکو در امور بومیان شد

15/07/1398 03:48:00 ب.ظ

بازیگر مکزیکی فیلم «رُما» سفیر حسن نیت یونسکو در امور بومیان شد یونسکو می گوید خانم آپاراسیو را به خاطر تعهدی که برای مقابله با نژادپرستی و حمایت از برابری جنسیتی و حقوق بومیان دارد برای این سمت برگزیده است.

سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، یالیتزا آپاراسیو بازیگر جوان مکزیکی را به عنوان سفیر حسن نیت خود در امور بومیان انتخاب کرد. مهر ۱۴, ۱۳۹۸ اعتراض شدید معترضان عراقی به دخالت‌های جمهوری اسلامی؛ خبرگزاری امنیتی در ایران اعتراضات را به غرب نسبت داد معترضان عراقی با شعارهایی چون «بغداد، آزاد، آزاد؛ ایران برو بیرون، بیرون» خواستار پایان دخالت جمهوری اسلامی در عراق شدند.

در حالی که معترضان عراقی به صراحت خواستار توقف دخالت جمهوری اسلامی در این کشور شده اند، خبرگزاری فارس، که به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران نزدیک است، در گزارشی مدعی شده است که این اعتراضات تحت تاثیر افرادی خارج از عراق روی داده‌اند، و حتی سعی کرده است که آن را به آمریکا و دیگر کشورهای غربی نسبت دهد.

گروه زیادی از مردم عراق از سه شنبه گذشته در اعتراض به نرخ بالای بیکاری، خدمات عمومی نامناسب، فساد اداری، و ناکارآمدی دولت در شهرهای مختلف این کشور به خیابان‌‌ها آمدند. به گفته کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق در تنش های پنج روز اخیر، دستکم ۹۹ نفر کشته و در حدود ۴ هزار نفر زخمی شده‌اند. headtopics.com

جرقه این اعتراضات برکناری غیرمنتظره سپهبد عبدالوهاب الساعدی از مقام فرماندهی نیروهای ضدتروریسم عراق بود. او به عنوان قهرمان پیروزی بر داعش شناخته می‌شود و معترضان می‌گویند که برکناری او توطئه‌ای از سوی سیاستمداران عراقی مورد حمایت ایران بوده است. او نهمین درجه دار ارشد ارتش عراق است که در ماه های اخیر برکنار شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

درختکاری پاپ به مناسبت آغاز «هفته‌های آمازون»در مراسم کاشت این درخت، چند تن از بومیان منطقه آمازون در برزیل نیز حضور داشتند.

ظریف، «ترور بیولوژیک» نماینده ایران در سازمان ملل را تکذیب کردوزیر امور خارجه ایران ترور بیولوژیک مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده این کشور در سازمان ملل متحد را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور داممدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به اتهام اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی بازداشت شد 😂😂😂 دیگه خود خامنه ای رو هم بگیرین فایده نداره جمهوری اسهالی باید برود وقتی رای مردم را دزدیدند به خاطر همین بود تا جماعت دزد بر تمام اور گانهای کشور رخنه کنند وتمام دارايی مردم را بدزدند

رکورد شکنی فیلم جوکر در گیشه سینماهای آمریکاتازهترین فیلم تولیدی شرکت برادران وارنر با فروش ۹۳.۵ میلیون دلاری آخر هفته در گیشه آمریکای شمالی رکورد موفقیت در ماه اکتبر را در هالیوود جابجا کرد.

تیم فوتبال پنج نفره نایب قهرمان آسیا شددر ادامه رقابت‌های فوتبال پنج نفره قهرمانی آسیا در تایلند و در فینال تیم ملی فوتبال پنج نفره کشورمان با شکست برابر چین نایب قهرمان شد.

چاووش اوغلو: برای پاکسازی منطقه از تروریست‌ها مصمم هستیموزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد برای پاکسازی تروریست ها در منطقه در راستای تامین امنیت و حفظ بقای کشور مصمم هستیم. - خبرگزاری آناتولی