بازی متاورسی چیست؟

11/11/1400 09:10:00 ب.ظ

بازی متاورسی چیست؟ جزئیات بیشتر🔽

با بالا گرفتن تب داغ متاورس در ماه‌های اخیر، بحث بازی‌های متاورسی نیز بیش از پیش مطرح شده است. تحلیلگران این حوزه می‌گویند ترکیب دنیای متاورس، بازی و واقعیت مجازی می‌تواند تجربه‌ای منحصربه فرد را برای کاربران به ارمغان بیاورد. اما بازی‌های متاورسی چگونه هستند و چه شکلی دارند؟ بازی‌ها همواره یکی از زمین‌های اصلی حوزه فناوری واقعیت مجازی (VR) تلقی شده‌اند.

در یک نظرسنجی تازه ۶۴ درصد از کارشناسان صنعت بازی گفته‌اند که بازی‌ها بیشترین پتانسیل بهره‌گیری از واقعیت مجازی را دارند. ۵۹ درصد از کارشناسان نیز گفته‌اند که ظرف چند سال آینده بازی‌ها بازیگران اصلی بازار واقعیت مجازی خواهند شد. اما بازی‌های جدید چگونه توانسته‌اند در این قالب تازه مطرح شوند و در دنیای متاورس چگونه هستند؟

متاورس با متصل کردن چندین واقعیت مجازی به هم یک محیط قابل تعامل واحد را برای کاربران ایجاد می‌کند به نحوی که فرد می‌تواند به صورت سه‌بعدی و اول‌شخص در بازی حضور پیدا کند و درکی واقعی از محیط داشته باشد. در واقع بازیکنان می‌تواند داخل و خارج محیط بازی حرکت کنند و با بازیکنان دیگر تعامل داشته باشند.

ویژگی‌ بازی‌های متاورسی چیست؟ آنچه این بازی‌ها را جذاب می‌کند، فعالیت‌های سود‌آور در آن‌هاست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اعتراض انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی به ممانعت از حضور عکاسان زن در بازی ایران و عراقانجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ممانعت از ورود عکاسان زن به ورزشگاه آزادی تهران در جریان بازی میان تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق اعتراض کرد.

راه‌های کاهش وابستگی اروپا به گاز روسیه چیست؟هنوز چند ماه از بحران روابط اتحادیه اروپا و بلاروس بر سر مسئله پناهجویان نگذشته که بحران اوکراین نقطه ضعف دیگر اروپا را به رخ کشید: کمبود منابع انرژی و مسئله واردات گاز به اروپا.

اعتراض انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی به ممانعت از حضور عکاسان زن در بازی ایران و عراقانجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ممانعت از ورود عکاسان زن به ورزشگاه آزادی تهران در جریان بازی میان تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق اعتراض کرد.

پلمپ شدن ۴۰ کافه‌‌بازی مشهد به دلیل عدم رعایت تفکیک جنسیتی | DW | 29.01.2022طبق دستور معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد بازی در کافه‌‌های بازی‌ این شهر به صورت مختلط ممنوع شده است. تا کنون بیش از ۴۰ مجموعه کافه‌بازی مشهد به دلیل رعایت نکردن تفکیک جنسیتی پلمپ شده‌اند. واقعا این خبر های دسته چندم انقدر براتون مهمه یا چیزی دیگه ای ندارید؟ تمام مشكلات مملكت حل شد. خدا رو شكر غلط کردن

اوپن استرالیا؛ نادال درغیاب جوکوویچ پرافتخارترین تنیس باز تاریخ شدنادال در بازی فینال که ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه به طول انجامید توانست دانیل مدودف روسی را با نتایج ۲-۶، ۶-۷ (۵/۷)، ۶-۴، ۶-۴ و ۷-۵ شکست داده و در نتیجه به پرافتخارترین بازیکن تاریخ تنیس در جهان بدل شود.

euronews - اخبار بین المللی در مورد جام جهانی فوتبال قطرتمرین با خیال آسوده؛ تصاویری از آمادگی تیم ملی فوتبال ایران یک روز قبل از بازی با امارات خبرها و گزارش‌ها درباره جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در صفحه مخصوص وب‌سایت یورونیوز دنبال کنید: