بازی با سرمایه مردم، این بار در بازار سهام ایران؛ روند منفی بورس و تصمیمات ضد و نقیض مقامات رژیم ادامه دارد

04/06/1399 09:16 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. در شرایطی که اقتصادِ در آستانه فروپاشی ایران همچنان شاهد عدم پاسخگویی به اعتراضات مال‌باختگان بانک‌ها و صندوق‌های مالی اعتباری ورشکسته، به تعویق افتادن چندین ماهه دستمزد کارکنان و کارگران، موارد متعدد بی‌کفایتی و سوءمدیریت گسترده در همه بخش‌ها، و...

در شرایطی که اقتصادِ در آستانه فروپاشی ایران همچنان شاهد عدم پاسخگویی به اعتراضات مال‌باختگان بانک‌ها و صندوق‌های مالی اعتباری ورشکسته، به تعویق افتادن چندین ماهه دستمزد کارکنان و کارگران، موارد متعدد بی‌کفایتی و سوءمدیریت گسترده در همه بخش‌ها، و غارت اموال عمومی در قالب تخلفات و اختلاس‌های چندین میلیارد دلاری است، سقوط شاخص بورس سهام ایران نیز همچنان ادامه دارد و موجب انتقادات زیادی به عملکرد حکومت و اظهارنظرهای متناقض مقامات ایران شده است.

خبرگزاری‌ها روز دوشنبه ۳ شهريور با انتشار خبر سقوط ۵۳ هزار واحدی شاخص بورس در این روز، بی‌اعتمادی در بازار ناشی از رفتار دولت را عامل سقوط شاخص بورس در سومین هفته متوالی دانستند. با وجود رکود اقتصادی در ایران، شاخص بورس سهام از بهار امسال رشد چشمگیری کرد و از ۵۰۰ هزار واحد در ابتدای امسال به بیش از دو میلیون واحد تا ۲۰ مرداد رسید. از آن هنگام اما روند سقوط شدید شاخص و صف بستن سهامداران برای فروش شروع شد و روز دوشنبه به حدود یک میلیون و ششصد هزار واحد رسید.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هشدار وزیر خارجه آلمان به ترکیه و یونان: با آتش بازی نکنید | DW | 25.08.2020هایکو ماس با اشاره به افزایش تنش میان ترکیه و یونان می‌گوید هر جرقه کوچکی می‌تواند به یک فاجعه منجر شود. ترکیه و یونان بر سر اکتشاف گاز در شرق مدیترانه مناقشه دارند و می‌خواهند در این منطقه رزمایش برگزار کنند.

مشاور ترامپ: توافق با اسرائیل، فروش اف-35 به امارات را بیشتر کرده استداماد و مشاور رئيس جمهور آمریکا تاکید کرد که توافق ابوظبی با تل‌آویو، احتمال فروش اف-35 به امارات متحده عربی را بیشتر کرده است. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست/ مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی استسخنگوی وزارت خارجه: *درباره تمایل ونزوئلا برای خرید موشک از ایران، درخواستی دریافت نکردیم *مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی است *ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست *اسنپ بک یک واژه جعلی است که آمریکایی‌ها سعی کردند آن را به زبان‌ها بیندازند

بروجردی: کتابخانه ملی با هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور تعطیل شده استتهران- ایرنا- رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با بیان این که وضعیت در این کتابخانه حساس‌تر از دیگر نهادهای فرهنگی است، گفت: تعطیلی دوباره کتابخانه، با هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور و پس آزمایش‌های امکان رعایت شیوه‌نامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، صورت گرفته است.

سودان:‌ عادی‌سازی رابطه سودان با اسرائیل از اهداف سفر پمپئو به خارطوم استتهران-ایرنا- خبرگزاری رسمی سودان روز دوشنبه اعلام کرد که یکی از اهداف سفر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به سودان بررسی روابط خارطوم با اسرائیل است.

نورون‌های مبتلایان به اوتیسم پیش از تولد با سایرین متفاوت استتهران- ایرنا- محققان دانشگاه کالج کینگز لندن با همکاری محققان دانشگاه کمبریج دریافتند با وجود اینکه ابتلا به اوتیسم معمولا قبل از ۱۸ ماهگی تشخیص داده نمی‌شود، این بیماری در ابتدایی‌ترین مراحل شکل‌گیری مغز جنین و در سطح سلولی آغاز می‌شود.