بازگشت مکرون به بیروت؛ دیدار با خواننده سرشناس لبنان و کاشتن یک سرو - BBC News فارسی

11/06/1399 01:35 ب.ظ

بازگشت مکرون به بیروت؛ دیدار با فیروز، خواننده سرشناس لبنان و کاشتن یک سرو

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه دومین روز سفر خود به بیروت را با کاشت نهال یک سرو، نماد لبنان آغاز کرد. او شب گذشته برای همبستگی با اعتراضات مردم لبنان به دیدار فیروز، خواننده مشهور و سرشناس جهان عرب رفت. آقای مکرون همچنین از مصطفی ادیب، نخست وزیر جدید این کشور خواست هر چه زودتر کابینه خود را تشکیل دهد و درباره خطر فروپاشی اقتصادی لبنان هشدار داد. همزمان با حضور رئیس جمهور فرانسه در خانه فیروز، خواننده سرشناس لبنانی، معترضان در بیرون خانه تجمع کردند ساعاتی پیش از ورود آقای مکرون به بیروت، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، مصطفی ادیب، سفیر این کشور در آلمان را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی...

همزمان با حضور رئیس جمهور فرانسه در خانه فیروز، خواننده سرشناس لبنانی، معترضان در بیرون خانه تجمع کردند ساعاتی پیش از ورود آقای مکرون به بیروت، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، مصطفی ادیب، سفیر این کشور در آلمان را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی کرد و از او خواست هر چه زودترهمزمان با حضور رئیس جمهور فرانسه در خانه فیروز، خواننده سرشناس لبنانی، گروهی از معترضان بیرون خانه او تجمع کردند و پس از بیرون آمدن آقای مکرون شعارهایی علیه انتخاب آقای ادیب دادند، از جمله: "نه به کابینه‌ای که بوسیله قاتلان یا از قاتلان تشکیل شود".

معترضان همچنین از آقای مکرون خواستند که "در سوی اشتباه تاریخ" قرار نگیرد. او به معترضان گفت که او به لبنان سفر کرده تا "اطمینان حاصل کنید که دولت تشکیل شده اصلاحات لازم را انجام خواهد داد." او در سخنانی که از تلویزیون لبنان هم پخش شد گفت: "من اینجا همانطور که به فیروز قول دادم، به شما هم قول می‌دهم که هر کاری که لازم باشد انجام دهم تا اصلاحات در لبنان انجام شود و وضعیت بهتری برای لبنان باشد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

مکرون بار دیگر به لبنان سفر کردپیامدهای حادثه بیروت | منابع خبری دوشنبه شب گزارش دادند: «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه برای دومین بار پس از حادثه انفجار بندر بیروت برای دیدار با مقام‌های لبنانی وارد بیروت شده است

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.

اولین پرواز تجاری اسرائیل به امارات با «سلام» به ابوظبی می‌رودیک هیأت آمریکایی-اسرائیلی روز دوشنبه با پروازی که «اولین پرواز تجاری مستقیم» بین اسرائیل و امارات توصیف شده، از تل آویو به ابوظبی می‌رود. گفته می‌شود عربستان سعودی نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی را از روی خاک خود صادر کرده است.

«طارمی» با قراردادی ۴ساله به طور رسمی به پورتو پیوستطارمی با قراردادی ۴ساله به طور رسمی به پورتو پیوست | باشگاه پورتو پرتغال در حساب رسمی توییتر خود امضای قرارداد چهارساله با مهاجم ایرانی و گلزن باشگاه ریوآوه را تایید و اعلام کرد

آینده سیاسی لبنان در سایه حضور مجدد مکرون چگونه رقم می‌خورد؟گرچه به اعتقاد کارشناسان انفجار روز چهارم آگوست گذشته فاجعه‌ای برای لبنان و حسان دیاب نخست‌وزیر مستعفی این کشور به بار آورد، اما تبعات توفانی آن به این 2 مساله ختم نخواهد شد.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن

توضیح تصویر،

همزمان با حضور رئیس جمهور فرانسه در خانه فیروز، خواننده سرشناس لبنانی، معترضان در بیرون خانه تجمع کردند

ساعاتی پیش از ورود آقای مکرون به بیروت، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، مصطفی ادیب، سفیر این کشور در آلمان را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی کرد و از او خواست هر چه زودترهمزمان با حضور رئیس جمهور فرانسه در خانه فیروز، خواننده سرشناس لبنانی، گروهی از معترضان بیرون خانه او تجمع کردند و پس از بیرون آمدن آقای مکرون شعارهایی علیه انتخاب آقای ادیب دادند، از جمله: "نه به کابینه‌ای که بوسیله قاتلان یا از قاتلان تشکیل شود".

معترضان همچنین از آقای مکرون خواستند که "در سوی اشتباه تاریخ" قرار نگیرد.

او به معترضان گفت که او به لبنان سفر کرده تا "اطمینان حاصل کنید که دولت تشکیل شده اصلاحات لازم را انجام خواهد داد."

او در سخنانی که از تلویزیون لبنان هم پخش شد گفت: "من اینجا همانطور که به فیروز قول دادم، به شما هم قول می‌دهم که هر کاری که لازم باشد انجام دهم تا اصلاحات در لبنان انجام شود و وضعیت بهتری برای لبنان باشد. من به شما قول می‌دهم و شما را تنها نخواهم گذاشت."

آقای مکرون از آقای ادیب خواست که هر چه زودتر کابینه خود را تشکیل دهد. اقدام که خود آقای ادیب هم در اولین سخنانش تعهد داده بود که در سریع ترین زمان ممکن کابینه را تشکیل خواهد داد.

آقای ادیب، ۴۸ سال دارد و از حمایت سعد حریری و نجیب میقاتی، نخست‌وزیران پیشین لبنان و حتی گروه حزب الله در پارلمان لبنان برخوردار است.

او پس از انتخاب گفت که اولویت‌هایش، تشکیل کابینه، ایجاد اصلاحات اساسی و توافق با صندوق جهانی پول برای دریافت کمک به کشورش است.لبنانی که آن را دوست داریمتوضیح تصویر،

فیروز، خواننده محبوب جهان عرب در بی‌بی‌سی عربی، سال ۱۹۶۱

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای مکرون دیدار خود با فیروز، هنرمند ۸۵ ساله را "خیلی زیبا و خیلی قوی توصیف" کرد.

آقای مکرون گفت: "من به او گفتم که او نماینده لبنانی است که ما آن را دوست داریم و بسیاری انتظار آن را دارند، نوستالژی که بسیاری دارند."

رئیس جمهور فرانسه گفت که ترانه "برای بیروت" او را که از تلویزیون لبنان با تصاویر ویرانی‌های پس از انفجار پخش می‌شود، را بیشتر از همه آهنگ های فیروز دوست دارد.

فیروز هنرمندی است که به ندرت با رسانه ها مصاحبه می‌کند اما ترانه هایش را در سراسر جهان عرب، از رباط تا بغداد، همه گروه‌های مذهبی قومی گوش می‌کنند و حتی در میان غیرعرب زبان ها هم محبوبیت دارد.

آقای مکرون اولین رئیس جمهور فرانسه نیست که این خواننده را تحسین کرده است.

فرانسوا میتران در سال ۱۹۸۸ به او نشان "شوالیه هنر و ادبیات" را اعطا کرد و ژاک شیراک هم در سال ۱۹۹۸ نشان افتخار لژیون دونور را که بالاترین مدال فرانسه است به او داد.

نُهاد ودیع حداد با نام هنری فیروز در ۲۱ نوامبر ۱۹۳۵ در روستای کوهستانی الدبیه لبنان متولد شد.

سال‌ها بعد او به همراه خانواده‌اش به زقاق البلاط در حاشیه بیروت نقل مکان کرد. فیروز از ۱۹۴۰ در سن تقریباً ۵ سالگی خوانندگی را شروع کرد

او را یکی از "تحسین‌شده‌ترین و تأثیرگذارترین خوانندگان زن بوده و مورد احترام تقریبا همه گروه‌های مذهبی و غیرمذهبی است.