بازگشت تحریم‌های سازمان ملل؛ همه چیز در گروی قطعنامه ۱۹۲۹

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازگشت تحریم‌های سازمان ملل؛ همه چیز در گروی قطعنامه ۱۹۲۹ بیشتر بخوانید🔽

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ساعات پایانی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای، رسما از اعمال دوبارۀ «همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران» خبر داد اما همان شب محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت: «آمریکایی‌ها خودشان هم می‌دانند که ادعای آن‌ها در زمینه بازگرداندن قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت علیه ایران باطل است.»

در حالی که سه کشور اروپایی امضا کننده برجام اعلام کرده‌اند همچنان از سیاست تداوم معافیت‌های ایران از تحریم‌های سازمان ملل حمایت خواهند کرد، اصولگرایان تندرو در ایران معتقدند اروپا ژست همراهی با ایران را می‌گیرد ولی در عمل در کنار آمریکا ایستاده است. در این میان قطعنامه ۱۹۲۹ برای ایران از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چراکه این قطعنامه علاوه بر اینکه تحریم‌های متعددی در زمینه فعالیت هسته‌ای متوجه ایران کرده بود، از کشورهای عضو سازمان ملل می‌خواست «تمام محموله‌های هوایی و دریایی که به ایران فرستاده می‌شود یا از آن خارج می‌شود را در فرودگاه‌ها، بنادر و آب‌های قلمروی خود در صورتی که بر این باور باشند که آن محموله‌ها حاوی مواد اتمی، موشکی یا نظامی ممنوع اعلام شده‌است، بازرسی کنند» و همچنین به آن‌ها اجازه می‌داد «محموله‌های دریایی...

احمد زیدآبادی، تحلیلگر مسائل سیاسی و روابط بین‌الملل اخیرا در کانال تلگرامش نوشت که ورود به جنگ، خط قرمز سیاست رسمی جمهوری اسلامی است و بر همین اساس این احتمال را مطرح کرد که شاید باید منتظر دوره‌ای از بازرسی کشتی‌های ایران باشیم و این واقعه نیز مثل تحریم‌ها به امری عادی برای ایران تبدیل شود. آقای مهدوی آزاد درباره پیامدهای فعال شدن مکانیسم ماشه در سیاست داخلی ایران می‌گوید: «نیروهای تندروی سپاه الان در سیاست ایران دست بالا را دارند. اما اگر مکانیسم ماشه با حمایت اروپا و اجماع جهانی مواجه و اجرا می‌شد و در واقع واضح می‌شد که برجام هیچ کارکردی ندارد، این نیروهای تندرو احتمالا ابتکار عمل را به طور کامل در دست می‌گرفتند. ما قبل از این هم می‌شنیدیم بخش‌هایی از نیروهای تندرو خواهان محاکمه جواد ظریف بودند. آنها معتقد بودند که نفوذی‌ها برجام را تضمین کرده‌اند و برجام سند خیانت ملی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگه تو بوق و کرنا نکردید فرانسه و انگلیس و آلمان گفتن از ملاها حمایت میکنن و به تحریم آمریکا اهمیت نمیدن و برجام پابرجا خواهد ماند؟ پس اینا چیه مینویسید؟ دل ولائیون را ریختید که! آخوندها هم اول مثل مکرون صحبت میکردن، پاره کند آتش میزنیم، یادتون رفته! هیچ غلطی هم نتونست بکنه آغا

پس گنبد گلدسته های توی عکس ، کو؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مافیای تبهکاران در سوئد؛ پلیس زنگ خطر را به صدا در آوردتسویه‌حساب‌های خشونت‌بار، انفجار نارنجک در ساختمان‌ها، قاچاق سازمان‌یافته مواد مخدر و باج‌خواهی از جمله اقدامات گروه‌های مافیایی تبهکار است که آسایش را از این کشور آرام گرفته است. مونوپل' در سوید همه چیز را در بر میگیرد ' همه چیز تحت نظر و کنترول دو لت است. غیر از این هر چه هست دروغ محض است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا نه می‌تواند مذاکره را بر ما تحمیل کند و نه جنگ رارئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا نه می‌تواند مذاکره را بر ما تحمیل کند و نه جنگ را، تاکید کرد که برای جهان نیز امروز زمان نه گفتن به زورگویی و قلدرمآبی است. دوران سلطه و هژمونی به سرآمده است و ملت‌ها و فرزندان ما سزاوار دنیایی بهتر، امن‌تر و قانون‌ مدارترند. امروز زمان تصمیمِ صحیح و درست است. چون يه مشت اخوند و پاسدار بيوجود نه جرات جنگ دارن و نه صلح،عربده كشى رو خوب بلدن ایشون پسر همون سرداره که پشم میکَنه خاک تو سر اونهایی که از این رژیم دفاع میکنن و فکر میکنن به قول خودشون بصیرت دارن جوانان عاشق ایران ساکن در مملکت اباد و ازاد غیاث اباد حضرت اسپیران غیاث ابادی رهبر محبوب انقلاب مملکت غیاث اباد قول داده اند به زودی به ولایت خود برگردید جاویدشاه
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

هشدار آلمان به بریتانیا در خصوص بازنگری برکسیت: بازی را تمام کن!اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز پیش‌تر هرگونه بازنگری یکجانبه در توافق برکسیت را غیرممکن خوانده و نسبت به عدم دستیابی به توافق تجاری با بریتانیا پیش از پایان دوره انتقالی برکسیت هشدار داده بود. هنوز نازی ها را فراموش نکردیم حتی اگر لباس عوض کنند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چین اتهام‌زنی ترامپ در رابطه با شیوع کرونا را رد کردنماینده دائم چین در سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) گفت، پکن اتهام‌زنی ایالات متحده مبنی بر دست داشتن در شیوع کنونی کووید-۱۹ را نمی‌پذیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده اسرائیل هنگام پخش سخنرانی اردوغان در سازمان ملل سالن را ترک کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چرا چین در آستانه انتخابات۲۰۲۰ خرید نفت از آمریکا و روسیه را بالا برد؟چین همزمان با آغاز فرآوری نفت وارداتی از روسیه، سیر صعودی خرید نفت آمریکا را نیز تا موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ادامه می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »