بازگرداندن محمد مساعد از ترکیه به ایران را 'فورا متوقف کنید' | DW | 18.01.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران از ترکیه خواست تحویل محمد مساعد به ایران را فورا متوقف و او را آزاد کند. پلیس شهر وان این روزنامه‌نگار را بازداشت کرده و قصد تحویل او به ایران را دارد، جایی که زندان درانتظار اوست.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران (CPJ) روز دوشنبه ۲۹ دی از مقامات ترکیه خواست به فوریت اخراج محمد مساعد و تحویل او به ایران را متوقف کنند.

مساعد به کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران گفته که پلیس ترکیه او را برای مداوا به بیمارستان اوزلپ منتقل کرده و به او گفته است که به زودی او را به پلیس مرزی ایران تحویل می‌دهد.مساعد روزنامه‌نگار تحقیقی و برنده جایزه بین‌المللی آزادی مطبوعات در سال ۲۰۲۰ است. او در تابستان امسال به اتهام «تبانی علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به چهار سال و نه ماه حبس، دو سال ممنوعیت از فعالیت روزنامه‌نگاری و دو سال محرومیت از استفاده از همه وسایل ارتباطی محکوم شد.

شریف منصور، هماهنگ‌کننده کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران در خاورمیانه و آفریقای شمالی دراین رابطه گفت: «ما معتقدیم محمد مساعد در صورت بازگشت به ایران در خطر آزار و اذیت قرار دارد.» او افزود که این کمیته از مقام‌های ترکیه خواسته است به تعهدات خود طبق قوانین بین‌المللی احترام بگذارند و از اخراج مساعد خودداری کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صدای ما مردم ایران بود ، صدای او را به جهان برسانیم. محمد_مساعد روزنامه‌نگار SaveMosaed

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خطر بازگرداندن محمد مساعد به ایران از سوی پلیس ترکیهPassenger2018_ تا حالا چند تا فعال سیاسی به ایران دیپورت شدن که مساعد‌دومیش باشه ؟ دنبال پناهندگی اروپاست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران: ترکیه فورا بازگرداندن محمد مساعد به ایران را متوقف کندکمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران با اعلام خبر بازداشت محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی در ترکیه، از ترکیه خواست روند استرداد او به ایران را متوقف کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

درخواست کمیته حمایت از روزنامه نگاران از ترکیه: محمد مساعد را به ایران دیپورت نکنیدکمیته حمایت از روزنامه نگاران که مقر آن در واشنگتن است می گوید محمد مساعد خبرنگار تحقیقی ایرانی در خطر استرداد از ترکیه به ایران قرار دارد. اینها چرا همه به ترکیه میروند یا احمق هستند یا برنامه های دیگری دارند ، این آقا مثلا روزنامه نگاره هنوز نفهمیده ترکیه حیاط خلوت ج.اسلامی است و برای مخالفین خطرناکترین کشور است . همه باید در کشور خودشان زندگی کنند و همان جا را آباد و آزاد و پیشرفته کنند. این بهانه ها هم دیگه قدیمی شده!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران از ترکیه خواست روند اخراج محمد مساعد را متوقف کندکمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران از ترکیه خواست روند اخراج محمد_مساعد را متوقف کند کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران همچنین اعلام کرد که پیام‌هایی را نیز در این مورد به فرمانداری وان فرستاده، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محمد مساعد پس از بازداشت، درخواست پناهندگی‌ خود را به دولت ترکیه تحویل دادحالا که غیرقانونی بودن خروجش اینطور براتون مهمه. برای محکم کاری لیست اتهاماتشو هم میزاشتین! میخاین کمپین بازگرداندن به ایران براش بزارین؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »