بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید مخاطره‌آمیز است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید مخاطره‌آمیز است | علیرضا_زالی:با توجه به مفروضاتی که درباره افزایش خطر اپیدمی کرونا در پاییز داریم شرایط مطلوب تر از زمان فعلی نخواهد بود و بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاهها از سال تحصیلی جدید مخاطره‌آمیز است.

علیرضا زالی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنان در وضعیت هشدار و شیوع بالای کرونا هستیم. در چنین شرایطی مهمترین اقدام این است که تولید سفر را در سطح شهر کم کنیم بنابراین اصرار بر تقلیل ساعات کاری، افزایش استفاده از ظرفیت دورکاری و چرخشی شدن فعالیت افراد شاغل برای مدیریت تولید سفر در شهر است چون هم در خود اداره ها و هم در مسیر رفتن به سمت اداره افراد زیادی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند.

وی ادامه داد: به نظر من در سال تحصیلی جاری باید برای مدارس و دانشگاهها عمدتا روی فضاهای غیر حضوری و آموزش های آنلاین و مجازی یا از طریق تلویزیون سرمایه گذاری کنیم. پیشنهاد ما برای تهران حداقل این است که کلاسهای مدارس و دانشگاهها به صورت حضوری برگزار نشود. در مورد افرادی که امکان استفاده از فضای مجازی ندارند باید تلاش کنیم که این افراد هم با امکانات یارانه ای به ابزار ارتباطات مجازی مجهز شود و البته تلویزیون می تواند نقش بیشتری داشته باشد چون بیشتر در دسترس مردم است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران افزود: اگر بخواهیم الگویی برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها در شرایط فعلی تهران داشته باشیم؛ الگوی بازگشایی حضوری پر مخاطره است زیرا الگوهای ترددی در شهر به هم می ریزد. هم اکنون روزانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار نفر روزانه از متروی تهران استفاده می کنند؛ بازگشایی مدارس و دانشگاهها و سایر سازمانهای آموزشی بار مترو بسیار بیشتر می شود در حالی که در کوتاه مدت نمی توانیم ظرفیت مترو و اتوبوس را تهران چندان افزایش دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در تهران برای اینکه بهتر اپیدمی کرونا را مدیریت کنیم باید قدرت ردیابی و شناسایی افراد ناقل و بیمار را بیشتر کنیم و به خصوص برای اینکه از شکل گیری خوشه های بیماری جلوگیری کنیم باید ظرفیت تست را افزایش دهیم، تست باید متداول تر شود چون سیستم غربالگری تهران رشد بهتری داشته است باید مراکز جامع سلامت را افزایش دهیم و این مراکز را بیش از گذشته به امکانات تست مجهز کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۶۳ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / ۲۶ استان در وضعیت قرمز و هشدار بیماریسخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: باید در مبارزه با کرونا یک مسیر اعتدالی در نظر بگیریمتهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان اینکه زمان پایان کرونا مشخص نیست، گفت: باید یک مسیر اعتدالی در مبارزه با کرونا را در نظر بگیریم نه می‌توانیم فعالیت را کامل تعطیل کنیم و نه می‌توانیم مانند گذشته عمل کنیم. ادامه محدودیت‌های شدید امکان پذیر نیست.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ 163 فوتی و 2020 مورد ابتلای جدید در یک روزکرونا در ایران؛ 163 فوتی و 2020 مورد ابتلای جدید در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا طی یک روز در هند 1013 و در برزیل 572 قربانی گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا در برزیلمنتقدان عملکرد دولت برزیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نشانه اعتراض، هزاران بادکنک قرمز را که در کنار صلیب‌های ایستاده در ساحل ریودو‌ژانیرو جانمایی شده بود، به پرواز درآوردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سناریوهای بازگشایی مدارستهران- ایرنا- محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگویی با روزنامه ایران گفت: کلاً سیاست آموزش و پرورش این است که کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کند. در مدارس غیردولتی شاید به دلیل تعداد دانش‌آموزان ما بتوانیم فاصله اجتماعی را در این مدارس رعایت کنیم. بنابراین هر جایی که امکان رعایت فاصله وجود داشته باشد ما به صورت حضوری برگزار می‌کنیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »