بازگشت آمریکای بایدن به برجام بدون قید و شرط نخواهد بود

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

🔻امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:بازگشت آمریکای بایدن به برجام بدون قید و شرط نخواهد بود/بایدن پیروز شود، تلاش‌هایش را برای بازگشت آمریکا به برجام شروع خواهد کرد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل در ادامه گفت: آمریکا در صورت کاخ ‌سفیدنشینی بایدن اگر بخواهد به برجام برگردد، حتماً یکسری مابه‌ازاهایی علاوه بر مفاد توافق هسته‌ای از ایران طلب خواهد کرد؛ یعنی شاید خواسته‌هایی داشته باشد که اساساً ربطی به پرونده هسته‌ای ایران هم ندارد. البته درباره سطح کیفی و کمی فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی هم حتماً مطالبه‌هایی را طرح خواهند کرد. همچنین باید گفت آمریکایی‌ها احتمالاً تغییر مواضع تهران در مسائل دفاعی و منطقه‌ای را مطرح خواهند کرد.

این بدان معنی است که نگاه آمریکا همیشه یکسان است و جابه‌جایی قدرت در بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تفاوت اساسی‌ای در سیاست این کشور در قبال ایران نخواهد داشت.او ادامه داد:‌ از آنجا که در سال 2020 نه ایران‌ ایرانِ 2015 است و نه آمریکا آمریکای ‌2015، این تصور که گره کور برجام با شکست احتمالی ترامپ از بایدن بازشدنی است تصوری غلط و مغایر با واقعیت‌هاست. همچنین مناسبات همه بازیگران 1+5 تغییرهای زیادی به خود دیده و به طور مشخص خاورمیانه هم متحول شده است. در نتیجه، فضای هسته‌ای 2015 تکرار نخواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جو بایدن: روسیه و چین در پی نابودی دموکراسی آمریکا هستند | DW | 18.07.2020جو بایدن اعتقاد دارد روسیه و چین در پی نابود کردن دموکراسی آمریکا هستند. به گفته نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، کشورهای غیردموکراتیک می‌کوشند به اعتماد مردم آمریکا به روند انتخابات ریاست جمهوری آسیب بزنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جو بایدن پس از دریافت گزارش‌های اطلاعاتی، در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ورود میلیون‌ها بشکه نفت ایران به بازار در صورت پیروزی بایدن در آمریکا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimورود میلیون‌ها بشکه نفت ایران به بازار در صورت پیروزی بایدن تحلیلگر وال استریت: اگر بایدن رئیس جمهور آمریکا شود احتمالاً دوباره آمریکا را بر سر میز مذاکره درباره قرارداد اتمی ایران بازمی‌گرداند و شاهد ورود میلیون‌ها بشکه نفت ایران به بازار خواهیم بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چین: بریتانیا دارد 'به ساز آمریکا می‌رقصد' - BBC News فارسیچین بریتانیا را متهم کرده که در سیاست خارجی، به ساز آمریکا می‌رقصد. تحریم هواوی از سوی دولت دونالد ترامپ، به جنگ تجاری بین آمریکا و چین دامن زده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دو راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرددو راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت دفاع آمریکا: ترکیه هزاران مزدور به لیبی اعزام کرده است | DW | 18.07.2020اخبار منتشر شده حکایت از آن دارد که ترکیه در جنگ داخلی لیبی اقدام به اعزام مزدور و ایجاد یک کریدور هوایی کرده است. در اثر افزایش حضور نیروهای خارجی در لیبی، جنگ داخلی در این کشور ظرف هفته‌های گذشته شدت بیشتری یافته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »