بازگشت آرامش به مرز اسرائیل با لبنان پس از یک روزِ پرتنش

28/07/2020 11:58:00 ق.ظ

درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد جزئیات بیشتر🔽

اسرائیل, لبنان

درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد جزئیات بیشتر🔽

اسرائیل پس از حمله‌ هوایی هفته گذشته به سوریه که در جریان آن یک شبه نظامی حزب‌الله نیز کشته شد خود را برای حمله متقابل آماده کرده بود.

درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد.خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی ضمن اشاره به برقراری مجدد آرامش در این منطقه مرزی، تنش‌های روز گذشته را به نقل از مقامات اسرائیلی ناشی از تلاش سربازان حزب‌الله لبنان برای نفوذ به مرزهایش اعلام کرده است.

در این گزارش همچنین آمده است که تانک‌های اسرائیلی از ساعات اولیه بامداد در منطقه اشغالی بلندی‌های جولان واقع در جنوب غربی سوریه اقدام به گشت‌زنی کردند.درگیری نظامی روز دوشنبه در جنوب لبنان که با تیراندازی و تبادل آتش میان دو طرف همراه بود از جمله شدید‌ترین درگیری‌های در این منطقه پس از جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میان ارتش اسرائیل و لبنان توصیف شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ناسا شهاب سنگ مریخی را پس از ۶۰۰ هزار سال به سطح سیاره بازمی‌گرداندسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا قصد دارد تکه کوچکی از یک شهاب سنگ را که زمانی در گذشته دور به خاک مریخ تعلق داشته و سر از زمین درآورده است به سطح این سیاره بازگرداند.

بنیامین نتانیاهو خطاب به رژیم ایران: ارتش دفاعی اسرائیل آماده پاسخگویی به هر تهدیدی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

سازمان محیط زیست: در اعتراض به وقف بخشی از دماوند به رییس قوه قضاییه نامه می‌دهیمکیومرث کلانتری، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت رییس سازمان محیط زیست در واکنش به وقف بخشی از کوه دماوند نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نوشته شده است

واکنش ایران به سخنان خلیلزاد: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیمسفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند. آقای خلیلزاد پیشتر گفته بود که ایران از روند گفت‌وگوهای بین الافغانی و ایجاد ثبات در این کشور به دلیل وجود تنشهای میان تهران و واشنگتن استقبال نکرده است.

هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ، هشدار داده است که به ایران اجازه 'استقرار نظامی در مرزها ی شمالی' اسرائیل را نخواهد داد. آقای نتانیاهو با اشاره به تنش‌های اخیر در پی کشتن یکی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه ، گفت ' لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود.'

Aa درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد.ارسال این تکه سنگ بخشی از ماموریت اکتشافی‌-تحقیقاتی ناسا برای کنکاش در سطح مریخ به شمار می رود.بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه هشدار داد که لبنان و سوریه مسئولیت هرگونه حمله علیه اسرائیل از خاک خود را برعهده خواهند داشت.وخیم تر قلمداد کردند، امروز یافته ها خلاف این را نشان میدهد، به یافته های خودی اطمینان بیشتری داریم — Kianush Jahanpur, MD 🇮🇷 (@drjahanpur) ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ پایان پست توییتر شماره از @drjahanpur انتقاد تند سخنگوی سابق وزارت بهداشت ایران از عملکرد دولت چین در انتشار آمار علمی درباره همه‌گیری ویروس کرونای جدید با واکنش سفیر چین در تهران و سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همراه شده است.

خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی ضمن اشاره به برقراری مجدد آرامش در این منطقه مرزی، تنش‌های روز گذشته را به نقل از مقامات اسرائیلی ناشی از تلاش سربازان حزب‌الله لبنان برای نفوذ به مرزهایش اعلام کرده است. در این گزارش همچنین آمده است که تانک‌های اسرائیلی از ساعات اولیه بامداد در منطقه اشغالی بلندی‌های جولان واقع در جنوب غربی سوریه اقدام به گشت‌زنی کردند. مهندسان فضایی می گویند از این شهاب سنگ که توسط موزه تاریخ طبیعی لندن اهدا شده است استفاده خواهد شد تا بازوهای آشکارساز کاوشگر «پشتکار» پس از فرود و پیش از آغاز عملیات جستجو برای یافتن پیشینیه حیات کالیبره شوند. درگیری نظامی روز دوشنبه در جنوب لبنان که با تیراندازی و تبادل آتش میان دو طرف همراه بود از جمله شدید‌ترین درگیری‌های در این منطقه پس از جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میان ارتش اسرائیل و لبنان توصیف شده است. ما به هیچکس اجازه نخواهیم داد که امنیت ما را تصعیف و یا شهروندان ما را تهدید کند. هیچ یک از دو طرف این درگیری‌ها به متحمل شدن تلفات در جریان نبردها که بیش از یک ساعت به طول انجامید اشاره‌ای نکرده‌اند. پس چه چیزی بهتر از کار بر روی قطع سنگی که منشاء‌اش از همانجا بوده است؟» کشف بقایای رودخانه ۷۰۰ کیلومتری در سطح مریخ یکی از ابزارهای کاوشگر پشتکار، یک آشکارساز لیزری با توانایی دقت بسیار بالا است که «شرلوک» نام دارد. حزب الله لبنان هرگونه درگیری بین اعضای خود و نظامیان اسرائیل را تکذیب کرد. آقای موسوی در توییتر نوشت:‌"دولت و مردم چین پیشتاز مقابله با ویروس کرونا هستند و با سخاوت به کشور جهان کمک می کنند.

در بیانیه حزب الله آمده است که شبه نظامیان این گروه روز دوشنبه به سوی نظامیان اسرائيل تیراندازی نکرده‌اند. آزمایش مقدماتی روی شهاب سنگ آسمانی به محققان اطمینان خواهد داد که این کار در ادامه با حداکثر دقت انجام خواهد شد.» تنش میان اسرائیل و لبنان از زمان یک حمله منسوب به اسرائیل که در تاریخ ۲۰ ژوئیه در جنوب سوریه به انجام رسید و طی آن یکی از جنگجویان حزب‌الله کشته شد، بالا گرفته است. در این بیانیه گزارش‌های منتشرشده مبنی بر «خنثی سازی» نفوذ در خاک اسرائیل نیز «کاملا» تکذیب شده است. این در حالیست که تل‌آویو می‌گوید یقین دارد گروهی از شبه نظامیان تحت حمایت ایران تلاش داشتند در اقدامی برنامه ریزی شده به خاک اسرائیل نفوذ کنند و نیروهای ارتش در مناطق مرزی نیز کاملا به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.» دانشمندان احتمال می دهند این سنگ در جریان برخورد یک شهاب آسمانی یا ستاره دنباله دار به سطح مریخ در ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار سال پیش جدا شده و با پرت شدن به آسمان سر از زمین درآورده باشد. . در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد.