اسرائیل, لبنان, حزب‌الله لبنان, سوریه, مرزها

اسرائیل, لبنان

بازگشت آرامش به مرز اسرائیل با لبنان پس از یک روزِ پرتنش

درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد جزئیات بیشتر🔽

28/07/2020 11:58:00 ق.ظ

درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد جزئیات بیشتر🔽

اسرائیل پس از حمله‌ هوایی هفته گذشته به سوریه که در جریان آن یک شبه نظامی حزب‌الله نیز کشته شد خود را برای حمله متقابل آماده کرده بود.

درگیری نظامی در مرز اسرائیل و لبنان روز سه‌شنبه و بعد از یک روز پرتنش متوقف شد.خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی ضمن اشاره به برقراری مجدد آرامش در این منطقه مرزی، تنش‌های روز گذشته را به نقل از مقامات اسرائیلی ناشی از تلاش سربازان حزب‌الله لبنان برای نفوذ به مرزهایش اعلام کرده است.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 آشتی دو کره؛ سئول و پیونگ یانگ کانال‌های ارتباطی میان یکدیگر را احیا کردند

در این گزارش همچنین آمده است که تانک‌های اسرائیلی از ساعات اولیه بامداد در منطقه اشغالی بلندی‌های جولان واقع در جنوب غربی سوریه اقدام به گشت‌زنی کردند.درگیری نظامی روز دوشنبه در جنوب لبنان که با تیراندازی و تبادل آتش میان دو طرف همراه بود از جمله شدید‌ترین درگیری‌های در این منطقه پس از جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میان ارتش اسرائیل و لبنان توصیف شده است.

هیچ یک از دو طرف این درگیری‌ها به متحمل شدن تلفات در جریان نبردها که بیش از یک ساعت به طول انجامید اشاره‌ای نکرده‌اند.حزب الله لبنان هرگونه درگیری بین اعضای خود و نظامیان اسرائیل را تکذیب کرد. در بیانیه حزب الله آمده است که شبه نظامیان این گروه روز دوشنبه به سوی نظامیان اسرائيل تیراندازی نکرده‌اند. در این بیانیه گزارش‌های منتشرشده مبنی بر «خنثی سازی» نفوذ در خاک اسرائیل نیز «کاملا» تکذیب شده است. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

ناسا شهاب سنگ مریخی را پس از ۶۰۰ هزار سال به سطح سیاره بازمی‌گرداندسازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا قصد دارد تکه کوچکی از یک شهاب سنگ را که زمانی در گذشته دور به خاک مریخ تعلق داشته و سر از زمین درآورده است به سطح این سیاره بازگرداند.

بنیامین نتانیاهو خطاب به رژیم ایران: ارتش دفاعی اسرائیل آماده پاسخگویی به هر تهدیدی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

سازمان محیط زیست: در اعتراض به وقف بخشی از دماوند به رییس قوه قضاییه نامه می‌دهیمکیومرث کلانتری، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت رییس سازمان محیط زیست در واکنش به وقف بخشی از کوه دماوند نامه‌ای به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه نوشته شده است

واکنش ایران به سخنان خلیلزاد: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیمسفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند. آقای خلیلزاد پیشتر گفته بود که ایران از روند گفت‌وگوهای بین الافغانی و ایجاد ثبات در این کشور به دلیل وجود تنشهای میان تهران و واشنگتن استقبال نکرده است.

هشدار نتانیاهو به ایران: اجازه استقرار نظامی در مرزهای شمالی اسرائیل را نمی‌دهیمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ، هشدار داده است که به ایران اجازه 'استقرار نظامی در مرزها ی شمالی' اسرائیل را نخواهد داد. آقای نتانیاهو با اشاره به تنش‌های اخیر در پی کشتن یکی از اعضای حزب‌الله لبنان در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه ، گفت ' لبنان و سوریه مسئول هر حمله‌ای هستند که از خاک آن‌ها علیه اسرائیل اجرا شود.'