بازگشت ۱۷۵۰ هکتار از باغات رها شده چای به چرخه تولید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

رئیس سازمان چای، با بیان اینکه سالانه ۶۰۰۰ هکتار از باغات را اصلاح، احیا و باز جوان‌سازی می‌کنیم، گفت: سال گذشته ۱۷۵۰ هکتار از باغات رها شده به چرخه تولید بازگشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حبیب جهانساز، با اشاره به تولید بالغ بر ۱۳۱ هزار و ۶۰۰ تن برگ سبز چای در سال جاری، از پیش بینی افزایش ۲۰ درصدی تولید برگ سبز تا پایان چین چهارم خبر داد و اظهار کرد: نیاز کشور به چای خشک ۱۰۰ هزار تن بوده و تولید داخلی حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن است لذا از اسفندماه سال گذشته جلوی ثبت سفارش واردات گرفته شده است.

رئیس سازمان چای کشور در گفت وگوی خبری، با بیان اینکه به دنبال ارائه تسهیلات بهزراعی و اصلاح و احیای باغات و واردات ارقام جدید هستیم، تصریح کرد: ارقام سازگار با اقلیم منطقه شناسایی شده و واردات ۱۰ رقم جدید را در دستور کار داریم که شامل هشت رقم ژاپنی و دو رقم از ترکیه است. وی با بیان اینکه در سال جاری ۱۶۹ کارخانه طرف قرارداد با سازمان چای جهت خرید تضمینی برگ سبز بودند، گفت: عمده کارخانجات چای به چرخه تولید بازگشته اند و در حال حاضر بالغ بر ۵۵ کارخانه برند و گواهی استاندارد دارند؛ البته مابقی کارخانجات نیز چای استاندارد تولید می کنند.

وی از اصلاح و احیاء و به‌زراعی بخش زیادی از باغات چای گیلان و مازندران طی سال‌های اخیر خبر داد و بیان کرد: از محل منابع صندوق تخصصی چای که بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است، تسهیلات بانکی کم‌بهره را در اختیار چایکاران قرار می‌دهیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کارخانه رزن‌صاف در استان همدان با پیگیری دستگاه قضایی احیا شددادستان رزن استان همدان گفت: با پیگیری‌های این دادستانی کارخانه رزن صاف به چرخه تولید بازگشت و زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر به زودی فراهم می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کنیسه تنها یهودی افغانستان به حال خود رها شده استکنیسه متعلق به آخرین یهودی افغانستان در شهر کابل پس از به روی کار آمدن طالبان به حال خود رها شده است. - Anadolu Ajansı
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگرانی تل‌آویو از بازگشت روابط تهران و قاهرهیک مسئول مصری با اشاره به تاثیر مثبت بازگشت روابط ایران و عربستان بر روند بازگشت روابط تهران و قاهره، گفت رژیم صهیونیستی از این موضوع نگران شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک‌هزار هکتار از مزارع شهرستان قزوین زیر کشت کلزا می‌رودمدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است یک‌هزار هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان به زیر کشت محصول کلزا برود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

فواد حسین: مفاد توافق امنیتی با ایران به طور کامل اجرا شده استوزیر خارجه عراق تاکید کرد مفاد توافق امنیتی با ایران در مورد بازگشت شبه نظامیان به کمپ‌های آوارگان، به طور کامل توسط طرف عراقی اجرا شده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »