بازگشایی مساجد و عبادتگاه‌ها در عراق پس از 5 ماه

29/06/1399 05:36 ب.ظ

کمیته مدیریت بحران عراق از بازگشایی مساجد و عبادتگاه‌ها در این کشور پس از 5 ماه خبر داد.

کمیته مدیریت بحران عراق که پنج ماه پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا پیشنهاد تعطیلی مساجد و عبادتگاه‌ها را مطرح کرده بود، با شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی از بازگشایی مجدد عبادتگاه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، زائران خارجی اجازه عبادت و بازدید از عبادتگاه و مساجد را نخواهند داشت.

همچنین شهربازی‌ها و پارک‌‌ها نیز بازگشایی خواهند شد. انجمن اهل تسنن عراق در تاریخ 24 اوت مساجد وابسته به این انجمن را بازگشایی کرد اما بنیاد شیعیان عراق مساجد و عبادتگاه‌ها را بازگشایی نکرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

صندوق خیریه رادیو تلویزیون افغانستان چهار ماه پس از ایجاد منحل شد - BBC News فارسیمنابعی در ارگ ریاست جمهوری به بی‌بی‌سی گفته اند که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، صندوق ملی مالی افغانستان، نهاد خیریه رادیو تلویزیون ملی را منحل کرده است. این نهاد چهار ماه پیش ایجاد شد و ریاست آن را پامیر پتنگ به عهده داشت.

از آمریکا تا آمازون و از تالاب‌های پانتانال تا زاگرس در ایران؛ جنگل‌ها در آتش می‌سوزند - BBC News فارسیآتش سوزی‌های گسترده ای که بیش از سه میلیون هکتار از اراضی سه ایالت غربی آمریکا را در کام خود فرو برد بالاخره رو به مهار شدن است.

بارش باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشوربارش باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور از بعد ازظهر امروز (۲۹ شهریور) خبر داد.

نجات حیوانات وحشی پس از آتش‌سوزی در آمازونگروه های نجات می دانند که آتش سوزی به خودی خود یک مشکل بزرگ است اما حیوانات پس از آن با گرسنگی و تشنگی مواجه می شوند.

شماره مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۰ میلیون نفر گذشت - BBC News فارسیبراساس آمار دانشگاه جان‌هاپکینز، شمار افراد شناسایی شده مبتلا به کووید ۱۹ در جهان از ۳۰ میلیون نفر عبور کرده و تاکنون بیش از ۹۴۰ هزار نفر نیز پس از ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. آمریکا، هند و برزیل کشورهایی هستند که به لحاظ آماری بالاترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان را دارند، این در حالیست که مجددا موج تازه‌ای از شیوع کرونا در اروپا آغاز شده است. بیشتر کشورهای نیم کره شمالی زمین همزمان با فرا رسیدن فصل زمستان خود را برای موج دوم شیوع کووید ۱۹ آماده می‌کنند.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۳۰ میلیون نفر گذشت - BBC News فارسیبراساس آمار دانشگاه جان‌هاپکینز، شمار افراد شناسایی شده مبتلا به کووید ۱۹ در جهان از ۳۰ میلیون نفر عبور کرده و تاکنون بیش از ۹۴۰ هزار نفر نیز پس از ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. آمریکا، هند و برزیل کشورهایی هستند که به لحاظ آماری بالاترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان را دارند، این در حالیست که مجددا موج تازه‌ای از شیوع کرونا در اروپا آغاز شده است. بیشتر کشورهای نیم کره شمالی زمین همزمان با فرا رسیدن فصل زمستان خود را برای موج دوم شیوع کووید ۱۹ آماده می‌کنند.