بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

قاسم‌علی خدابنده در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص نحوه بازگشایی مدارس در خراسان رضوی اظهار کرد: سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی از روز ۱۵ شهریور ماه به صورت حضوری آغاز خواهد شد. در ادامه اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا برخی از مناطق را قرمز اعلام کند و حضور دانش‌آموزان خطر شیوع بیماری کرونا را افزایش دهد، کلاس‌ها در آن مناطق مجازی و از طریق سامانه شاد برگزار خواهد شد.

خدابنده در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی مشخص شد کلاس‌ها در خراسان رضوی حضوری برگزار خواهد شد، بیان کرد: در اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور که طی دو روز گذشته برگزار شد، وزارتخانه اعلام کرد که مبنای کار برای همه، تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری است. مگر اینکه در جایی تشخیص داده شود که حضور دانش آموزان ممکن است باعث شیوع کرونا شود.

وی تصریح کرد: خانواده‌هایی که فرزندانشان بیماری زمینه‌ای، تنفسی، قلبی عروقی، دیابت و... دارند، آنها را به مدرسه نفرستند و از آموزش‌های مجازی بهره‌مند شوند. محتوای آموزشی را هم ما در شبکه‌های مجازی خودمان و هم خود مدارس محتوای دبیران‌شان را از طریق سامانه شاد معرفی خواهند کرد و آموزش مجازی هم انجام خواهد شد.

خدابنده با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی هنوز با محیط مدرسه و معلم خود آشنا نیستند و آموزش به‌صورت مجازی برای آنها خیلی سخت است، عنوان کرد: کلاس‌های پایه اول باید در مدرسه حضور داشته باشند تا آموزش را به‌صورت حضوری ببینند و در صورت بالا بودن تعداد دانش‌آموزان مدرسه موظف است که آنها را تقسیم‌بندی کنند بعد از اینکه دانش‌آموز تا حدودی با مباحث آشنا شد آموزش را مجازی ادامه دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش وزیر بهداشت به بازگشایی حضوری مدارسوزیر بهداشت گفت: مردم بدانند اگر کوچیکترین آسیبی را مورد توجه سلامت فرزندانمان ببینیم، ما در وزارت بهداشت اولین کسانی خواهیم بود که از تشکیل هر گردهمایی ممانعت خواهیم کرد و خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش از ما حمایت می کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز / بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور، منتفیسرپرست علوم پزشکی اهواز: *شاهد ورود سه شهر خوزستان به وضعیت قرمز کرونا هستیم *هم‌اکنون وضعیت کلی استان خوزستان نیز در حالت هشدار است *نسبت به عواقب ناشی از پایین آمدن سطح مشارکت مردم در رعایت مسائل بهداشتی به شدت نگران هستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: اولویت دولت آموزش حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی استهیچ کودک ایرانی نباید از تحصیل باز بماند | روحانی: همه باید بتوانند از آموزش بهره مند شوند. البته علاوه بر آموزش حضوری، صدا و سیما هم با آموزش و پرورش همکاری می‌کند که این کار ‌با کمک صدا و سیما انجام شود و امسال باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت بگیرد شبکه شاد برای مدارس دولتی رایگان می‌شود | روحانی: مردم برای استفاده از شبکه شاد متحمل پرداخت مالی و هزینه اینترنت می‌شدند اما به سازمان برنامه و بودجه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر آموزش و پرورش دستور دادم که شبکه شاد برای مدارس دولتی و برای دانش‌آموزان بدون هزینه باشد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز / بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور، منتفیسرپرست علوم پزشکی اهواز: *شاهد ورود سه شهر خوزستان به وضعیت قرمز کرونا هستیم *هم‌اکنون وضعیت کلی استان خوزستان نیز در حالت هشدار است *نسبت به عواقب ناشی از پایین آمدن سطح مشارکت مردم در رعایت مسائل بهداشتی به شدت نگران هستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 12 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 13 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »