بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز

با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

03/09/2020 06:15:00 ب.ظ

بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

وی در پاسخ به این پرسش که خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار داد و چگونه در این شرایط کلاس‌ها حضوری برگزار می‌شود، ادامه داد: وضعیت‌ها را ستاد ملی کرونا در تهران تعیین می‌کند، اما ما استعلاممان را از استانداری می‌گیریم و طبق اطلاعاتی که ما از ستاد مقابله با کرونای استانداری گرفتیم، آنها اعلام کردند امکان تشکیل کلاس‌ها در خراسان رضوی وجود دارد.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 بنیاد برومند: ۵۴۰ ایرانی تبعیدی در چهار دهه گذشته ربوده یا کشته شده‌اند | DW | 28.07.2021

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی درخصوص اینکه چه زمانی استعلام از استانداری گرفته شده گفت: استعلام دیروز  و امروز انجام شده است.خدابنده در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی مشخص شد کلاس‌ها در خراسان رضوی حضوری برگزار خواهد شد، بیان کرد: در اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور که طی  دو روز گذشته برگزار شد، وزارتخانه اعلام کرد که مبنای کار برای همه، تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری است. مگر اینکه در جایی تشخیص داده شود که حضور دانش آموزان ممکن است باعث شیوع کرونا شود.

وی در پاسخ به این پرسش که پس با این حساب وضعیت زرد، سفید و قرمز استان‌ها در نحوه برگزاری کلاس‌ها معنایی نخواهد داشت، گفت: اینکه بگوییم مبنای ما حضوری است با اینکه بگوییم کلا کلاس‌ها حضوری برگزار شود، فرق می‌کند. وقتی می‌گوییم مبنای ما برگزاری حضوری کلاس‌هاست؛ یعنی برنامه‌ریزی‌های ما به سمتی است که کلاس‌ها حضوری تشکیل شود. وقتی بگوییم کلا کلاس‌هاحضوری است یعنی به شرایط سفید، زرد قرمز کاری نداریم، در حالی که اگر وضعیت قرمز باشد ما می‌گوییم بچه ها به مدرسه نیایند. headtopics.com

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مورد نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس اظهار کرد: شورای مدرسه با توجه به امکانات و ظرفیت می‌تواند تصمیم بگیرد که نحوه حضور دانش‌آموزان چگونه باشد. با توجه به اینکه در روزهای اولیه بازگشایی مدارس هستیم، تقسیم‌بندی دانش‌آموزان به میزان حضور آنها در مدارس بستگی دارد. قطعا تعدادی از مدیران گروه‌بندی دانش‌آموزان را انجام دادند و در بسیاری مدارس پرجمعیت برای دانش‌آموزان مشخص کردند که در چه روزی به مدرسه مراجعه کنند. در مدرسه‌هایی که کلاس خلوت‌تر است و امکان برگزاری کلاس‌ها با تمام دانش‌آموزان وجود دارد، آنها از روز شنبه در کلاس حاضر خواهند شد. اگر شرایط تغییر کرد یا ستاد ملی کرونا مصوبه دیگری داشت اطلاع رسانی خواهیم کرد اما در حال حاضر بنای ما تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری است.

وی تصریح کرد: خانواده‌هایی که فرزندانشان بیماری زمینه‌ای، تنفسی، قلبی عروقی، دیابت و... دارند، آنها را به مدرسه نفرستند و از آموزش‌های مجازی بهره‌مند شوند. محتوای آموزشی را هم ما در شبکه‌های مجازی خودمان و هم خود مدارس محتوای دبیران‌شان را از طریق سامانه شاد معرفی خواهند کرد و آموزش مجازی هم انجام خواهد شد.

خدابنده بیان کرد: فاصله یک و نیم متری در تمام کلاس‌ها رعایت خواهد شد. حداکثر تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های ما  که معمولا ۴۲ متری هستند،  ۲۰ نفر است. مدت زمان هر کلاس درس ۳۵ دقیقه و زنگ تفریح دانش‌آموزان ۱۰ دقیقه است. همچنین از هرگونه تجمع و حضور دسته‌جمعی دانش‌آموزان در مدرسه جلوگیری می‌شود. تهویه مطلوب هوای کلاس با بازگذاشتن پنجره‌ها، آموزش رعایت فاصله فیزیکی، رفتارهای صحیح و لازم بهداشتی به دانش‌آموزان هنگام حضور در کلاس و مسیر رفت‌وآمد به مدرسه تاکید شده است.

مدیر کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی بیان کرد: دانش‌آموزان باید از دستکش و ماسک استفاده کنند. همراه داشتن مواد ضدعفونی الزامی است، به ویژه برای دانش‌آموزان پایه ابتدایی که در تمام مدت معلمان باید کنترل لازم را داشته باشند. مدرسه نیز موظف است کلاس‌ها را مدام ضدعفونی کند تا محیط امنی برای دانش آموزان و معلم فراهم شود. headtopics.com

صدور احکام سنگین برای معترضان در کوبا | DW | 28.07.2021 گارد ساحلی ترکیه مانع عبور قایق حامل مهاجران ایرانی و افغان شد | DW | 28.07.2021 ویدیو؛ سیل و تگرگ در ایتالیا به ده‌ها خودروی سواری خسارت زد

خدابنده با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی هنوز با محیط مدرسه و  معلم خود آشنا نیستند و آموزش به‌صورت مجازی برای آنها خیلی سخت است، عنوان کرد: کلاس‌های پایه اول باید در مدرسه حضور داشته باشند تا آموزش را به‌صورت حضوری ببینند و در صورت بالا بودن تعداد دانش‌آموزان مدرسه موظف است که آنها را تقسیم‌بندی کنند بعد از اینکه دانش‌آموز تا حدودی با مباحث  آشنا شد آموزش را مجازی ادامه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر خانواده‌ای نخواهد فرزندش از آموزش حضوری بهره‌مند شود و اورا به مدرسه نفرستند، تکلیف دانش‌آموز چه می‌شود، تصریح کرد: ما سعی می‌کنیم در یکی دو هفته اول با این خانواده‌ها مدارا کنیم تا آنها اطمینان حاصل کنند که مدرسه از نظر شیوع کرونا محیطی امن و سالم است.

خدابنده در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است بعد از دو هفته اجبار شود که همه دانش‌آموزان به مدرسه بیایند؟  افزود: نمی‌خواهم از لفظ اجبار استفاده کنم. اما می‌گویم این اطمینان در خانواده‌ها ایجاد خواهد شد که حضور دانش‌آموز در مدرسه مشکلی برایشان ایجاد نخواهد کرد. ما تلاش خواهیم کرد محیط را برای دانش‌آموزان ایمن کنیم تا هیچ خطری آنها را تهدید نکند ما قول می‌دهیم که مدارس از بسیاری خانه‌ها و فضاهای شهری امن‌تر باشد.

وی افزود: آنچه از ظواهر امر بر می‌آید این است که قرار است کرونا مهمان ما باشد و اینطور نیست که اگر آموزش را یکی دو ماه به تعویق بیندازیم، کرونا از بین برود، بنابراین باید یاد بگیریم در کنار کرونا زندگی کنیم. از همکاران و خانواده‌ها  تشکرمی‌کنم  و از دانش‌آموزان  می‌خواهم همکاری داشته باشند و با حضور در مدرسه شور و نشاط و تحرک را به شهر هدیه کنند. headtopics.com

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: معلم‌ها هم نگران سلامتی  خود و بچه‌ها هستند اما بسیاری از نیروهای دولتی در این چند ماه که کرونا بوده سر کار حاضر بودند به صرف نگران بودن نمی‌شود کار را تعطیل کرد. از معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌ها می‌خواهیم که همکاری لازم را داشته باشند تادانش‌آموزان در مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه حضور پیدا کنند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

واکنش وزیر بهداشت به بازگشایی حضوری مدارسوزیر بهداشت گفت: مردم بدانند اگر کوچیکترین آسیبی را مورد توجه سلامت فرزندانمان ببینیم، ما در وزارت بهداشت اولین کسانی خواهیم بود که از تشکیل هر گردهمایی ممانعت خواهیم کرد و خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش از ما حمایت می کند.

سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز / بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور، منتفیسرپرست علوم پزشکی اهواز: *شاهد ورود سه شهر خوزستان به وضعیت قرمز کرونا هستیم *هم‌اکنون وضعیت کلی استان خوزستان نیز در حالت هشدار است *نسبت به عواقب ناشی از پایین آمدن سطح مشارکت مردم در رعایت مسائل بهداشتی به شدت نگران هستیم

روحانی: اولویت دولت آموزش حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی استهیچ کودک ایرانی نباید از تحصیل باز بماند | روحانی: همه باید بتوانند از آموزش بهره مند شوند. البته علاوه بر آموزش حضوری، صدا و سیما هم با آموزش و پرورش همکاری می‌کند که این کار ‌با کمک صدا و سیما انجام شود و امسال باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت بگیرد شبکه شاد برای مدارس دولتی رایگان می‌شود | روحانی: مردم برای استفاده از شبکه شاد متحمل پرداخت مالی و هزینه اینترنت می‌شدند اما به سازمان برنامه و بودجه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر آموزش و پرورش دستور دادم که شبکه شاد برای مدارس دولتی و برای دانش‌آموزان بدون هزینه باشد

سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز / بازگشایی حضوری مدارس از ۱۵ شهریور، منتفیسرپرست علوم پزشکی اهواز: *شاهد ورود سه شهر خوزستان به وضعیت قرمز کرونا هستیم *هم‌اکنون وضعیت کلی استان خوزستان نیز در حالت هشدار است *نسبت به عواقب ناشی از پایین آمدن سطح مشارکت مردم در رعایت مسائل بهداشتی به شدت نگران هستیم

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 12 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 13 شهریور 1399بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.