بازگشایی مدارس؛ مساله‌ای سیاسی و امنیتی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 82 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طی هفته‌‌های گذشته، همه تصمیم‌ها با پسوند «احتمال دارد» و «قطعی نیست» در مورد بازگشایی مدارس عنوان شده‌اند و این امر نگرانی را میان خانواده‌هایی که هنوز نه خودشان و نه فرزندان‌شان واکسینه شده‌اند، بیشتر کرده است. اخبار_ایران گزارش SGhadarkhan 👇

احتمال دارد در هفته آینده، مدارس ایران به روی دانش‌آموزان بازگشایی شوند ولی به احتمال قوی وزارت آموزش و پرورش از کرده خود پشیمان خواهد شد.

تاکید برخی مسوولان دولتی بر آموزش حضوری و فیزیکی دانش‌آموزان در شرایطی که جامعه ایران توان مدیریت گردهمایی و تجمع را به دلیل آمار بالای ابتلا و مرگ و میر کرونا ندارد، نبود برنامه‌ریزی در این خصوص را بیش از پیش نشان می‌دهد. حتی به درستی مشخص نیست که در صورت بروز اتفاقاتی هم‌چون درگیری کودکان با بیماری کووید-۱۹، تمهیدات وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت به عنوان دو نهاد متولی در این امر چه خواهد بود.

به گفته این استاد دانشگاه لورن، برآوردهای سازمان آموزش و پرورش نشان می‌دهند که حدود یک سوم از دانش‌آموزان ایران، یعنی حدود چهار و نیم میلیون نفر به نحوی در دوران همه‌گیری ویروس کرونا از یک آموزش مدام و حداقل مطلوبی که شاید بچه‌های خانواده‌های طبقات متوسط یا مرفه از آن برخوردار بودند، جا ماندند: «این رقم بسیار بالایی در مقایسه با سایر کشورها است.»

در آغاز همه‌گیری کرونا در مارچ ۲۰۲۰، یونسکو اعلام کرد تعطیلی مدارس در ۱۳ کشور برای مهار شیوع کووید-۱۹ باعث اختلال در تحصیل بیش از ۲۹۰ میلیون دانش‌آموز در سطح جهان شده است؛ رقمی که به گفته یونسکو، بی‌سابقه بود. این جامعه‌شناس حوزه آموزشی با بیان این که هنوز هیچ کار جدی در ایران انجام نشده است، اضافه می‌کند:‌ «با بازگشایی مدارس در ایران، یک بار دیگر با همان آشفتگی و بی سرو سامانی و بی سازمانی سال گذشته یا حتی بدتر از آن مواجه خواهیم بود. زیرا کودکان جدیدی که وارد مدرسه می‌شوند، خیلی آسیب‌پذیر هستند و آن‌هایی که سال گذشته وضعیت شکننده داشتند، بعد از یک دوران طولانی، با تجدید این دوران منفی ممکن است برای همیشه از تحصیل کناره بگیرند.

فرمند می‌گوید: «طی یک سال و نیمی که کشور درگیر کرونا بود هم نیازهای آموزشی کودکان برآورده نشد چون زیرساخت‌ها فراهم نشده بودند و در جهت فراهم شدن آن‌ها هم اقدامی انجام نشده بود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصاویری از بازگشایی مدارس بنگلادش پس از تعطیلی ۱۸ ماهه به دلیل شیوع کروناتخمین زده می‌شود که میلیون‌ها دانش‌آموز بنگلادشی به دلیل عدم دسترسی به تلفن‌های همراه هوشمند و اینترنت موفق به ادامه تحصیل به صورت مجازی نشدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یکی از عیب‌های اصلاح‌طلبان و اصولگرایان این است بیش ازحد محافظه‌کار شدند/ اتاق فکری با حضور روحانی، لاریجانی، ناطق نوری و خاتمی تشکیل شودخانجانی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ یکی از عیب‌های اصلاح‌طلبان و اصولگرایان این است بیش ازحد محافظه‌کار شدند/ اتاق فکری با حضور روحانی، لاریجانی، ناطق نوری و خاتمی تشکیل شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

طالبان: آماده ازسرگیری پروازها با روسیه و ترکیه هستیمسخنگوی دفتر سیاسی طالبان از آمادگی این گروه برای از سرگیری پروازها با روسیه و ترکیه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«ضرب و شتم» سعید و الهام افکاری توسط نیروهای امنیتی؛ بازداشت سعید در آستانه سالگرد اعدام نویدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مناسبات تهران-بغداد نقش بسزایی در ثبات و امنیت منطقه دارد/ ایران آمادگی حضور در روند بازسازی عراق را دارد / روابط سیاسی فیمابین با گسترش روابط اقتصادی پایدارتر و مستحکم تر می شود /حضور آمریکایی ها هیچ منفعتی برای کشورهای منطقه نداشته و ضرر مطلق است / برگزاری مراسم باشکوه تشییع جنازه شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در ایران و عراق نمایش نزدیکی و پیوند دو ملت بوددکتر مخبر معاون اول رییس جمهور در دیدار نخست وزیر عراق: ایران آمادگی حضور در روند بازسازی عراق را دارد / روابط سیاسی فیمابین با گسترش روابط اقتصادی پایدارتر و مستحکم تر می شود/حضور آمریکایی ها هیچ منفعتی برای کشورهای منطقه نداشته و ضرر مطلق است بالاخره از آقاي مخبردزفولي در برنامه هاي دولت جديد رونمايي شد! آقاي مخبر، ٥٠ميليون دُز واكسن_بركت چي شد؟! اربعین چی شد؟؟؟
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

مخبر: مناسبات تهران-بغداد نقش بسزایی در ثبات منطقه دارد/ آماده‌ حضور در روند بازسازی عراق هستیممعاون اول رییس جمهور با اشاره به روابط تاریخی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و عراق گفت: مناسبات دو کشور نقش بسزایی در ثبات و امنیت منطقه دارد و باید همکاری های دوجانبه در همه سطوح گسترش یابد. كير تو كوص زن خودت و اون خربرت ملت به نُون شب محتاج هستن اونوقت تو ولدهزناااا به فكر عراقي كير تو قبر خميني دجال اقای مخبر شما قاچ زین رو بگیر اسب سواری پیشکشت فحش خواهرمادربازیکنهای عراقی وسوری به فوتبالیستهای ما نشون تنفر دوملت عراق وسوریه از عملکرد ج ا است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »