بازنگری سازمان بهداشت جهانی در مورد شواهد نحوه انتقال ویروس کرونا در هوا

19/04/1399 03:46 ق.ظ

سازمان بهداشت جهانی اذعان کرده که به تدریج شواهد بیشتری از این موضوع ظاهر می شود که ویروس کرونا توسط ذرات ریز معلق در هوا هم منتقل می شود.

یک مقام این سازمان گفت که نمی توان سرایت کووید-۱۹ از طریق ذرات معلق هوا در یک فضای بسته و شلوغ که تهویه آن ضعیف است را مردود دانست.پیشتر بیش از ۲۰۰ پژوهشگر در نامه سرگشاده ای سازمان بهداشت جهانی را متهم کردند احتمال انتقال بیماری از طریق ذرات ریز هوا را دست کم گرفته است.

سازمان بهداشت جهانی تاکنون بر این موضوع تاکید داشته که ویروس از طریق ذراتی که در اثر سرفه و عطسه وارد هوا شده منتقل می شود. خوزه جیمنز، شیمی‌دان در دانشگاه کلورادو که از امضا کنندگان این نامه است به خبرگزاری رویترز گفت:"ما از آنها می خواستیم به شواهد اذعان کنند. این اصلا حمله ای به سازمان بهداشت جهانی نیست، یک بحث علمی است. اما ما احساس کردیم باید آن را علنی کنیم چون آنها از توجه کردن به شواهد بعد از بحث های متعدد خودداری می کردند.

پروفسور بنجامین کالینگ از دانشگاه هنگ‌کنگ از دیگر امضاکنندگان این نامه به بی‌بی‌سی گفت که این یافته"پیامدهای مهمی دارد." او گفت:"در محیط های درمانی، اگر سرایت از طریق ذرات ریز هوا (اروسول) خطری متوجه حاضران کند، متوجه می شویم که پرسنل بهداشتی باید حتما بهترین تجهیزات پیشگیری را داشته باشند... و خود سازمان بهداشت جهانی هم گفته که یکی از دلایلی که آنها مشتاق نیستند درباره انتقال کووید-۱۹ از طریق ذرات ریز هوا صحبت کنند این است که در بسیاری از بخش های جهان ماسک های مخصوص کافی وجود ندارد.

بندتا الگرانتزی، مدیر فنی سازمان بهداشت جهانی برای پیشگیری و کنترل بیماری های واگیردار، گفت که شواهد درباره انتقال ویروس کرونا با ذرات ریز هوا در"فضاهای شلوغ، بسته، با تهویه ضعیف را نمی توان مردود دانست. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

سازمان جهانی بهداشت: شیوع ویروس کووید-19 در حال شدت گرفتن استسازمان‌جهانی‌بهداشت: شیوع ویروس کووید-19 در حال شدت گرفتن است

ایالات متحده آمریکا رسما خروج از سازمان جهانی بهداشت را ثبت کردایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه هفت ژوئیه (۱۷ تیر) تایید کرد که به‌طور رسمی در نامه‌ای به سازمان ملل اطلاع داده که این کشور از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود. این خروج طبق یک جدول زمانی یک ساله یعنی در تاریخ شش ژوئیه ۲۰۲۱ نهایی و اجرایی می‌شود.

ترامپ رسما آمریکا را از سازمان جهانی بهداشت خارج کرددولت آمریکا با ارسال درخواست رسمی خود به سازمان ملل متحد اعلام کرده که از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود. آمریکا بزرگترین حامی مالی این سازمان بود اما از زمان آغاز همه‌گیری کرونا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، بارها با انتقاد شدید از سازمان جهانی بهداشت، این نهاد را تحت استیلای چین خوانده بود.

سازمان جهانی بهداشت: هنوز به پیک همه‌گیری کرونا نرسیده‌ایمیکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه در واکنش به نامه هشدارآمیز گروهی از دانشمندان درباره انتقال ویروس جدید کرونا از طریق هوا پذیرفت که «شواهدی» در این زمینه به دست آمده است.

آمریکا رسما از سازمان بهداشت جهانی خارج شددولت آمریکا با ارسال درخواست رسمی خود به سازمان ملل متحد اعلام کرده که از سازمان جهانی بهداشت خارج می‌شود.

آمریکا رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد | DW | 08.07.2020آمریکا به همکاری با سازمان جهانی بهداشت پایان داد. ترامپ در ماه مه از قصد کشورش برای خروج از سازمان جهانی بهداشت خبر داده بود. او نهاد بهداشتی سازمان ملل را به ناکارآمدی در پیکار با کرونا و پیروی از چین متهم کرده است.