بازنمایی حزب بعث در ایران؛ فرماندهان سپاه در تقلای ریاست‌جمهوری

23/09/1399 07:21 ب.ظ

سرتیپ پاسدار سعید_محمد، فرمانده قرارگاه اقتصادی سپاه_پاسداران موسوم به قرارگاه خاتم‌الانبیا، با انتشار عکسی با لباس فرم سپاه در توییتر خود درباره کشاورزی اظهار نظر کرده است. گزارش از فرامرز داور 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی انتخابات۱۴۰۰

: «کشاورز ما امروز برده غرب شده است. عرقش را كشاورز ما می‌ریزد، اما سودش را شرکت غربی می‌برد که از دانه و کود و خوراک و... را به کشور ما صادر می‌کند.

ما باید زنجیره ارزش را کامل کنیم» و درگفته است: «مشکلات کشاورزی بسیار است و امنیت غذایی در کشور ایجاد نشده است. از بذر خیار گرفته تا خوراک دام و... بسیار وابسته‌ایم. با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در عرصه تولید بذر ورود کرده‌ایم و کارهای مطالعاتی را آغاز کردیم.»

سرتیپ سعید محمد یکی از دیگر از نظامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که احتمال حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ وجود دارد. سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» و سرتیپ پاسدار «عزت‌الله غرضامی» از دیگر مقام‌های ارشد سپاهی هستند که برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

اعدام سه زندانی اهل سنت در مشهد به اتهام عضویت در 'حزب ‌الفرقان' - BBC News فارسییک نهاد ناظر بر وضعیت حقوق بشر گزارش داده که سه زندانی اهل سنت به اتهام عضویت در 'گروه سلفی حزب ‌الفرقان و جبهه همبستگی ملی اهل‌ سنت ایران' در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شدند. همزمان فعالان بلوچ درباره افزایش اعدام‌ها ابراز نگرانی کردند. با حمید راست بالا در زندان آشنا شدم از جرمشون هیچ اطلاعی نداشتم ظهرها وقت هواخوری بدمینتون بازی میکرد روانش شاد حالا در عضویت حزب الفرقان افراد از اهل شیعه یا مسیحی و کلیمی وجود دارند که برای رفع شبهه مذهب افراد ذکر شده یا ... وقتی عنوان خبر رو میخونه فکر میکنی جرمشان سنی بودن است، ولی در واقع جرمشان شورش مسلحانه بوده. لعنت بر رسانه ملکه فتنه گر، مرگ بر انگلیس، تفرقه_بنداز_حکومت_کن

دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گوید در حزب جمهوریخواه می‌ماند و حزب جدیدی تشکیل نمی‌دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بچه رو حسابی ترسوندن ! لطفا بگو که ترامپ گفته من انها را سهبار شکست دادم چرا اینارو نمیزاری الدنگ. درمورد بلوچستان هم بزار الدنگ دونالد ترامپ مهره سوخته و فاسدی است که دادگاههای امریکا باید به جرایم گوناگون او رسیدگی کنند ترامپ یک تروریست دلقک است!

'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند. گفته شده که عاملان با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند مسئولیت این حمله را بر دوش 'دولت اسلامی' (داعش) بیاندازند. ترامپ چه تخمی از این حرومزاده ها کشیده بود نترس، اگه سپاه قدس بود بمبو تو کون سفیر کار میذاشت 😆 خوب کاری کردن

ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه در ماه فوریهاتباع ایرانی با خرید 477 واحد مسکونی در ماه فوریه جایگاه نخست خریداران خارجی مسکن در ترکیه را به خود اختصاص دادند. - خبرگزاری آناتولی سلام وقتتون بخیر خوشحال میشم برای اشنایی بیشتر با قوانین و مشکلات اپارتمان نشینی پیج هومتیک رو دنبال و لایک کنین homtick هومتیک اپلیکیشن همیشه رایگان در حوزه مدیریت ساختمان هستش

کرونای انگلیسی در کشور رو به افزایش/ پرهیز از تجمع در آرامستان‌ها در پنج‌شنبه آخر سالعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به این بیماری در کشور و همچنین در پیش بودن پنجشنبه آخر سال، گفت: از مردم می‌خواهیم با قرائت فاتحه‌ای از دور برای عزیز از دست رفته خود از رفتن به آرامستان‌ها خودداری کنند؛ چراکه آثار تجمع در پنجشنبه آخر سال پس از ۱۵ روز در موارد بستری و پس از یک ماه در موارد مرگ و میر نمود خواهد یافت.

سرتیپ پاسدار «سعید محمد»، فرمانده قرارگاه اقتصادی «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» موسوم به «قرارگاه خاتم‌الانبیا»، با انتشار عکسی با لباس فرم سپاه در توییتر خود درباره کشاورزی اظهار نظر کرده است.نوشته است

: «کشاورز ما امروز برده غرب شده است. عرقش را كشاورز ما می‌ریزد، اما سودش را شرکت غربی می‌برد که از دانه و کود و خوراک و... را به کشور ما صادر می‌کند. ما باید زنجیره ارزش را کامل کنیم» و درگفته است: «مشکلات کشاورزی بسیار است و امنیت غذایی در کشور ایجاد نشده است. از بذر خیار گرفته تا خوراک دام و... بسیار وابسته‌ایم. با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در عرصه تولید بذر ورود کرده‌ایم و کارهای مطالعاتی را آغاز کردیم.»

سرتیپ سعید محمد یکی از دیگر از نظامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که احتمال حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ وجود دارد. سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» و سرتیپ پاسدار «عزت‌الله غرضامی» از دیگر مقام‌های ارشد سپاهی هستند که برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند.

گذشته از این که اظهار نظر سرتیپ پاسدار سعید محمد درباره وضعیت کشاورزان و مسائل مربوط به کود و دانه تا چه حد صحیح است، اظهار نظر مکرر نظامیان جمهوری اسلامی در همه امور و تمام شئون به مسئله‌ای عادی و روزمره بدل شده است که دیگر چندان مایه تعجب افکار عمومی ایرانیان و مورد نگرانی حتی روحانیون سیاستمدار نیست که زمانی با نقل قولی از آیت‌الله «روح‌الله خمینی»، دخالت آن‌ها در اموری جز مسائل نظامی را وصیت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی می‌خواندند.

تصاویر حضور روزانه افراد سپاه در مسائل سیاسی و اقتصادی و حتی اجتماعی و پزشکی یادآور صحنه‌هایی از حکومت‌هایی همچون عراق و سوریه است که حزب حاکم حزب بعث بود که نظامیان آن تمام بخش‌های حاکمیتی و مدیریتی را به اشغال خود درآورده بودند و حتی وفاداران غیرنظامی کم کم تاب رقابت با آن‌ها را نداشتند و از گردونه خارج می‌شدند.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ایران قرار است در خرداد این سال برگزار شود. برخی از سیاستمداران جمهوری اسلامی با توجه به نزول جایگاه ریاست‌جمهوری و دخالت‌های فراوان نهاد رهبری و تشکیلات نظامی و امنیتی در آن، نامزدی در انتخابات را مترادف با جنون و بی‌عقلی دانسته‌اند. تا این‌جا فقط فرماندهان سپاه برای حضور در این انتخابات اعلام نامزدی کرده‌اند یا انگیزه حضور نشان داده‌اند.

در چهار دهه‌ایی که در جمهوری اسلامی انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود، ایرانیان به نامزدی نظامی‌ها و فرماندهان سپاه هیچ روی خوشی نشان نداده‌اند. سرتیپ پاسدار «محمدباقر قالیباف» سه بار و سرلشکر پاسدار «محسن رضایی» دو بار در سال‌های گذشته در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شده بودند، اما هر بار ناکام ماندند.

این بار و تا به این‌جا، تلاش‌ها برای ریاست‌جمهوری سپاه متفاوت‌تر از هر دوره‌ای شده است.

سرتیپ پاسدار «اسماعیل کوثری»، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران، از امکان به ریاست‌جمهوری رسیدن یکی از اعضای این نهاد دفاع کرده و گفته است: «الآن آن سیاسیونی که ۴۰ سال مسئولیت به عهده گرفتند چه کار کردند... نباید با استفاده از واژه نظامی مردم را ترساند.»

هنوز عضوی از فرماندهان سپاه پاسداران بر کرسی نیمه‌جان ریاست‌جمهوری ایران تکیه نزده است و علی‌رغم اعلام علاقه از میان فرماندهان متعدد سپاه برای نامزدی در انتخابات، هیچ فردی توجه افکار عمومی را به خود جلب نکرده است، اما به نظر می‌رسد که سپاه عزم خود را برای در اختیار گرفتن نهاد ریاست‌جمهوری هم جزم کرده است؛ اتفاقی که تصویری سیاسی را بیشتر از هر زمان دیگری به سال‌های حکومت «صدام حسین» در عراق نزدیک می‌کند که رئیس‌جمهوری با یونیفورم نظامی در جلسات هیئت دولت شرکت می‌کرد.