بازنشستگان خوزستان همچنان در خیابان؛ مدعی عدالت خجالت خجالت

29/03/1401 11:32 ق.ظ

بازنشستگان تامین اجتماعی در اهواز امروز نیز با حضور مقابل استانداری خوزستان در تجمع اعتراضی خود شعارهایی همچون «‌مدعی عدالت خجالت خجالت» و «‌مدیر بی‌لیاقت استعفا استعفا» سردادند. بازنشستگان اعتراضات_سراسری

روز گذشته نیز بازنشستگان تامین اجتماعی در زنجان شعار «چه نام اشتباهی، تامین اجتماعی» و در بندرعباس شعار «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» سر دادند.

طی روزهای بازنشستگان که مدت‌ها بود روزهای یکشنبه برای پیگیری مطالبات خود تجمعات اعتراضی بر پا می‌کردند هر روز به خیابان آمدند. بازنشستگان تامین اجتماعی از روز ۱۵ و همزمان با اعلام افزایش تنها ده درصد به حقوق بازنشستگان غیرحداقل بگیر توسط دولت ابراهیم رئیسی اعتراضات خود را گسترش دادند.

مصوبه‌ای که اخیرا دولت ابراهیم رییسی ارائه کرده اعتراض بعضی از نمایندگان مجلس را نیز به دنبال داشته است از جمله محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، روز ۲۵ خرداد در نامه‌ای به رئیس مجلس مصوبه اخیر دولت را «مغایر با قانون و مقررات از جمله ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی کشور، قانون بودجه ۱۴۰۱ و نیز قوانین مرتبط با احکام برنامه ششم توسعه» توصیف کرد. headtopics.com

تجمعات صنفی معلمان در شهرهای مختلف با سرکوب گسترده معترضان و بازداشت شمار زیادی از فعالان صنفی همراه بوده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

هشدار دوباره سازمان ملل در مورد قحطی در صورت ادامه جنگ در اوکراینسازمان ملل متحد روز جمعه،‌ ۲۷ خرداد، هشدار داد که ادامه جنگ روسیه در اوکراین می‌تواند زمین را به «جهنمی» برای مردم همه کشورها مبدل کند، زیرا بی‌شک قحطی و گرسنگی در پی خواهد داشت. خب ؟ بعدش ؟ چیکار میخوان بکنن ؟؟ اینها هم روضه خونهای اینترنشنالند !!! به همین دلیل آمریکا و متحدان اروپائی‌اش مانع صلح می‌شوند! شرقو غرب دیگه معنا نداره تصمیمات دولتها نمیگیرن بلکه بهشون دیکته میشه

هرج و مرج در فرودگاه هیترو لندن در پی بروز نقص فنی در سامانه توزیع باردر پی بروز نقص فنی در سامانه توزیع بار فرودگاه هیترو لندن در روز جمعه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، تعداد زیادی چمدان متعلق به مسافران در سالن ترمینال ۲ این فرودگاه روی هم تلنبار شدند.

موج گرمای زودرس در جنوب اروپا؛ از آتش‌سوزی‌های جنگلی در اسپانیا تا خشکسالی در شمال ایتالیاافزایش شمار موارد موج گرما در اروپا پیامد مستقیم گرمایش جهانی است. دانشمندان می گویند انتشار گازهای گلخانه‌ای شدت، مدت و سرعت تکرار امواج گرما را افزایش می دهد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان و بازاریان در ایرانبازنشستگان و بازاریان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به مشکلات اقتصادی تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی حکومت جاهلیت فاشیسم شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران نهایت سیاستهای خصمانه جاهلانه ذوب و مردگی و نابودی ایرانیان را در بساط جاهلیتش با بی مسئولیتی کامل شئونیزم فارسی در پیش گرفته. اصگات النظام شئونیزم فارسی ارباب رعیتی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران.

مرگ سه فلسطینی در جنین به دست سربازان اسرائیلی در پی یک ماه آرامشپس از یک ماه آرامش شکننده میان اسرائیل و فلسطینیان، بامداد جمعه، ۲۷ خرداد، سه مرد فلسطینی در اردوگاه جنین در کرانه باختری به‌ دست نظامیان اسرائیل کشته شدند. کاش ۳۰ هزار نفرشان سقط میشد خدا رو شکر . یه خبر خوب هم امروز شنیدیم !! منتظر جوک روز میمونم . مرگ سه تروریست پلشتینی!

اوکراین در یک قدمی نامزدی رسمی عضویت در اتحادیه اروپا | DW | 17.06.2022کمیسیون اتحادیه اروپا حمایت خود از نامزدی رسمی اوکراین و مولداوی برای عضویت در اتحادیه اروپا را اعلام کرد. اورزولا فون در لاین، رئیس این کمیسیون در عین حال اصلاحات در این دو کشور برای نیل به این هدف را لازم دانست. تا بررسی بشه که عضو بشه یا نه دیگه اکراین وجود نخواهد داشت اوکراین عضویت بدردش نمیخوره حمایت عملی نیاز داره نه وعده و وعیدهای پوچ و توخالی