بازنشستگی در مشاغل سخت در چه سنی ممکن است؟

02/08/1398 09:08:00 ق.ظ

⚖️ سوال: بازنشستگی در مشاغل سخت در چه سنی ممکن است؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی کارگران

در یک شرکت راه‌سازی کار می‌کنم و کار ما بیشتر قیرپاشی است. شغل من از جمله کارهای سخت محسوب می‌شود و الان ۱۸ سال است که در این کار هستم. خیلی خسته شده‌ام و دیگر توانایی کار ندارم. ریه‌ها و چشم‌هایم مشکلات زیادی پیدا کرده‌اند.

می‌خواستم ببینم من کی می‌توانم بازنشسته شوم؟ چون الان ۴۳ سال دارم و خیلی‌ها می‌گویند در این سن نمی‌شود بازنشست شد. سوال دیگرم این است که آیا حقوق بازنشستگی بنده با حقوق بازنشستگی با کار عادی مشابه خواهد بود؟

با سلام؛ بر اساس بند ب تبصره ۳ «قانون بازنشستگی پیش از موعد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی»، افرادی که در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال دارند، در صورتی که سابقه پرداخت بیمه به مدت ۲۰ سال در این مشاغل داشته باشند، بدون در نظر گرفتن حداقل سن می‌توانند بازنشست شوند. بنابراین شما اگر حق بیمه شما از ابتدا پرداخت شده باشد، دو سال دیگر می‌توانید بازنشست شوید.

در مورد سوال دیگرتان، عرض شود بر اساس قانون مذکور، حق بیمه شما به ازای هر سال، یک سال و نیم محاسبه خواهد شد؛ یعنی اگر ۲۰ سال حق بیمه در کار سخت پرداخت کرده باشید، حقوق بازنشستگی شما بر مبنای ۳۰ روز محاسبه خواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

قانونی شدن سقط جنین در ایرلندشمالی، حقوق نابرابر زنان در کشورهای مختلفسقط جنین در حالی از روز سه شنبه در ایرلند شمالی قانونی می شود که زنان همچنان در بسیاری از کشورهای جهان برای تصمیم گیری در مورد بدن خود و بارداری شان با چالش های قانونی روبرو هستند.

در حمله طالبان در استان قندوز ۱۷ پلیس افغان کشته شدنددر حمله طالبان در استان قندوز ۱۷ پلیس افغان کشته شدند طالبان چند منطقه به شدت مورد مناقشه در قندوز را در اختیار دارد. این استان گذرگاهی استراتژیک برای دسترسی راحت به بخش عمده شمال افغانستان و کابل است.

‌توضیح فرماندار شوشتر در خصوص سقوط یک پهباد در روستای 'مگرنات'توضیح فرماندار شوشتر در خصوص سقوط یک پهباد در روستای 'مگرنات' این پهباد مربوط به نیروهای داخلی بوده و تحت مراقبت نیروهای مالک است پهباد جهت انجام تست‌های آزمایشی نیروهای داخلی به پرواز درآمده بود پهپاد گفتم این پهپاد مهاجر است و۳۲سال پیش رفته بوده عکسبرداری وحالا برگشته!-/ ریدید

تاکید دوباره مورالس بر پیروزی در انتخابات: کودتا در حال انجام استاوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی روز چهارشنبه بار دیگر مدعی شد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است و مخالفان را به تلاش هماهنگ برای کودتا متهم کرد.

شهامت در صلح بالاتر از صبر در جنگ استرئیس جمهور در سخنان مهمی که تا کنون رسانه ملی از پخش آنها خودداری کرده تأکید کرد: شهامت در صلح، سخت‌تر از شهامت در میدان نبرد است و امام حسن (ع) از چنین شهامتی برخوردار بودند، چنانچه تندترین جملات را برخی از یاران نزدیک امام حسن (ع) به ایشان روا داشتند، اما امام (ع) راه خود را ادامه داده و صلح نامه را امضاء کردند، چرا که آن را به مصلحت و بقاء اسلام می‌دانستند. امام حسن زمانی صلح رو پذیرفتن که یاری برای دفاع از حق ولایت خودشون نداشتن،روحانی رو چه به امام حسن :)) کسی که اطرافیان و منصوبینشون دونه دونه دارن به جرم فسادهای اقتصادی میرن گوشه زندان. اینجور هوچی گری ها فایده ای نداره... به جاش بیاد جواب مردم رو بده که برجام و دلبستگی به دوستان غربی چی شد؟ شما وقتی رئیس جمهور شدین باید قوانین این نظام رو میخوندی نه الان با زیر سوال بردن بخواین توپ رو بندازین طرف مقابل... میدونی چرا؟ چون دولت و مجلس در این کشور فرمایشیه! _همون چیزی که خمینی به دروغ به مجلس شورای ملی می بست_ الان تحقق پیدا کرده و تنها راه نجات را_عجبا_ در اطاعت از رهبری می دانند، یعنی همون کسی که کشور را نابود کرده! ضمنا حنای شما هم رنگی ندارد. مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_ورهبرکثیفش

طالبان در راه پکن؛ دولت برای شرکت در نشست چین تصمیم نگرفته استمقام‌های افغانستان روز چهارشنبه گفتند که چین در حال سازماندهی گفت‌وگو میان جناح‌های مختلف رقیب در افغانستان به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پایان دادن به سال‌ها جنگ در این کشور است.