بازهم انفجار و آتش‌سوزی در ایران | DW | 19.07.2020

29/04/1399 08:30 ب.ظ

روز یکشنبه در یک نیروگاه برق دراصفهان انفجار روی داد و در یک کارخانه در آذربایجان شرقی آتش‌سوزی به وجود آمد. هفته‌های گذشته رشته‌ای از انفجارها و حریق‌ها روی داده که مقام‌های ایران آن را به 'خرابکاری دشمن' نسبت می‌دهند.

روز یکشنبه در یک نیروگاه برق دراصفهان انفجار روی داد و در یک کارخانه در آذربایجان شرقی آتش‌سوزی به وجود آمد. هفته‌های گذشته رشته‌ای از انفجارها و حریق‌ها روی داده که مقام‌های ایران آن را به 'خرابکاری دشمن' نسبت می‌دهند. روز یکشنبه در یک نیروگاه برق دراصفهان انفجار روی داد و در یک کارخانه در آذربایجان شرقی آتش‌سوزی به وجود آمد. هفته‌های گذشته رشته‌ای از انفجارها و حریق‌ها روی داده که مقام‌های ایران آن را به"خرابکاری دشمن" نسبت می‌دهند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از انفجاری در یک نیروگاه اسلام‌آباد در استان اصفهان خبر داده است. مدیر نیروگاه یادشده علت انفجار را پوسیدگی ترانسفورماتور ذکر کرده و گفته است که سانحه تلفاتی نداشته است. بر اثر حادثه یادشده که نیمروز یکشنبه (۲۹ تیرماه) رخ داد، خدمات برقی به مدت دو ساعت قطع شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، همچنین روز یکشنبه یک شرکت چاپ سلفون واقع در ورودی روستای شیخ‌حسن دچار حریق شد. به گفته خبرنگار ایلنا آتش‌سوزی شدید بوده و خدمات آتش‌نشانی از خسروشاه و سردرود به محل حادثه اعزام شده‌اند. headtopics.com

به گفته خبرنگاری ایرنا در این آتش‌سوزی دست کم دو نفر از مأموران آتش‌نشانی زخمی شده‌اند. شیخ‌حسن یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان لاهیجان بخش خسروشاه شهرستان تبریز قرار گرفته است.در روزها و هفته‌های گذشته رشته‌ای از انفجارها و حریق‌ها در ایران روی داده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حوادث مشکوک در تاسیسات ایران ادامه دارد؛ انفجار و آتش‌سوزی در نیروگاه برق اصفهان، خط لوله نفت در اهواز، و کارخانه‌ای در تبریزحوادث مشکوک در تاسیسات ایران ادامه دارد؛ انفجار و آتش‌سوزی در نیروگاه برق اصفهان، خط لوله نفت در اهواز، و کارخانه‌ای در تبریز

تصویرهای ماهواره‌ای از انفجار احتمالی در منطقه گرمدره در غرب تهرانبی‌بی‌سی به تصویرهای ماهواره‌ای از منطقه‌ای در غرب تهران دست یافته که آثار یک انفجار یا آتش سوزی را در منطقه گرمدره در غرب تهران نشان می‌دهد. تصویرهای ماهواره‌ای نشان می‌دهد که این آتش سوزی یا انفجار در روز ۲۰ تیر رخ داده است. محل سوختگی حدود ۲۲ هزار متر مربع، تقریبا سه برابر یک زمین فوتبال وسعت دارد.

آتش‌سوزی «احتمالا عمدی» کلیسای جامع نانت در غرب فرانسهساخت این کلیسا در قرن ۱۵ میلادی آغاز شده و تکمیل آن ۴ قرن زمان برده است.

دادستانی فرانسه به دنبال عوامل آتش‌سوزی در کلیسای نانت | DW | 18.07.2020در جریان آتش‌سوزی در کاتدرال شهر نانت ارگ کلیسا و یک پنجره بزرگ نابود شده و دیوارهای کلیسا سیاه شده‌اند. حادثه یادآور حریق نوتردام است و دادستانی فرانسه در جستجوی عاملان احتمالی آتش‌سوزی مهیب در کلیساست.

زنان تاثیرگذار ایران: ساره امیری؛ از وزارت علوم در امارات تا مدیریت یک پروژه جسورانه

کرونا در ایران؛ فوت 188 بیمار دیگر و تشخیص 2166 مورد جدیدکرونا در ایران؛ فوت 188 بیمار دیگر و تشخیص 2166 مورد جدید

بازهم انفجار و آتش‌سوزی در ایران

روز یکشنبه در یک نیروگاه برق دراصفهان انفجار روی داد و در یک کارخانه در آذربایجان شرقی آتش‌سوزی به وجود آمد. هفته‌های گذشته رشته‌ای از انفجارها و حریق‌ها روی داده که مقام‌های ایران آن را به"خرابکاری دشمن" نسبت می‌دهند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از انفجاری در یک نیروگاه اسلام‌آباد در استان اصفهان خبر داده است. مدیر نیروگاه یادشده علت انفجار را پوسیدگی ترانسفورماتور ذکر کرده و گفته است که سانحه تلفاتی نداشته است.

بر اثر حادثه یادشده که نیمروز یکشنبه (۲۹ تیرماه) رخ داد، خدمات برقی به مدت دو ساعت قطع شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، همچنین روز یکشنبه یک شرکت چاپ سلفون واقع در ورودی روستای شیخ‌حسن دچار حریق شد.

به گفته خبرنگار ایلنا آتش‌سوزی شدید بوده و خدمات آتش‌نشانی از خسروشاه و سردرود به محل حادثه اعزام شده‌اند.

به گفته خبرنگاری ایرنا در این آتش‌سوزی دست کم دو نفر از مأموران آتش‌نشانی زخمی شده‌اند.

شیخ‌حسن یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان لاهیجان بخش خسروشاه شهرستان تبریز قرار گرفته است.در روزها و هفته‌های گذشته رشته‌ای از انفجارها و حریق‌ها در ایران روی داده است.

روز چهارشنبه (۱۵ ژوئيه) دست‌کم هفت کشتی در بندر بوشهر، در جنوب ایران، طعمه آتش شد.آخر هفته پیش در تهران یک انفجار گاز پیش آمد و در جنوب کشور یک کارخانه پتروشیمی آتش گرفت.

پیش از آن با انفجار و آتش‌سوزی در یک مرکز بهداشتی، در نزدیکی پایگاهی نظامی، ۱۹ نفر جان باختند.

حدود سه هفته پیش در نیروگاه هسته‌ای نطنز انفجارهایی روی داد که هنوز ابعاد و عوامل آن روشن نشده است. برخی از محافل نزدیک به دولت ایران به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که انفجار در نیروگاه نطنز احتمالا با حمله سایبری صورت گرفته است.

اظهارات متناقض در باره واکنش احتمالی ایران به انفجار نطنز

به دنبال بیرون رفتن آمریکا از توافق هسته‌ای (مه ۲۰۱۸) که در سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های بزرگ منعقد شده بود، ایران به تدریج از تعهدات خود کاست و غنی‌سازی اورانیوم را در نیروگاه نطنز از سر گرفت.

بسیاری از رسانه‌های دولتی ایران از خرابکاری عمدی"عناصر بیگانه" و"حملات دشمن" سخن رانده‌اند، که منظورشان آمریکا یا اسرائیل است.نطنز یکی از پایگاه‌های اصلی در برنامه هسته‌ای ایران است. مقام‌های آمریکا و اسرائيل جمهوری اسلامی را متهم می‌کنند که در پی دستیابی به سلاح هسته‌ای است. ایران این موضوع را همواره رد کرده و گفته است که از حق خود مبنی بر استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای نمی‌گذرد.