بازنشستگان و رویای خدمات درمانی مناسب و ارزان/ بازنشستگان برای دریافت خدمات با کیفیت هزینه اضافی می‌پردازند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ بازنشستگان و رویای خدمات درمانی مناسب و ارزان/ بازنشستگان برای دریافت خدمات با کیفیت هزینه اضافی می‌پردازند

به گزارش خبرگزاری ایلنا، همزمان با هفته تامین اجتماعی اظهارات مختلفی درباره بایدهای و نبایدهای دریافتی‌های بازنشستگان بیان می‌شود. امسال دو موضوع افزایش حقوق و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به عنوان مهم‌ترین موضوعات‌ مربوط به آنها بارها مورد بحث قرار گرفته است. در شرایطی که سازمان تامین اجتماعی از اجرای فورمولی برای افزایش دریافتی‌های بازنشستگان خبر می‌دهد، بسیاری از فعالان این حوزه ناراضی و خواستار بازنگری در دریافتی‌های این بخش به گونه‌ای هستند که حداقل معاش آنها تامین شود.

این بازنشسته تامین اجتماعی می‌گوید: وقتی مشغول به کار هستی فرصت‌هایی داری که در دوران بازنشستگی وجود ندارد. علاوه بر مواردی مثل اضافه کار، حق ماموریت و پاداش، در زمان کار مواردی مثل وام، بن و استفاده از خدمات رفاهی نیز امکان‌پذیر است. او با تاکید بر اینکه باید اذعان کرد که دریافتی بازنشستگان در نهایت بسیار کم است، عنوان می‌کند: حقوق یک بازنشسته نه تنها با تورم سازگار نیست که شکاف عمیقی بین درآمد و هزینه بازنشستگان هست که‌ باید ترمیم شود. این اتفاق با طرح ها و روش‌های فعلی نظیر همسان‌سازی‌ در دست اجرا، رخ نمی‌دهد. به صورت کلی دولت باید از مداخله‌گر در مورد تامین اجتماعی به نظاره‌گر تبدیل شود. استقلال تامین اجتماعی می‌تواند گامی در راستای بهبود وضعیت بازنشستگان باشد.

عمده خدمات درمانی در نظر گرفته شده برای بازنشستگان در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های تامین اجتماعی متمرکز شده است. شلوغی این مراکز، در دسترس نبودن آنها و الزام به مراجعه حضوری و ضعف در خدمات غیر حضوری مشکلاتی است که بازنشستگان با این مراکز دارند. برخی از آنها به دلیل همین مشکلات عطای استفاده از خدمات درمانی تامین اجتماعی را به لقایش می‌بخشند و راهی مراکز خصوصی می‌شوند. اما واقعیت این است که درصد کمی از بازنشستگان توان مالی چنین کاری را دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زندگی همراه با آرامش و بی‌دغدغه حق بازنشستگان استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زندگی همراه با آرامش و بی‌دغدغه حق بازنشستگان است. اگراین افراد نتوانند عزتمندانه زندگی کنند شاغلان نیز نسبت به آینده خود ناامید می‌شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محدودیت‌های جدید کرونایی در آموزشگاه‌ها و کلاس‌های رانندگیمعاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، از لغو کلاس‌های آموزش آیین‌نامه و امتحانات آیین‌نامه در یک هفته پیش رو برای مقابله با کرونا خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimگفتگوی تلفنی ظریف با وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان در پی بروز درگیری‌ میان نیروهای آذری و ارمنی، ظريف ضمن توصیه به طرفین برای خویشتنداری و آغاز گفتگو برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات، آمادگی ایران را برای کمک به پایان دادن به تنش‌ها اعلام کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

منتظر تصمیم‌گیری درباره کاهش ساعت کار ادارات و لغو طرح ترافیک هستیم/ کارگران پسماند در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارندفرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران: منتظر تصمیم‌گیری درباره کاهش ساعت کار ادارات و لغو طرح ترافیک هستیم/ کارگران پسماند در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

به روزرسانی فهرست دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتیبانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد جزئیات کامل را در لینک زیر بخوانید:
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

فهرست جدید دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »