بازداشت ده‌ها شهروند معترض به گرانی و وخامت اوضاع معیشتی در خوزستان

19/02/1401 06:00:00 ق.ظ

فعالان حقوق بشر عرب اهوازی از بازداشت ده‌ها شهروند و فعال مدنی عرب همزمان با آغاز اعتراضات علیه گرانی، اوضاع وخیم معیشتی و افزایش قیمت کالاهای اساسی خبر

فعالان حقوق بشر عرب اهوازی از بازداشت ده‌ها شهروند و فعال مدنی عرب همزمان با آغاز اعتراضات علیه گرانی، اوضاع وخیم معیشتی و افزایش قیمت کالاهای اساسی خبر بنا به گزارش یک‌شنبه 18 اردیبهشت این فعالان، عطیه مغینمی، حسین مغینمی، جاسم ریحانی و هاشم ریحانی از ساکنان کوی ابوذر خفاجیه (سوسنگرد)، عادل حمادی، مصطفی چلداوی، عباس چلداوی و عماد ساری از ساکنان کوی علوی اهواز، سعيد دحيمی ساکن شهرستان حميديه و محمد...

بنا به گزارش یک‌شنبه 18 اردیبهشت این فعالان، عطیه مغینمی، حسین مغینمی، جاسم ریحانی و هاشم ریحانی از ساکنان کوی ابوذر خفاجیه (سوسنگرد)، عادل حمادی، مصطفی چلداوی، عباس چلداوی و عماد ساری از ساکنان کوی علوی اهواز، سعيد دحيمی ساکن شهرستان حميديه و محمد طرفی از جمله بازداشت‌ شدگانی هستند که طی دو روز گذشته به‌دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

Advertisement تصاویر منتشر شده در شامگاه یکشنبه از معشور (ماهشهر) در خوزستان نیز حاکی از تدابیر امنیتی شدید همزمان با حضور گسترده نیروهای یگان ویژه به منظور جلوگیری از تجمع‌های اعتراضی در این شهر است. A post shared by Alarabiya_farsi العربیه فارسی (@alarabiya.farsi)

پیشتر شهروندان اهوازی با انتشار ویدیوهایی از تدابیر امنیتی شدید و ایجاد ایست‌های بازرسی متعدد همزمان با حضور گسترده نیروهای یگان ویژه به منظور جلوگیری از تجمع‌های اعتراضی در شهر خفاجیه و شهرهای پیرامون آن گزارش داده بودند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

تهاجم روسیه؛ احتمال کشته شدن ده‌ها نفر در پی بمباران مدرسه‌ای در شرق اوکراینفرماندار لوهانتسک اعلام کرد که حدود ۹۰ نفر از شهروندان یک روستا در مدرسه‌ای در این منطقه پناه گرفته بودند.

انفجار شدید در یک هتل مجلل هاوانا با ده‌ها کشته و مجروح | DW | 07.05.2022در یکی از هتل‌های معروف پایتخت کوبا انفجار بسیار شدیدی رخ داد که بر اثر آن دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند. علت انفجار در این هتل تاریخی که پاتوق شخصیت‌های معروف جهان بود، نشت گاز اعلام شده است.

تظاهرات مردم استان خوزستان در اعتراض به گرانی و افزایش قیمت نانتظاهرات مردم استان خوزستان در اعتراض به گرانی و افزایش قیمت نان ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که شب گذشته در شهرهای خوزستان از جمله سوسنگرد و ایذه مردم نسبت به گرانی و افزایش قیمت نان اعتراض کرده‌اند.

تداوم بازداشت‌هاى شبانه معترضان به گرانی در شهرهای خوزستانفعالان حقوق بشر در اهواز می‌گویند تاکنون بیش از ۱۵۰ نفر از افرادی که در تجمع اعتراضی به گرانی نان در شهرهای استان خوزستان شرکت کرده‌اند، به دست نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری

تداوم اختلال اینترنت در خوزستان؛ گزارش‌ها: دست‌کم ۱۰ معترض بازداشت شدندبر اساس گزارش‌ها از خوزستان، اختلال اینترنت موجب کندی کار نهادها و سازمان‌های اداری و دولتی شده، به طوری که حتی دسترسی به دانلود و چاپ اسناد مورد نیاز شهروندان برای انجام امور اداری ناممکن شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

طبرزدی در گفت‌وگو با العربیه: از اعتراضات خوزستان علیه «تبعیض ساختاری» حمایت کنیمحشمت‌الله طبرزدی، دبیرکل جبهه دموکراتیک ایران و عضو «گروه ملی فراخوان‌ها» در گفت‌وگو با «العربیه» به تحلیل شرایط اعتراضی و تبدیل‌شدن خوزستان به کانون