بازداشت قاچاقچی انسان در استرالیا؛ عامل مرگ ۳۵۰ پناه‌جو؛ ۱۴۶ کودک

27/07/1398 07:30:00 ب.ظ

در سال ۲۰۰۱ که بیش از چهارصد پناه‌جو سوار بر قایق از اندونزی راهی استرالیا شدند. قایق‌ غرق شد و ۳۵۰ پناه‌جو که ۱۴۶ نفر از آن‌ها کودک بودند، جان باختند. حالا بعد از هجده سال میثم رادی، یکی از قاچاقچیان این فاجعه بازداشت شده است. قاچاق_انسان aidaghajar

«میثم رادی» Maythem Radhi که حالا ۴۳ سال دارد، جمعه‌شب ۱۸ اکتبر در فرودگاه «بیریسبن» Brisbane Airport استرالیا بازداشت شد. میثم رادی را در حالی بازداشت کردند که از نیوزلند برگردانده شده بود.

او پیش‌تر، درخواست پناهندگی خود را به سازمان ملل ارایه داده بود و در آن کشور زندگی می‌کرد. حالا به گفته پلیس، بعد از هجده سال، استرالیا توانست نفر سوم این پرونده را برای محاکمه تحویل گیرد. اتهام او «سازمان‌دهی» سفر قاچاقی گروهی از پناه‌جویان به استرالیا عنوان شده است. پلیس تایید کرده است که رادی عضو باند قاچاقچیان انسان است که در سال ۲۰۰۱، می‌خواست ۴۲۱ پناه‌جو را که عمدتا عراقی و افغانستانی بودند، به استرالیا ببرد.

قایق SIEV X از اندونزی به سمت جزیره کریسمس استرالیا در حرکت بود که ۳۵۳ کشته برجای گذاشت و از مسافران آن، تنها ۴۴ نفر توسط ماهیگیران اندونزیایی نجات پیدا کردند. نفر آخر و چهل و پنجمی که نجات پیدا کرد، ۱۲ ساعت بعد در دریا توسط ماهیگیری دیگر، از آب گرفته شد. برخی از پناه‌جویانی که سوار بر این قایق بودند می‌خواستند به خانواده‌های خود در استرالیا بپیوندند. حالا روز شنبه، ۱۹ اکتبر، رادی در دادگاه برای تفهیم اتهام حاضر شد و قرار است دادگاه بعدی او ۳۱ اکتبر برگزار شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

aidaghajar ملیت قاچاقچی‌ها رو ذکر نکرده بودید. دلیل خاصی داره؟

پلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو بازداشت کردپلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو در سال ۲۰۰۱ بازداشت کرد عراقی ها وحشی هستند و اینها به امام حسین رحم نکردند و جنگ هشت سال جوانان را شکنجه ها دادند وبه دختران وزنان خرمشهر تجاوز کردند قبل جنگ ومشهد شده تایلند عراقی ها وکلا عربها ایرانی ها را قبول ندارند و همیشه حسادت کینه ها دارند

جین فوندا بار دیگر در تظاهرات تغییرات اقلیمی بازداشت شدجین فوندا، هنرپیشه برنده اسکار که در تظاهرات تغییرات اقلیمی در واشنگتن شرکت کرده بود، برای بار دوم بازداشت شد.

مردان مسلح پسر ال چاپو قاچاقچی مشهور را فراری دادندیک گروه از مردان مسلح روز پنجشنبه ۱۷ اکتبر در مکزیک با درگیری شدید با پلیس مانع از دستگیری اویدیو گوزمان، پسر ال چاپو قاچاقچی سرشناس مواد مخدر شدند.

ریزش سد در سیبری باعث مرگ ۱۵ معدنچی در روسیه شدفرو ریختن یک سد در نزدیکی معدنی در سیبری روسیه به مرگ دست‌کم ۱۵ نفر و مفقود شدن ۱۳ نفر منجر شده است. سرویس جهانی بی‌بی‌سی گزارش داد که این سد در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شهر معروف کراسنویارسک در منطقه سیبر

پنجمین شب اعتراضات در بارسلون؛ ال کلاسیکو به تعویق افتادکیم تورا، رئیس استقلال طلب منطقه کاتالونیا اسپانیا:‌ «ما نمی توانیم به خودمان اجازه دهیم که در دفاع از حق تعیین سرنوشت‌مان یک قدم عقب بگذاریم. ترس و تهدید بر ما غلبه نخواهد کرد.» حجم ویرانی و خشونت تاییدی بر حکم درست دیوانی عالی علیه تجزیه‌طلبان اسپانیا ست، چرا که آنها رهبران این جماعت تخریب‌چی خشونت‌طلب بودند!

نقش فرانسه در بازداشت روح‌الله زم؛ معاوضه اسیر یا استفاده از موقعیت؟aidaghajar شک نداشته باشید که فرانسه اطلاع کامل داشته. میدونید که فرانسه از همون اولین سال انقلاب به ایران باج داده در ترور ها در گروگان های گرفته شده در لبنان در بمب گذاری های مختلف و همین کار ها باعث شده. دوتا گروگان خوب فرانسوی جدا کنه سپاه و دست به. معامله بزنه.