بازخوانی 'جمعه سیاه' کوهنوردی/ جنازه‌ای با کفش های کتانی در برف ۲ متری!

03/01/2021 07:43:00 ق.ظ

رییس فدراسیون کوهنوردی از عوامل مختلف حادثه 'جمعه سیاه' کوهنوردی سخن گفت.

رییس فدراسیون کوهنوردی: عمده حوادث ارتفاعات تهران برای افراد آماتور بود تعطیلی باشگاه‌ها باعث هجوم مردم به کوه شد جامعه کوهنوردی احساس می‌کند رویین تن است! مگر می‌شود تصور کرد جایی که بیش از یک یا دو متر در یال کلکچال برف باشد طرف با کفش‌های کتانی باشد؟

رییس فدراسیون کوهنوردی از عوامل مختلف حادثه 'جمعه سیاه' کوهنوردی سخن گفت.

* دست کم گرفتن قله‌های تهران یکی از عوامل این حادثه / هیچ ارتفاعی دم دستی نیست!رییس فدراسیون کوهنوردی، درباره علل وقوع حادثه ارتفاعات تهران که منجر به فوت ۱۱ کوهنورد شد گفت: چند نکته در ایجاد این حادثه وجود دارد که باید به آن بپردازیم. در منطقه کلکچال  بیشتر کوهنوردان به دلیل سرمازدگی جان خود را از دست دادند. یک عامل مهمی که باعث ایجاد این حادثه شد دست کم گرفتن قله‌های اطراف تهران مانند کلکچال و دارآباد است. برخی‌ها بر این تصورند زمانی که هشدارهایی صادر می‌شود مربوط به قله‌های بالای ۴ هزار متر است و فقط در آن‌جا خطر وجود دارد. باید بگویم این صحبت درست نیست چرا که اگر دقت کنیم در قله توچال حادثه‌ای نداشتیم و حوادث عمدتا پایین ارتفاع ۳۵۰۰ متری رخ داده که شامل منطقه کلکچال هم می‌شود. بسیاری کلکچال را دست کم می‌گیرند و فکر می‌کنند یک قله‌ی دم دستی است! این بی توجهی‌ها در حالی وجود دارد که عمده حوادث در این منطقه رخ می‌دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

همینطور لیدرهای اماتور قبلا کوهنوردی یه حرفه بود...حالا شده سنبل لاکچری بودن ...جالبه حس جاذبه