بازداشت یکی از زنان عرب فعال در فضای مجازی توسط اداره اطلاعات خرمشهر

27/12/1400 11:31 ق.ظ

فعالان حقوق بشر در خوزستان از بازداشت ياسمين عزیز اذان از فعالان فضای مجازی از اهالى شهر آبادان خبر می‌دهند.این زن ۳۸ ساله بعد از تماسی تلفنی از طرف ستاد خبري اداره اطلاعات خرمشهر به این محل احضار شد و پس از مراجعه دیگر بازنگشته است. اخبار_ایران

استان‌وایر- فعالان حقوق بشر در خوزستان از بازداشت ياسمين عزیز اذان از فعالان فضای مجازی از اهالى شهر آبادان خبر می‌دهند.۳۸ ساله بعد از تماسی تلفنی از طرف

ستاد خبري اداره اطلاعات خرمشهر به این محل احضار شد. او روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰ به محل مذکور مراجعه کرده و بعد از آن اطلاعی از او در دست نیست. یکی از نزدیکان یاسمین عزیز اذان گفته است که پیش از این احضار ماموران اطلاعات خانه او را بازرسی کرده بودند: «در تاریخ اول اسفندماه نیروهای اطلاعات به منزل او آمدند در آن روزها یاسمین به ویروس کرونا مبتلا شده بود به همین دلیل به او گفتند باید ۸ اسفندماه به ستاد خبری مراجعه کند. آن‌جا به او اعلام شد که قرار است از اداره اطلاعات شهر اهواز کسانی بیایند و او را ببینند اما ساعتی بعد او به خانه بازگشت تا وقتی که دوباره ۱۶ اسفندماه او را احضار کردند.»

افراد نزدیک به این فعال فضای مجازی می‌گویند از اتهامات ، دلیل بازداشت و محل فعالی نگهداری او خبر ندارند اما حساب اینستاگرامی او بعد از مراجعه او به اداره اطلاعات خرمشهر از دسترس خارج شده است. روز گذشته یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داده بود که سه شهروند اهل سنت نیز در اهواز توسط نهاد نامشخصی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

هشدار سازمان‌های حقوق‌بشری درباره احتمال تصویب طرح «صیانت» از فضای مجازی

توفان توییتری در اعتراض به ۸۰ روز بی‌خبری از ابراهیم باباییکاربران شبکه‌های اجتماعی در اعتراض به ۸۰ روز بی‌خبری از ابراهیم بابایی، پدر شیما بابایی، فعال حقوق بشر، توفان توییتری به راه انداختند. مواظب باشید سونامی در راه توئیتر ،غرق نشید ما‌همش در حال توفان در درون خانه هستیم به جای توفان در کوچه و خیابان! در ایران ارزکشته شدن میترسیم و شاید هم حق داریم ولی اینکه در‌گردهمایی های خارج از کشور هم فقط ۲۰-۵۰ نفر می آیند چه‌فکر‌کنیم؟ ابراهیم بابایی سوپر استار تایی انتاقمت گرفته خواهد شد بزرگمرد

رویکرد جدید روسیه در قبال مذاکرات هسته‌ای از نگاه کارشناسان ایرانیبرخی کارشناسان ایرانی معتقدند که اصرار روسیه برای دریافت ضمانت در چارچوب توافق برجام باعث طولانی شدن روند مذاکرات وین خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

سود امریکا و اروپا از جنگ و گوشمالی اقتصادی به روس‌ها / انگلیسی‌ها از عربستان نفت می‌خواهند؟یک کارشناس بین الملل حوزه انرژی گفت: به نظر بنده جنگ اخیر درسی بود که به اروپا داده شد که باید منابع انرژی خود را متنوع کنند و از وابستگی تام به منابع روسیه دست بردارند و راه استقلال را با تامین از سایر کشورها پیدا کنند.

روسیه از درخواست‌هایش در توافق احیای برجام عقب‌نشینی کرد

امسال تلفات چهارشنبه‌سوری در ایران بیش از دو برابر سال گذشته بود

استان‌وایر- فعالان حقوق بشر در خوزستان از بازداشت ياسمين عزیز اذان از فعالان فضای مجازی از اهالى شهر آبادان خبر می‌دهند.۳۸ ساله بعد از تماسی تلفنی از طرف

ستاد خبري اداره اطلاعات خرمشهر به این محل احضار شد. او روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰ به محل مذکور مراجعه کرده و بعد از آن اطلاعی از او در دست نیست.

یکی از نزدیکان یاسمین عزیز اذان گفته است که پیش از این احضار ماموران اطلاعات خانه او را بازرسی کرده بودند: «در تاریخ اول اسفندماه نیروهای اطلاعات به منزل او آمدند در آن روزها یاسمین به ویروس کرونا مبتلا شده بود به همین دلیل به او گفتند باید ۸ اسفندماه به ستاد خبری مراجعه کند. آن‌جا به او اعلام شد که قرار است از اداره اطلاعات شهر اهواز کسانی بیایند و او را ببینند اما ساعتی بعد او به خانه بازگشت تا وقتی که دوباره ۱۶ اسفندماه او را احضار کردند.»

افراد نزدیک به این فعال فضای مجازی می‌گویند از اتهامات

، دلیل بازداشت و محل فعالی نگهداری او خبر ندارند اما حساب اینستاگرامی او بعد از مراجعه او به اداره اطلاعات خرمشهر از دسترس خارج شده است.

روز گذشته یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داده بود که سه شهروند اهل سنت نیز در اهواز توسط نهاد نامشخصی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند.، حسن نیسی ۶۶ ساله و مصطفی نیستی ۳۵ ساله از اهالی کوی مشعلی اهواز روزاسفند ۱۴۰۰ هنگامی که به منزل یکی از دوستانشان دعوت شده بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این منبع آگاه به ایران وایر گفت: « اتهامی که به این شهروندان زده شده سنی بودن و تشکیل گروه است. موقع بازداشت هم بسیار با خشونت با آن‌ها رفتار کردند و به دست و پایشان زنجیر انداختند. هیچ توضیحی درباره اینکه از چه نهادی برای بازداشت آمده‌اند و این افراد را به کجا منتقل می‌کنند ندادند.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: