بازداشت رحمان رحیم‌پور، فعال مدنی در سقز توسط نیروهای امنیتی

25/05/1399 10:10 ق.ظ

عصر روز چهارشنبه ۲۲مردادماه، «رحمان رحیم‌پور» فعال مدنی ساکن شهرستان سقز از سوی نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامشخصی منتقل شده است. جزئیات این خبر 👇 اخبار_ایران کردستان سقز رحمان_رحیم‌پور فعال_مدنی بازداشت

یک منبع نزدیک به خانواده‌ی رحیم‌پور در گفتگو با «ایران‌وایر» می‌گوید: «رحمان متولد سال ۱۳۶۶ است. او در سال‌های گذشته تشکیل خانواده داده و پدر دو پسر ۱۳ ماهه و سه ساله است.

او همچنین در این سال‌ها به کار دامپروری مشغول بوده و هیچ فعالیت سیاسی‌ای نداشته است.»

نیروهای امنیتی یک ساعت پس از بازداشت رحمان رحیم‌پور، به منزل شخصی او واقع در خیابان «استاد شیرازی» سقز مراجعه کرده و وسایل شخصی او از جمله لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه و کتاب‎هایش را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

به گفته‌ این منبع، رحمان رحیم‌پور عصر روز چهارشنبه در حالی که با یکی از دوستانش به منظور تهیه‌ «جو» برای دام‌هایش عازم میدان غله‌ شهرستان سقز بوده، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. رحمان رحیم‌پور دانشجوی اخراجی رشته‌ «مهندسی دامپروری» دانشگاه ارومیه در آبان‌ سال۱۳۸۷ به دلیل فعالیت‌های صنفی و دانشجویی بازداشت شده و سپس توسط یکی از شعب دادگاه انقلاب این شهرستان، به سه سال حبس محکوم شده بود. رحمان رحیم‌پور نهایتاً در سال ۱۳۹۸، پس از دو سال تحمل حبس و با تخفیف مجازات، از زندان ارومیه آزاد شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

تداوم کمک‌های ترکیه به لبنان؛ نیروهای امدادی ترک در بیروتهلال احمر ترکیه از ارسال محموله مواد غذایی و بهداشتی٬ خون و فرآورده های خونی و همچنین اعزام تیم‌های امدادی به لبنان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نابود کردن توافق هسته‌ای ایران توسط آمریکا، بازگشت به قانون جنگل استوزیر امور خارجه کشورمان در مقاله‌ای عنوان کرد: از بین بردن نابود کردن توافق هسته‌ای ایران توسط ایالات متحده بازگشت به قانون جنگل است

گارد ساحلی ترکیه 103 پناهجو را از خطر مرگ نجات دادگارد ساحلی ترکیه در آبهای اژه 103 پناهجو را که توسط نیروهای امنیتی یونان در دریا رها شده بودند از خطر مرگ نجات داد. - خبرگزاری آناتولی

کشته شدن دو مهندس افغان در ولایت کاپیسادو مهندس افغانستانی در ولایت کاپیسا این کشور توسط افراد ناشناس کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

افشای ثروت رئیس بانک مرکزی لبنان؛ سرمایه‌گذاری در بازار املاک اروپاارزش شرکت‌هایی که در خارج از لبنان توسط «ریاض سلامه»، رئیس بانک مرکزی این کشور خریداری شده ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شد.

سازمان امنیت دریانوردی بین‌المللی اقدام نیروهای نظامی ایران در توقیف یک کشتی در تنگه هرمز را محکوم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

استان‌وایر- عصر روز چهارشنبه ۲۲مردادماه، «رحمان رحیم‌پور» فعال مدنی ساکن شهرستان سقز از سوی نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامشخصی منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده‌ی رحیم‌پور در گفتگو با «ایران‌وایر» می‌گوید: «رحمان متولد سال ۱۳۶۶ است. او در سال‌های گذشته تشکیل خانواده داده و پدر دو پسر ۱۳ ماهه و سه ساله است. او همچنین در این سال‌ها به کار دامپروری مشغول بوده و هیچ فعالیت سیاسی‌ای نداشته است.»

نیروهای امنیتی یک ساعت پس از بازداشت رحمان رحیم‌پور، به منزل شخصی او واقع در خیابان «استاد شیرازی» سقز مراجعه کرده و وسایل شخصی او از جمله لپ‌تاپ، گوشی تلفن همراه و کتاب‎هایش را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

به گفته‌ این منبع، رحمان رحیم‌پور عصر روز چهارشنبه در حالی که با یکی از دوستانش به منظور تهیه‌ «جو» برای دام‌هایش عازم میدان غله‌ شهرستان سقز بوده، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

رحمان رحیم‌پور دانشجوی اخراجی رشته‌ «مهندسی دامپروری» دانشگاه ارومیه در آبان‌ سال۱۳۸۷ به دلیل فعالیت‌های صنفی و دانشجویی بازداشت شده و سپس توسط یکی از شعب دادگاه انقلاب این شهرستان، به سه سال حبس محکوم شده بود. رحمان رحیم‌پور نهایتاً در سال ۱۳۹۸، پس از دو سال تحمل حبس و با تخفیف مجازات، از زندان ارومیه آزاد شده است.

این منبع مطلع همچنین می‌گوید که رحمان رحیم‌پور پس از آزادی از زندان تشکیل خانواده داده و به کار دامپروری اشتغال داشته است و در کنار آن به فعالیت‌های مدنی همچون جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه، سیل‌زدگان لرستان و آوارگان شنگال پرداخته است.

وی همچنین در زمینه‌ی برگزاری مسابقات فوتبال «جام حلبچه» در مناطق فقیرنشین شهرستان سقز در زمین‌های خاکی و برای کودکان بی‌سرپرست فعالیت‌هایی داشته است.

به گفته‌ این منبع، رحمان رحیم‌پور در سال‌های گذشته به خاطر فعالیت‌های مدنی‌اش از جمله مشارکت در تجمع اعتراضی برای همدلی با مردم کوبانی در کردستان سوریه در جریان حمله شبه‌نظامیان داعش به این شهر بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته است.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: