بازداشت و بی‌خبری از وضعیت «شهین خاکپور» فعال مدنی اهل شیراز

13/05/1398 09:37:00 ب.ظ

منابع حقوق بشری ایران روز یکشنبه 4 اوت در گزارشی از بازداشت و بی اطلاعی از وضعیت شهین خاکپور، فعال

منابع حقوق بشری ایران روز یکشنبه 4 اوت در گزارشی از بازداشت و بی اطلاعی از وضعیت شهین خاکپور، فعال به گفته منابع حقوق بشری در ایران، این فعال مدنی از هفتم خردادماه 89 که بازداشت شد تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

به گزارش «تارنگار حقوق بشر در ایران»، شهین خاکپور بیش از یک ماه است که از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است و با توجه بیماری قلبی در وضعیت نگران کننده‌ای به سر می‌برد.

نیروهای امنیتی برای اعمال فشار بیشتر بر این فعال مدنی، او را از ملاقات با خانواده‌اش محروم کردند. شهین خاکپور به دلیل اعتراض به حجاب اجباری و وضعیت معیشتی، هفتم خرداد در کرمان بازداشت شده و به بازداشتگاه شیراز منتقل شده است. این فعال مدنی پیش از این نیز دو بار سابقه بازداشت شده است.

ضرب وشتم پنج فعال دربند در زندان قرچک ورامین پنج فعال مدنی و کارگری در زندان قرچک ورامین مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفتند. یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، سپیده قلیان، ندا ناجی و عاطفه رنگریز روز گذشته از سوی زندانیان جرایم عادی به تحریک مسئولین ضرب و شتم شدند. headtopics.com

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، صبا کردافشاری ساعت 7 عصر روز گذشته در پی ضعف شدید جسمانی بدون برانکارد و در داخل پتو به بهداری زندان منتقل شده و در بهداری از سوی پرستار و پزشک مورد توهین قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

بازداشت بیش از ۷۰۰ نفر در تظاهرات ضد دولتی در مسکو | DW | 03.08.2019پلیس روسیه صدها تظاهر‌کننده را در مسکو بازداشت کرد. مخالفان خواستار رفع محدودیت‌ از نمایندگان اپوزیسیون در انتخابات محلی مسکو هستند. همزمان قوه قضائیه روسیه از آغاز تحقیقات علیه نووالنی به اتهام پولشویی خبر داده است.

جزئیات ربوده شدن یک نوزاد از بیمارستان تامین اجتماعی شهریار/ ۴ نفر بازداشت شدنددادستان عمومی و انقلاب شهریار از بازداشت سه پرستار و یک نگهبان بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان درباره ربودن یک نوزاد خبر داد.

بازداشت عسل محمدی، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه

بازداشت دختر جوانی که از یک آمر به معروف فیلم گرفته بود

بازداشت دختری که فیلم یک «آمر به معروف» را برای مسیح علی‌نژاد فرستاددختری که از یک روحانی به دلیل «امر به معروف و نهی از منکر» فیلم گرفته و برای مسیح_علی‌نژاد، فعال حقوق زنان، ارسال کرده بود از سوی نیروهای «پلیس امنیت و اطلاعات ناجا» بازداشت شد. متاسفانه برخی خواهران سرزمین من فریب ظاهر، زبان و تبلیغات گسترده این خانم ظاهرأ متمدن(که معلومه برای کدام سرویس کارمیکنه)رومیخورن ، وگرنه دلیلی نداره که از همدیگه فیلم وعکس بگیریم و بفرستیم که خانم مسیح مثلا خوشش بیاد و نشون بده، بدحجاب و باحجاب توخوشی و ناخوشی باهم هستیم اینم نتیجه پروژه های فریب خورده علینژاد...این دخترا باید طعمه بشند تا اون مو فرفری چکش رو نقد کنه...اونیکه فکر میکنه علینژاد دوست داره حجاب ازاد بشه یه احمقه چون علینژاد شغلش اینه اگه آزاد بشه بیکار میشه.. دیگه جایی بهش ۲۰۰ هزار دلار انعام نمیدن .. مصی علینژاد الان داره دلار بو میکنه و به ریش دختری که دستگیر شده میخنده AlinejadMasih نمیخوای اندازه یه توییت برای نوچه هات خرج کنی؟! اون ماندو ده سال حبس

نگرانی از احتمال اعدام پزشک متهم به جاسوسی در ایران پس از انتقال به سلول انفرادیاحمدرضا جلالی، پزشک و استاد دانشگاه که به اتهام «جاسوسی» در ایران به اعدام محکوم شده، از روز دوشنبه علیرضانوریزاده و رضاپهلوی عوامل نظام جمهوری اسلامی ایران که ظاهراً ادا در میاورند و البته زیاده خواهی و طمع ذاتی خودشان راهم دارند در عین اینکه روی افکار عمومی کار می کنند و افکار عمومی را کاوش می کنند اگه این بنده خدا رو هم اعدامش کنن هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد ، مث رامین حسین پناهی و ... . موافق اعدام هیچکسی نیستم، اما مطمئن باش بعد از اعدام (خدا نکند)، نه قراره با اره تکه تکه‌اش بکنند و نه قراره او را به صلیب بکشند. خاشقچی