بازدید سرزده دادستان تهران از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه یک

30/08/1400 08:49 ب.ظ

دادستان تهران ظهر امروز (یکشنبه) ۳۰ آبان ماه به مدت چهار ساعت از دادسرای ناحیه یک بازدید کرد

دادستان تهران ظهر امروز(یکشنبه) ۳۰ آبان ماه به مدت چهار ساعت از دادسرای ناحیه یک بازدید کرد. القاصی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات اساسی برای کاهش اطاله دادرسی بیان کرد: برای تحقق این امر باید بر روی پرونده ها، نظارت و اشراف کافی داشت از این رو ضروری است که پاسخ استعلامات، جلب و یا هر روند قانونی دیگر به طور مستمر پیگیری شود.

وی خواستار تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و قدیمی شد و تاکید کرد: باید با یک کار و تلاش جهادی آمار اینگونه پرونده‌ها را با مدیریت زمان کاهش داد. دادستان تهران با اشاره به آسیب‌ها و چالش‌هایی که در فرآیندهای استعلامات برای پرونده‌های قضائی وجود دارد، بر ضرورت تعیین یک زمان محدود برای اعلام نظر کارشناسان و پاسخگویی به استعلامات تاکید کرد و خواستار پیگیری مدام قضات برای پاسخگویی استعلامات از سوی دستگاه‌های ذی ربط شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون برخورد قاطع با مرتکبین جرایم سرقت نیز گفت: جرم سرقت تبعات و آسیب های زیادی را برای مالباختگان به همراه دارد به همین دلیل برخورد با مرتکبیان آن از جمله سارقان به عنف و … باید جدی و بدون اغماض باشد زیرا این جرم بیشترین آمار را در کشور به خود اختصاص داده است. headtopics.com

القاصی همچنین بر تکریم ارباب رجوع، جلب رضایت مردم، رعایت موازین قانونی و حفظ حقوق شاکی و متهم در رسیدگی‌های قضایی تاکید کرد و گفت: رسالت دستگاه قضایی پاسخگویی به موقع و جلب رضایت‌مندی مردم در رسیدگی‌های قضایی است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بانک‌ها از امروز به ارائه قرارداد تسهیلات ملزم شدندطبق اعلام وزیر امور اقتصاد و دارایی، بانک‌ها باید از امروز یک نسخه از قرارداد تسهیلات بانکی را در اختیار تولیدکنندگان، فعال اقتصادی و اشخاص حقیقی قرار دهند. چی هست حالا هه هه

«انقلاب در فشن»؛ تصاویری از راهپیمایی حامیان اصلاح الگوی مصرف پوشاک در اسرائيلراهپیمایی تل‌آویو از سوی سازمان غیردولتی «انقلاب در فشن» برگزار شد و هدف از آن افزایش سطح آگاهی شهروندان درباره تاثیرات زیست‌محیطی اسراف و تولید زباله بود.

برای حل مشکل مسکن باید صنعتی سازی را در کشور افزایش دهیموزیر دفاع در بازدیدِ وزیر راه و شهرسازی از «کارخانه صنعتی سازی ساختمان» وزارت دفاع در تهران: برای حل مشکل مسکن باید صنعتی سازی را در کشور افزایش دهیم

تصاویری از تظاهرات سودان؛ ۴۰ نفر در اعتراض به کودتاگران کشته شده‌اندبا گذشت حدود یک ماه از زمان وقوع کودتای نظامی در سودان، اعتراضات و ناآرامی‌ها در این کشور همچنان ادامه دارد و نیروهای نظامی تلاش دارند با خشونت معترضان را پراکنده کنند. برای شادی و آرامش روح جانباختگان شمع می افروزم

تجمع خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در تهران با شعار «مرگ بر خامنه‌ای»همزمان با برگزاری دادگاه نظامی 10 متهم پرونده شلیک به هواپیمای مسافربری اوکراینی در تهران، شماری از خانواده‌های جان‌باختگان مقابل این دادگاه تجمع کردند و

کاشت یک میلیارد درخت در سه سال؛ برنامه اوکراین برای احیای جنگل‌های کشورتنها چند روز پس از برگزاری نشست آب و هوایی سازمان ملل در گلاسگو موسوم به «کوپ۲۶» اوکراین اعلام کرد که در حال اجرای یک طرح بلندپروازانه برای احیای جنگل‌های کشور است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، در ادامه بازدیدهای میدانی دادستان تهران از دادسراها به منظور ارزیابی عملکرد و گفتگوی چهره‌به‌چهره با قضات و کارکنان و مراجعه‌کنندگان واحدهای قضایی، علی القاصی در بازدید 4 ساعته از دادسرای ناحیه یک ، علاوه بر گفتگو با برخی از مراجعه‌کنندگان و بررسی مسائل آنها، با سرکشی از شعب مختلف دادیاری، بازپرسی، اجرای احکام و واحد ارجاع، شعب حل اختلاف مستقر در دادسرا و دفاتر شعب، بایگانی ها و بخش های اداری دادسرا، وضعیت رسیدگی ها به ویژه اوقات رسیدگی و تصمیمات و دستورات قضایی صادر شده را بررسی و روند رسیدگی به پرونده ها را مورد نظارت و ارزیابی قرار داد.

القاصی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات اساسی برای کاهش اطاله دادرسی بیان کرد: برای تحقق این امر باید بر روی پرونده ها، نظارت و اشراف کافی داشت از این رو ضروری است که پاسخ استعلامات، جلب و یا هر روند قانونی دیگر به طور مستمر پیگیری شود.

وی خواستار تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و قدیمی شد و تاکید کرد: باید با یک کار و تلاش جهادی آمار اینگونه پرونده‌ها را با مدیریت زمان کاهش داد.

دادستان تهران با اشاره به آسیب‌ها و چالش‌هایی که در فرآیندهای استعلامات برای پرونده‌های قضائی وجود دارد، بر ضرورت تعیین یک زمان محدود برای اعلام نظر کارشناسان و پاسخگویی به استعلامات تاکید کرد و خواستار پیگیری مدام قضات برای پاسخگویی استعلامات از سوی دستگاه‌های ذی ربط شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون برخورد قاطع با مرتکبین جرایم سرقت نیز گفت: جرم سرقت تبعات و آسیب های زیادی را برای مالباختگان به همراه دارد به همین دلیل برخورد با مرتکبیان آن از جمله سارقان به عنف و … باید جدی و بدون اغماض باشد زیرا این جرم بیشترین آمار را در کشور به خود اختصاص داده است.

القاصی همچنین بر تکریم ارباب رجوع، جلب رضایت مردم، رعایت موازین قانونی و حفظ حقوق شاکی و متهم در رسیدگی‌های قضایی تاکید کرد و گفت: رسالت دستگاه قضایی پاسخگویی به موقع و جلب رضایت‌مندی مردم در رسیدگی‌های قضایی است.

دادستان تهران در این بازدید همچنین از تلاش‌های قضات برای رسیدگی به پرونده‌های قدیمی تشکر کرد و گفت: با تلاشی که همکاران دادسرا طی ماه های گذشته متحمل شدند وضعیت رسیدگی ها مناسب است و با کاهش موجودی پرونده‌های مسن و قدیمی، رسیدگی در بسیاری از شعب به روز شده و لازم است روند موجود حفظ شود.

دادسرای ناحیه یک تهران که در منطقه یک تهران واقع شده، دارای ۸ شعبه بازپرسی، ۶ شعبه دادیاری تحقیق، ۴ شعبه اجرای احکام و سایر واحدها می ‌اشد.