وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

بازدید اینفلوئنسرهای چینی از جاذبه‌های گردشگری ایران

گروهی از اینفلوئنسرهای چینی به میزبانی وزارت میراث‌فرهنگی و به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن با سفر به ایران از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان بازدید کردند

20/10/2019 09:46:00 ب.ظ

گروهی از اینفلوئنسرهای چینی به میزبانی وزارت میراث‌فرهنگی و به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن با سفر به ایران از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان بازدید کردند

گروهی از اینفلوئنسرهای چینی به میزبانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن با سفر به ایران از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان بازدید کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولتبه نقل از وزارت میراث فرهنگی، شو لی فیلم‌ساز و نویسنده، چین فنگ نویسنده و معاون شبکه ماهواره‌ای هنگ‌کنگ به‌همراه یک عکاس از  11 تا 16 مهرماه 1398 با سفر به استان‌های مختلف کشورمان با فرهنگ و تمدن و جاذبه‌های بی‌نظیر ایران آشنا شدند.

قوم مرا رها کن؛ شعار موج تازهٔ اعتراضات علیه نتانیاهو در اسرائيل درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر ماکت ناو غرق شده سپاه پاسداران، عبور و مرور کشتی‌ها را در معرض خطر قرار داده است

این سفر شش‌روزه از بامداد روز پنجشنبه 11 مهر 1398 آغاز شد و جهان‌گردان چینی در نخستین روز سفر خود از سرای فلاحتی، باغ فین و خانه بروجردی‌ها در شهر کاشان بازدید کردند.این گروه که حسین خلیفی نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در چین آنان را همراهی می‌کرد، در روز دوم سفر خود، به شهر اصفهان رسیدند و با چهل ستون، عمارت عالی قاپو، مسجد امام (ره)، بازار سرپوشیده اصفهان و کلیسای وانک، که از برجسته‌ترین آثار معماری استان اصفهان محسوب می‌شوند، آشنا شدند.

گردشگران چینی که به میزبانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای بازدید از جاذبه‌های گوناگون ایران به کشورمان سفر کرده بودند، روز 13 مهر 98 در ادامه سفر خود در مسیر اصفهان به شیراز از قلعه تاریخی ایزدخواست و پس از آن از مجموعه تاریخی پاسارگاد و تخت جمشید که نشان از فرهنگ و تمدن غنی ایران زمین دارد، بازدید کردند.

مسجد لطفعلی خان، نارنجستان، بازار، ارگ کریمخان و باغ ارم شیراز، از دیگر مکان‌های گردشگری و تاریخی بودند که جهانگردان چینی همزمان با روز چهارم حضورشان در ایران از آنها بازدید کردند.تهران، مقصد بعدی گروه گردشگران چینی بود، این گروه روز دوشنبه 15 مهر 98 از مجموعه ایران مال و شرکت هواپیمایی ماهان و پس از آن همزمان با آخرین روز حضورشان در ایران  از موزه ملی (دوره اسلامی و باستان) بازدید کردند و غروب همان روز کشورمان را به مقصد چین ترک کردند.

شو لی فیلم‌ساز و نویسنده 12میلیون دنبال‌کننده و چین فنگ نویسنده و معاون شبکه ماهواره‌ای هنگ کنگ 14میلیون دنبال‌کننده در شبکه اجتماعی ویبو دارند. این دو گردشگر طی حضور در ایران عکس‌ها و فیلم‌هایی را از سفر خود تهیه کرده و به اشتراک گذاشتند.نکته قابل توجه در سفر گروه گردشگران چینی به ایران استقبال آنان از صنایع دستی و هنرهای سنتی، و توجه ویژه به مهمان‌نوازی و فرهنگ متنوع شهرهای مختلف کشور و شکوه و عظمت آثار فرهنگی و تاریخی کشورمان بود.

شو لی فیلم‌ساز و نویسنده چینی درباره تجربه سفر به کشورمان، گفت: «ایران پتانسیل‌های فیلم‌سازی متنوعی دارد و به دلیل وجود نیروی کار ارزان، تخصص و شهرت فیلم این کشور در دنیا، می‌تواند بازار خوبی به‌منظور تولید فیلم برای کشور چین  باشد.»شو لی که در نظر دارد کتابی با عنوان ایران در چین بنویسد، در پایان ابراز امیدواری کرد بتواند فیلم‌نامه‌های خوبی را با موضوعات مختلف در ایران دریافت و با سرمایه شخصی تولید کند.

بازار فیلم چین یکی از بزرگترین بازارهای جهانی و مورد توجه فیلم‌سازان دنیا است. این رویداد مهم که به پیشنهاد سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر پکن و با اقدامات وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رقم خورده، گام جدیدی در حضور فم‌تورهای اینفلوئنسرهای چینی در ایران است.

اتهام بنیاد مستضعفان به سپاه، ارتش و روسای جمهور ایران: املاک ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم را تصاحب کردند - BBC News فارسی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان ضمن عذرخواهی از معترضان لبنانی استعفا کرد با فروش سهام اسنپ و ایرانسل خروج اِم‌تی‌اِن از خاورمیانه کلید ‌می‌خورد ادامه مطلب: پاد »

اين فلو ئنسر ؟؟؟؟ يو مين influencer ? شما كه عشق زبان انگليسى ندارين ؟! وزارت فرهنگ !!!!!؟ راحت نیستن اینطوری پارسی را پاس بداریم.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| جامعه روز به روز از تغذیه سالم دورتر می‌شودواو خراپە تمایل ندارن یا بهتر بگیم کاری وجود نداره چون اونقدر که کار میکنی بهت پول نمیدن

ورشکستگی و فقر؛ منظور روحانی از بازگشت آرامش به اقتصاد ایران چیست؟آرامش یعنی ، داداشی حسن ، پول ها رو هاپولی کرده ، زندان فرمایشی گرفته ، در نیمه راه زندان به مرخصی رفته ، و با خامنه ای هم ساخت و پاخت کرده ! و از همه مهمتر روح الله زم هم به کشور هدایت کرده !! دیگه افشاگری هم نیست و البته که دوران آرامش فرا رسیده ملاهای حرومزاده توی دروغگویی همتا ندارن روحانی کثیف

ایران در رقابت جمعیتی از کدام کشورها عقب ماند؟مطابق گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران در سال ۱۹۸۰ بیست و یکمین کشور پرجمعیت جهان بوده است. در آن سال جمعیت ایران حدود ۳۹ میلیون نفر بوده که کمتر از کشورهایی همچون تایلند، ترکیه و مصر و بیشتر از کره‌جنوبی و اسپانیا ثبت شده است. مهم رقابت درآمد سرانه و رفاهه که تقریبا از همه کشورها عقب مانده اینقدر بچه پس بندازین که این تتمه کره زمین هم از بیره ... !؟ دستور بالا آمده ب مردم بگید عقب نیفتن در زایش بچه؟گیرم جلو‌افتادیم حالا کی خرج، وقت و عشق خرج کنه ‌در زمانی که مردم بخاطر ناتوانی مالی بچه میفروشن یا زیر فشار بدهکاری و ظلم و خستگی عشقی نمیمونه واسشون که بدن؟درسته سرباز می‌خواد خداوند خامنه‌ای شما ولی فکر نان و تربیت هم کنید

سه فراکسیون مجلس ایران خواهان پرهیز از تنش با دنیای خارج بودند | DW | 20.10.2019گروهی از نمایندگان از هر سه فراکسیون مجلس هم‌صدا خواهان پرهیز از تنش در روابط با دنیا بودند. آنها در اجماعی کم‌سابقه به نتیجه رسیده‌ بودند که جمهوری اسلامی باید به روابط دیپلماتیک معتبر در جامعه بین‌المللی پایبند باشد. اینها مگه حرف زدن بلد هستند؟ فقط بلدند گفتار آقا رو تقلید کنند قابل توجه «نمایندگان ملّت»؛ تا زمانی که «سیاست حاکمیّت چُماق» در داخل کشور به «حاکمیّت قانون و ضابطه گرایی» تغییر نیافته است، تغییر «سیاست چُماق در روابط با دنیا و جامعه بین‌المللی» به «روابط دیپلماتیک» موثّر نخواهد بود. «وزارت اطّلاعات» را منحل نمایید تا «بار گناه تان» کم شود. تویله ولایت.

کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شدزنگ خطر گرمایش زمین تصاویر ماهوارهای تهیه شده از یک ماهواره سازمان فضایی اروپا نشان میدهد که یک کوه یخی در ابعادی اندکی بزرگتر از شهر «بوستون» آمریکا از قطب جنوب جدا شده است. مشکل جهان،اب شدن یخ وبرف نیستچراکه برف ویخ برای اب شدن است لکن برنامه بهره برداری ازاب حاصل ازن بایدبرامصارف بشرصورت گیرد.ضمنادربسیاری ویاهمه کشورهابخش زیادی ازبارندگیها به باتلاق ودریاهامی ریزدکه باید،مهاروبه مصارف موردنیازمردم کشورهابرسدلکن دانش ان وجودنداردکه بایدبه ان دانش ح

استقبال گروهی از امامان جمعه از بازداشت زم