بازداشت شش شهروند معترض به پروژه‌های انتقال آب در اهواز

31/07/2021 02:18:00 ب.ظ

خوزستان

نهادها امنیتی در اهواز دست کم شش شهروند مرتبط با اعتراضات پروژه‌های انتقال آب خوزستان را روز جمعه، هشتم مرداد ماه، بازداشت کردند. اخبار_ایران خوزستان

سایت «امتداد» خبر داد که چهار مرد با هویت ابراهیم الحایی، سالم انواری، ولید بدوی و سعید هلیچی و دو زن که هویت آن‌ها مشخص نشده، در تجمع روز جمعه در بلوار ساحلی شهر اهواز بازداشت شده‌اند.در این گزارش آمده که تجمع کنندگان پلاکاردهایی با مضمون مخالفت با انتقال آب‌های خوزستان در دست داشتند که جمعی از آن‌ها در همان دقایق اولیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

اعتراضات به بحران آب در خوزستان از اواخر تیرماه در شهرهای مختلف این استان  آغاز شد. بخشی از این اعتراضات مربوط به پروژه‌های انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه‌های کارون و دز بود.به گزارش عفو بین‌الملل دست‌کم ده شهروند در جریان سرکوب این اعتراضات کشته شده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اعتراضات دوم مرداد تبریز؛ بازداشت دست‌کم ۴۱ کنشگر مدنی تُرک در شش شهرKargerSuheyla در هر کشوری اقدامات تروریستی و خرابکارانه پیگرد قضایی دارد.

تسلیت علی‌اف به اردوغان در پی جان‌باختن شماری شهروند ترکیه در آتش‌سوزیالهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان جان باختن شماری از شهروندان ترکیه در آتش‌سوزی اخیر در برخی شهرها را به رئیس جمهور اردوغان تسلیت گفت. - خبرگزاری آناتولی

اعتراضات دوم مرداد تبریز؛ بازداشت دست‌کم ۴۱ کنشگر مدنی تُرک در شش شهرKargerSuheyla در هر کشوری اقدامات تروریستی و خرابکارانه پیگرد قضایی دارد.

اولین محاکمه بر اساس قانون جدید امنیت ملی چین؛ معترض هنگ‌کنگی به ۹ سال زندان محکوم شدیک معترض هنگ‌کنگی که به عنوان اولین نفر بر اساس قانون سختگیرانه امنیت ملی چین محاکمه می‌شد روز جمعه ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) به ۹ سال زندان محکوم شد. درست عین ایران

آمریکا در هفته گذشته بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان را ثبت کردشمار آمریکایی‌های متبلا به ویروس کرونا در هفتهٔ گذشته به ۵۰۰۳۲ هزار نفر رسید که نسبت به همین رقم در هفته پیش از آن ۱۳۱ درصد افزایش داشت.

آخرین تحولات جنگ در افغانستان؛ دفتر سازمان ملل در هرات هدف حمله قرار گرفتشبه‌نظامیان شورشی به تازگی چندین ولسوالی در ولایت هرات و همچنین دو پست مرزی واقع در این ولایت که به حدود مرزی ایران و ترکمنستان نزدیک است را به تصرف خود درآوردند. لعنت به این سازمان ملل که هیچ پخی نیست و فقط بلده بیانیه بده خاورمیانه رو نابود کردید میلیون ها انسان رو به خاک سیاه نشاندید بدانید در قیامت باید جواب پس بدید لعنت به هرچی ظالم و ستمگر

استان‌وایر - نهادها امنیتی در اهواز دست کم شش شهروند مرتبط با اعتراضات پروژه‌های انتقال آب خوزستان را روز جمعه، هشتم مرداد ماه، بازداشت کردند.استان‌وایر - در پی انتشار فراخوان‌هایی از سوی فعالان مدنی و احزابِ اپوزیسیونِ آذربایجانیِ جمهوری اسلامی، روز دوم مردادماه ۱۴۰۰، شهر تبریز شاهد برگزاری اعتراضات خیابانی در حمایت از مردم خوزستان بود.الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان جان باختن شماری از شهروندان ترکیه در آتش‌سوزی اخیر در برخی شهرها را به رئیس جمهور اردوغان تسلیت گفت.استان‌وایر - در پی انتشار فراخوان‌هایی از سوی فعالان مدنی و احزابِ اپوزیسیونِ آذربایجانیِ جمهوری اسلامی، روز دوم مردادماه ۱۴۰۰، شهر تبریز شاهد برگزاری اعتراضات خیابانی در حمایت از مردم خوزستان بود.

سایت « امتداد » خبر داد که چهار مرد با هویت ابراهیم الحایی، سالم انواری، ولید بدوی و سعید هلیچی و دو زن که هویت آن‌ها مشخص نشده، در تجمع روز جمعه در بلوار ساحلی شهر اهواز بازداشت شده‌اند. در این گزارش آمده که تجمع کنندگان پلاکاردهایی با مضمون مخالفت با انتقال آب‌های خوزستان در دست داشتند که جمعی از آن‌ها در همان دقایق اولیه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. براساس گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، عصر روز سه‌شنبه پنجم مرداد ماه، نیروهای‌ امنیتی‌ «صالح اکرامی» و «بابک رضایی»، شهروندان ساکن نسیم شهر تهران را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. اعتراضات به بحران آب در خوزستان از اواخر تیرماه در شهرهای مختلف این استان  آغاز شد.2021 باکو/خبرگزاری آناتولی الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان امروز جمعه با ارسال پیامی جان باختن تعدادی از شهروندان ترکیه در آتش‌سوزی اخیر در برخی شهرها را به رجب طیب اردوغان٬ رئيس جمهور ترکیه تسلیت گفت. بخشی از این اعتراضات مربوط به پروژه‌های انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه‌های کارون و دز بود. «پرویز سیابی»، در اردبیل، «مجتبی عبدلی» در بستان‌آباد استان آذربایجان شرقی، «اشکان سعادت‌مهر»، «رضا جعفرلو» و «اکبر قلی‌زاده» در ارومیه، «زهرا خادم»، «اولدوز قاسمی»، «امیرمحمد خلیل زاده»، «یاشار خلیل‌زاده»، «پویا خدایی»، «ابراهیم فتاحی»، «صمد لادوندی»، «داود رحیمی»، مردی حدود ۶۰ ساله با نام «مختار مولایی»، زنی ۵۰ ساله با نام «معصومه شاهد»، زنی حدود ۴۰ ساله با نام خانوادگی «گلزار»، دو مرد جوان با نام خانوادگی «مهدی پور»، «کریم اسماعیل زاده»، «وحید ابهری»، «امین ستاری رئوف»، «شاهین برزگر»، «رحیم ساسانیان»، «یاشار پیری»، «سعدالله ساسانیان»، «محسن عباس‌پور»، «محمد پورعلی»، «شهروز برزگر»، «محمد محمودی»، «نادر صادقیان»، «محمد مردی»، «یوسف سلحشور»،. به گزارش عفو بین‌الملل دست‌کم ده شهروند در جریان سرکوب این اعتراضات کشته شده‌اند.

این اعتراضات شب گذشته و به دنبال قهرمانی تیم پرسپولیس، در برخی از شهرهای ایران ادامه یافت و مردم شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.. ویدیوهای منتشر شده از حمله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به تجمعات هواداران پرسپولیس در شهرهای مختلف حکایت دارند. در برخی ویدیوهای منتشر شده، نیروهای امنیتی با باتوم به معترضان حمله می‌کنند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .