بازداشتگاه‌های مخفی و خانه‌هایی که امن نیستند

23/06/1399 02:11:00 ب.ظ

در این گزارش به موضوع بازداشتگاه‌های_مخفی و ه خانه‌های_امن پرداخته‌ایم که در هیچ اداره یا سازمانی به ثبت نرسیده‌اند، اما عملا از نخستین روزهای بعد از انقلاب تا امروز، محل حبس و بازجویی دگراندیشان و منتقدان حکومت‌اند Mahrokhbanoo آن_سوی_خبر

در هفتمین مطلب از این مجموعه، به موضوع بازداشتگاه‌های مخفی و خانه‌هایی موسوم به خانه‌های امن می‌پردازیم که وجودشان در هیچ اداره یا سازمانی به ثبت نرسیده است، اما عملا از نخستین روزهای بعد از انقلاب تا امروز، محل حبس و بازجویی دگراندیشان و منتقدان...

در هفتمین مطلب از این مجموعه، به موضوع بازداشتگاه‌های مخفی و خانه‌هایی موسوم به خانه‌های امن می‌پردازیم که وجودشان در هیچ اداره یا سازمانی به ثبت نرسیده است، اما عملا از نخستین روزهای بعد از انقلاب تا امروز، محل حبس و بازجویی دگراندیشان و منتقدان حکومت‌اند.

به این بازداشتگاه‌های غیررسمی، «خانه امن» یا «مقر» گفته می‌شود. اماکنی که در قانون پیش‌بینی نشده‌اند و عملا در حیطه وظایف اداری و رسمی، وجود خارجی ندارند. پیشینه شکل‌گیری چنین مکان‌هایی به نخستین روزهای بعد از انقلاب سال ۱۳۵۷ می‌رسد.

هر کدام از ضابطان قضایی خانه‌های امن خودشان را دارند. به خانه‌های امن وزارت اطلاعات «مقر» و به بازداشتگاه‌های «قرارگاه ثارالله سپاه» نیز خانه‌های «یک-الف» گفته می‌شود. در طول ماه‌های گذشته منابع بسیاری از وجود خانه‌های یک-الف سپاه در منطقه شرق و شمال شرقی تهران -شاید حوالی سرخه‌حصار- پرده برداشته‌اند. headtopics.com

اغلب زندانیان سرشناس دهه‌های ۶۰ و ۷۰ تجربه اقامت اجباری در این اماکن مخفی را داشته‌اند و حتی تعدادی، در همین خانه‌ها جان خود را از دست دادند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

چرا چین در مورد پرتاب فضایی اخیر خود سکوت کرده؟ - BBC News فارسیاز وقتی که چین ادعا کرد که پرتاب مخفی یک سفینه آزمایشی را با موفقیت انجام داده است، این که این سفینه چه می‌تواند باشد و چه کاری در فضا کرده است به موضوع حدس و گمان کارشناسان تبدیل شد.

برادرزاده ترامپ: عموی من اساساً یک نژادپرست است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimبرادرزاده ترامپ که یک روانشناس است و اخیراً کتابی جنجالی نیز درباره خانواده و شخصیت ترامپ منتشر کرده در مصاحبه‌ای تأکید کرد دونالد ترامپ اساساً یک نژاد پرست است.

رابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران استرابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران است پیش از این وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی با اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد ایران، آن را آشکارکننده «جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم و شکنجه زندانیان» دانسته بود.

واکنش مقامات دولت و کنگره آمریکا به توافق تاریخی اسرائیل و بحرین برای عادی‌سازی روابط دیپلماتیک دو کشورصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

نتانیاهو در واکنش به توافق اسرائیل با بحرین: «دوران جدید صلح» رقم خورده است؛ بحرین: توافق به نفع منطقه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا: در نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، ما طلایه‌دار دوران جدیدی از صلح شدیم🔺وزیر خارجه آمریکا: در نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، ما طلایه‌دار دوران جدیدی از صلح شدیم مایک پمئو در بیانیه‌ای نوشت: «در کمتر از یک ماه، تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، ما یک توافق تاریخی دیگر داریم، این بار بین اسرائیل و پادشاهی بحرین.»