بازداشت یک سردار سپاه با شکایت احتمالی محمدباقر قالیباف

26/02/1401 03:31 ب.ظ

وبسایت دیدبان ایران از بازداشت یک سردار سپاه_پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده و نوشته است که وی احتمالا با شکایت محمدباقر قالیباف دستگیر شده است.نام وی (محمد ق) و سمت او نماینده حقوقی هلدینگ یاس در زمان مدیریت سعید محمد اعلام شده است. اخبار_ایران

وبسایت دیدبان ایران از بازداشت یک سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده و نوشته است که وی احتمالا با شکایت محمدباقر قالیباف دستکیر شده است.در گزارش خود نام این سردار سپاه را (محمد ق) قید کرده و سمت وی را نماینده حقوقی هلدینگ یاس در زمان مدیریت سعید محمد اعلام کرده است.

نام کامل این عضو سپاه پاسداران محمد قائمی است که به عنوان مشاور سعید محمد، فرمانده سابق قرارگاه خاتم النبیای سپاه پاسداران نیز فعالیت کرده است. به نوشته این وبسایت، شنیده شده است که وی با شکایت احتمالی محمدباقر قالیباف بیش از ۲ ماه است که در بازداشت موقت به سر می‌برد و هنوز اجازه دسترسی به وکیل را پیدا نکرده است.نیز در گزارش خود درباره بازداشت این عضو سپاه پاسداران، وی را «از عاملین اصلی کشف فساد هلدینگ یاس» نامیده و بازداشت او را محل ابهام دانسته است.

«شرکت گروه توسعه اقتصادی یاس» مشهور به «هولدینگ یاس» بازوی اصلی بنیاد تعاون سپاه بود که در حوزه خدمات، واسطه‌گری و مسکن فعالیت داشت. این هولدینگ در واقع نقش خزانه نیروی قدس سپاه را بازی می‌کرد. هولدینگ یاس پس از بروز مفاسد گسترده که منجر به بازداشت برخی مدیرانش در سال ۹۶ شد، منحل شد. رقم یکی از پرونده‌های فساد مرتبط با این هولدینگ ۱۳ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

لاوروف: غرب یک جنگ ترکیبی تمام عیار علیه روسیه به انداخته استوزیر خارجه روسیه گفت که غرب یک جنگ ترکیبی تمام عیار را علیه روسیه به راه انداخته است که عواقب آن را همگان احساس خواهند کرد.

افت ۶۰ تا ۷۰ درصد فروش نان فانتزی/ نرخ یک کیسه آرد ۱۰ برابر شده استرئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: هدف از اجرای این طرح مبارزه با رانت عنوان شده است این در حالیست که در عمل با اجرای آن امکان ایجاد رانت‌ها را تقویت شده، چراکه مردم به سمت خرید نان‌هایی می‌روند که یارانه به آنها تخصیص داده می‌شود. نان فانتزی بدرد نمیخوره معده خراب میکنه همان نان ماشینی بهتره😄😄😄

کرمی: قیمت یک کیسه آرد در ایران 10 برابر شده استرئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم در ایران از افزایش 10 برابری نرخ یک کیسه آرد در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حزب «نیروهای لبنانی» می‌گوید دست‌کم ۲۰ کرسی پارلمان را تصاحب کرده استرئیس دفتر مطبوعاتی حزب «نیروهای لبنانی» بامداد دوشنبه اعلام کرد که این حزب در انتخابات پارلمانی دست‌کم ۲۰ کرسی را تصاحب کرده است.

سویه‌های جدید کرونا نگران‌کننده است/مردم دچار عادی‌انگاری شده‌انددبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه سویه‌های جدید این بیماری در برخی کشورها نگران کننده است، گفت: مردم دچار عادی انگاری شده‌اند و با این تصور که آمار کرونا کاهش یافته و به پایان کرونا رسیده ایم، در اماکن عمومی، فضاهای سربسته، وسایل نقلیه عمومی، همایش‌ها، کنسرت‌ها و خیابان‌ها، ماسک‌های خود را برداشته‌اند، با جدیت تاکید می‌کنم که کرونا به پایان نرسیده و شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید همچنان رعایت شود.

مسکو: متن احیای برجام تقریبا آماده استمعاون وزیر خارجه روسیه: متن احیای برجام تقریبا آماده است و تنها تصمیمات سیاسی باقی مانده است فکر کنم ارباب پوتین به نوکراش در ایران دستور داده نیرو و تسلیحات و آذوقه روسیه در باتلاق اوکراین را فراهم کنند!!! حکومت مستعمره ضدایران و ایرانی، به پایان سلام کن!!

وبسایت دیدبان ایران از بازداشت یک سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده و نوشته است که وی احتمالا با شکایت محمدباقر قالیباف دستکیر شده است.در گزارش خود نام این سردار سپاه را (محمد ق) قید کرده و سمت وی را نماینده حقوقی هلدینگ یاس در زمان مدیریت سعید محمد اعلام کرده است.

نام کامل این عضو سپاه پاسداران محمد قائمی است که به عنوان مشاور سعید محمد، فرمانده سابق قرارگاه خاتم النبیای سپاه پاسداران نیز فعالیت کرده است.

به نوشته این وبسایت، شنیده شده است که وی با شکایت احتمالی محمدباقر قالیباف بیش از ۲ ماه است که در بازداشت موقت به سر می‌برد و هنوز اجازه دسترسی به وکیل را پیدا نکرده است.نیز در گزارش خود درباره بازداشت این عضو سپاه پاسداران، وی را «از عاملین اصلی کشف فساد هلدینگ یاس» نامیده و بازداشت او را محل ابهام دانسته است.

«شرکت گروه توسعه اقتصادی یاس» مشهور به «هولدینگ یاس» بازوی اصلی بنیاد تعاون سپاه بود که در حوزه خدمات، واسطه‌گری و مسکن فعالیت داشت. این هولدینگ در واقع نقش خزانه نیروی قدس سپاه را بازی می‌کرد.

هولدینگ یاس پس از بروز مفاسد گسترده که منجر به بازداشت برخی مدیرانش در سال ۹۶ شد، منحل شد. رقم یکی از پرونده‌های فساد مرتبط با این هولدینگ ۱۳ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

در این پرونده نام شماری از نزدیکان حکومت از جمله همسر قاسم سلیمانی و نیز محمدباقر قالیباف، رییس کنونی مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شده است.

بر اساس اظهارات اعضای شورای شهر تهران، در یک بازه زمانی کوتاه در سال ۹۳، «۱۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان» از اموال شهرداری تهران در زمان شهرداری قالیباف به شرکت رسا تجارت، زیرمجموعه هلدینگ یاس، واگذار شد.

پس از جدل‌های طولانی بین شهرداری و سپاه، مسئولان سپاه پاسداران سال ۹۹ قبول کردند که «پنج هزار میلیارد تومان» از این اموال را به شهرداری پس دهند که ارزش آن به قیمت دلار در سال ۹۹، معادل ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که البته هنوز مشخص نیست چقدر از همین مبلغ را هم پرداخته‌اند.