بازرسان سازمان ملل: مادورو مظنون به جنایت علیه بشریت است | DW | 17.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کمیسیون تحقیق سازمان ملل در گزارشی رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به جنایت علیه بشریت متهم کرد. بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی ونزوئلا با دستور مستقیم یا با اطلاع مقامات عالی‌رتبه مرتکب نقض گسترده حقوق بشر شده‌اند.

بازرسان سازمان ملل نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به جنایت علیه بشریت متهم کردند. در بیانیه‌ای که از سوی کمیسیون تحقیق بین‌المللی در ژنو منتشر شده، آمده است که"دلایل موجهی وجود دارد که نشان می‌دهد مقامات و نیروهای امنیتی از سال ۲۰۱۴ مرتکب نقض گسترده و برنامه‌ریزی‌شده حقوق بشر شده‌اند".بازرسان سازمان ملل بیش از هر چیز دولت ونزوئلا را به"اعدام‌های فراقانونی و استفاده سیستماتیک از شکنجه" متهم کرده‌اند.

این بازرسان خواستار تحقیقات"مستقل، فراحزبی و شفاف" درباره این موضوع و نیز"جبران کامل خسارات" قربانیان شده‌اند. آنها همچنین به دادگاه بین‌المللی کیفری توصیه کرده‌اند که علیه کسانی که نامشان در این گزارش آمده، اقدام قانونی کنند.کمیته سه‌نفره بازرسی نتوانسته برای انجام تحقیقات به ونزوئلا سفر کند اما ۲۷۴ مصاحبه با قربانیان، شاهدان و مقامات سابق ونزوئلا انجام داده و مدارک محرمانه و اسناد دادگاه را بررسی کرده است.

دولت ونزوئلا تمامی اتهامات را رد کرده است. وزیر خارجه ونزوئلا در یک توییت گزارش سازمان ملل را"سرتاسر غیر واقعی" دانسته است. او گفته است که این گزارش"از راه دور و بدون رعایت دقیق اصول" از سوی "هیئتی ناشناس" تهیه شده که "مخالف ونزوئلا است و توسط دولت‌های مطیع واشنگتن کنترل می‌شود».مادورو از سال‌ها پیش علیرغم اعتراضات گسترده و وضعیت بد اقتصادی در این کشور آمریکای جنوبی در قدرت است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تهدیدها بر سر انتقام سلیمانی؛ ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرددر این نامه با استناد به ماده ۲ منشور سازمان ملل متحد که در آن تهدید یا استفاده از زور به صراحت ممنوع اعلام شده،‌ تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا بر ضد ایران مصداق نقض آشکار اصول اولیه این منشور تلقی شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: امارات و بحرین 'معامله قرن' را به رسمیت شناختنددبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین توافق بحرین و امارات با اسرائیل را به معنای پذیرش حاکمیت این کشور بر مسجدالاقصی دانسته و گفت که این دو کشور نقشه 'معامله قرن' را به رسمیت شناختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خانه‌های خالی تا پایان شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوندمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهیم گفت: تاکنون ۱۳.۴ میلیون واحد شناسنامه دار و ۱.۵ میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل ونزوئلا را به جنایات 'تکان‎دهنده' علیه مخالفان متهم کرد - BBC News فارسیبازرسان سازمان ملل می‌گویند که حکومت ونزوئلا 'مرتکب خشونت‌های فاحشی شده'، که معادل جنایت علیه بشریت است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رئیس سابق سازمان جهانی دوومیدانی به جرم فساد حبس گرفت - BBC News فارسیلامین دیاک، رئیس سابق اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی، که در ارتباط با فساد گناهکار شناخته شده بود به زندان رفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شورای حقوق بشر سازمان ملل بار دیگر از وضعیت حقوق بشر در عربستان انتقاد کرددر این بیانیه همچنین کشورهای امضا کننده خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی در عربستان شده و از اینکه مقام‌های این کشور از قوانین «ضد تروریسم» برای برخورد با مخالفانی که به شکل مسالمت آمیز از حق خود استفاده می‌کنند ابراز نگرانی کرده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »