بازرسان سازمان ملل: مادورو مظنون به جنایت علیه بشریت است | DW | 17.09.2020

27/06/1399 02:46:00 ب.ظ

کمیسیون تحقیق سازمان ملل در گزارشی رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به جنایت علیه بشریت متهم کرد. بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی ونزوئلا با دستور مستقیم یا با اطلاع مقامات عالی‌رتبه مرتکب نقض گسترده حقوق بشر شده‌اند.

از نظر کمیسیون تحقیق سازمان ملل، رئیس‌جمهوری ونزوئلا مظنون به جنایت علیه بشریت است. بر اساس گزارش این کمیسیون، نیروهای امنیتی ونزوئلا با دستور مستقیم یا با اطلاع مقامات عالی‌رتبه مرتکب نقض گسترده حقوق بشر شده‌اند. دولت ونزوئلا این اتهامات را رد کرده است.

بازرسان سازمان ملل بیش از هر چیز دولت ونزوئلا را به"اعدام‌های فراقانونی و استفاده سیستماتیک از شکنجه" متهم کرده‌اند. مارتا والیناس، رئیس این کیسیون گفته که بحث موارد معدود نیست بلکه صحبت از"جنایت برنامه‌ریزی‌شده با آگاهی یا حمایت مستقیم" از سوی بالاترین اعضای حکومت است.

بازرسان دلایل موجهی برای پذیرش این موضوع دارند که"رئیس جمهوری و نیز وزرای کشور و دفاع دستور این جنایات را صادر کرده یا در اجرای آنها سهیم بوده‌اند". این بازرسان خواستار تحقیقات"مستقل، فراحزبی و شفاف" درباره این موضوع و نیز"جبران کامل خسارات" قربانیان شده‌اند. آنها همچنین به دادگاه بین‌المللی کیفری توصیه کرده‌اند که علیه کسانی که نامشان در این گزارش آمده، اقدام قانونی کنند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کمیته سه‌نفره بازرسی نتوانسته برای انجام تحقیقات به ونزوئلا سفر کند اما ۲۷۴ مصاحبه با قربانیان، شاهدان و مقامات سابق ونزوئلا انجام داده و مدارک محرمانه و اسناد دادگاه را بررسی کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تهدیدها بر سر انتقام سلیمانی؛ ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرددر این نامه با استناد به ماده ۲ منشور سازمان ملل متحد که در آن تهدید یا استفاده از زور به صراحت ممنوع اعلام شده،‌ تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا بر ضد ایران مصداق نقض آشکار اصول اولیه این منشور تلقی شده است.

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: امارات و بحرین 'معامله قرن' را به رسمیت شناختنددبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین توافق بحرین و امارات با اسرائیل را به معنای پذیرش حاکمیت این کشور بر مسجدالاقصی دانسته و گفت که این دو کشور نقشه 'معامله قرن' را به رسمیت شناختند. - خبرگزاری آناتولی

خانه‌های خالی تا پایان شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوندمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهیم گفت: تاکنون ۱۳.۴ میلیون واحد شناسنامه دار و ۱.۵ میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است.

سازمان ملل ونزوئلا را به جنایات 'تکان‎دهنده' علیه مخالفان متهم کرد - BBC News فارسیبازرسان سازمان ملل می‌گویند که حکومت ونزوئلا 'مرتکب خشونت‌های فاحشی شده'، که معادل جنایت علیه بشریت است.

رئیس سابق سازمان جهانی دوومیدانی به جرم فساد حبس گرفت - BBC News فارسیلامین دیاک، رئیس سابق اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی، که در ارتباط با فساد گناهکار شناخته شده بود به زندان رفته است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل بار دیگر از وضعیت حقوق بشر در عربستان انتقاد کرددر این بیانیه همچنین کشورهای امضا کننده خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی در عربستان شده و از اینکه مقام‌های این کشور از قوانین «ضد تروریسم» برای برخورد با مخالفانی که به شکل مسالمت آمیز از حق خود استفاده می‌کنند ابراز نگرانی کرده اند.