بازداشت یک معلم به خاطر اعتراض به سند همکاری ایران و چین

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

فرزند بتول_امینی در گفتگو با ایران‌وایر: «جمهوری اسلامی مثل گروگانگیرها هر وقت کسی را به اسارت می‌گیرد، اولین جمله‌ای که به خانواده او می‌گویند این است که اگر رسانه‌ای کنید برای زندانی بدتر خواهد شد. این شباهت تصادفی نیست.» معلمان javadroshana

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «پیرعباسی» دادگاهی شده و حکم هشت سال زندان برای او صادر شده است.سال به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بود و یک سال آن به اتهام «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر فعلی» آن بوده است. علاوه بر آنهزار تومان هم به اتهام توهین به شورای نگهبان در حکم او آمده است. این در حالی است که بازجویان اطلاعات سپاه در متنالنبی» اعلام کرده و درخواست اعدام داده بودند. اما قاضی پیرعباسی حکم هشت سال زندان را برای او صادر کرد.

به گفته او گروگان‌گیرها اولین جمله‌ای که به خانواده گروگان می‌گویند این هست که اگر به پلیس اطلاع بدهید، گروگان را می‌کشیم: «جمهوری اسلامی هم هر وقت کسی را به اسارت می‌گیرد، اولین جمله‌ای که به خانواده او می‌گویند این است که اگر رسانه‌ای کنید، برای زندانی بدتر خواهد شد. این شباهت تصادفی نیست.» به گفته فوآد سجودی، به احتمال زیاد حفاظت اطلاعات سپاه مشهد مسئول بازداشت مادرش بوده و ایشان همانند بسیاری از بازداشتی‌های دیگر در جمهوری اسلامی برای اعتراف به اتهامات واهی تحت فشارهای روانی قرار دارند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت یک شهروند به اتهام توهین به مقدسات در بهبهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پی‌گیری یک شهروند بهائی از اموال ضبط شده منجر به بازداشت او شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نازنین زاغری در یک پرونده جدید به یک سال حبس محکوم شد | DW | 26.04.2021زاغری پس از پنج سال حبس در یک پرونده جدید به یک سال زندان و یک سال منع خروج از کشور محکوم شد. این شهروند ایرانی بریتانیایی در این پرونده به اتهام 'تبلیغ علیه نظام' از طریق شرکت در تجمع اعتراضی در سال ۸۸ محاکمه شد. تنها آیتمی که بر خلاف ادعا نادیده انگاشته میشود حقوق بشر و ارزش زن است با این توحش رژیم چه توجیهی برای مذاکرات برجام و عضویت در سازمانهای حقوق بشری وجود دارد این ژست های شعاری را رها کنید اگه آزادشد وبه خانواده پیوست اونموقع حقوق بشر را معنی خواهید کرد از شانس تخمی ما همین خانم اگه از ایران بره بیرون شروع میکنه ماله کشی واسه جمهوری اسلامی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن یک فرمانده سپاه به دست یک سرباز وظیفه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت دختر جوان به دلیل توهین به مردم شمال ایران در کلاب‌هاوسوا؟ مردم شمالی که از وقتی بشر موفق شد روی دوتا پاش راه بره بصورت مداوم مورد فحاشی و توهین سایر اقوام بخصوص قوم تهران قرار داشته. چرا این بیچاره باید فرار کنه و بگیرنش؟!!!!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »