بازداشت شهناز ثابت، شهروند بهایی برای اجرای حکم زندان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شهناز_ثابت، شهروند بهایی، بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل‌‌آباد شیراز منتقل شد. او پیش از این توسط دادگاه انقلاب شیراز به شش سال حبس محکوم شده بود که در مرحله تجدیدنظر به دو سال زندان تقلیل یافت. اخبار_ایران فارس اقلیت‌های_مذهبی بهاییان_ایران

استان‌وایر- «شهناز ثابت»، شهروند بهایی ساکن شیراز بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان «عادل‌آباد» شیراز منتقل شد.، بازداشت و انتقال این شهروند بهایی به زندان عادل‌آباد صبح روز دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ انجام شده است.

شهناز ثابت پیش از این توسط دادگاه انقلاب شیراز به شش سال حبس محکوم شده بود که در مرحله تجدیدنظر به دو سال زندان تقلیل یافت.ماموران پیش از بازداشت این شهروند ساکن شیراز، ضمن تفتیش منزل، تعدادی از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و با خود برده بودند. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهناز ثابت همراه با چند شهروند بهایی دیگر روز یک‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ برگزار شد. او اواخر اردیبهشت‌ماه امسال توسط توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی «سید محمود ساداتی»، بابت اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «عضویت در گروه‌های مخالف نظام» به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

پس از اعتراض به رای صادره، پرونده خانم ثابت به دادگاه تجدیدنظر رفت و اواخر تیرماه امسال دادگاه تجدیدنظر استان فارس وی را به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد. هم‌اکنون ده‌ها بهایی در زندان‌های ایران به سر می‌برند و ده‌ها تن دیگر هم با وثیقه آزادند، یا در صف محاکمه یا در انتظار اجرای حکم زندان‌ خود هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا بهائی ها را زندانی میکنند ؟؟؟ این خواسته آنهاست برای مظلوم نمائی و تبلیغ . با وجود ادعای آزادگی ،چه اصراری به تبلیغ و تحمیل عقیده دارند مشخص نیست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عالیه مطلب‌زاده برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اجرای حکم زندان یک دانشجوی رشته ریاضی به دلیل توییت‌هایشلطفا مطالب و اطلاعات پیجشو در اختیار بگذارید این بهترین حمایت از ایشونه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار جان‌باختگان کرونا در ایران به‌ رقم بی‌سابقهٔ ۲۷۲ نفر در ۲۴ ساعت«دولت ایران برای نزدن ماسک مبلغ ۵۰ هزار تومان و برای خروج فرد مبتلا به کرونا از خانه ۲۰۰ هزار تومان جریمه تعیین کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامه ۸ عضو شورای شهر به حناچی درباره اجرای مصوبه نامگذاری خیابان شجریان/ باید به خواسته مردم جامه عمل بپوشانیمرئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از ارسال نامه ۸ عضو شورا به شهردار به منظور اجرای مصوبه نامگذاری خیابان شجریان خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ناآرامی‌های قرقیزستان؛ نخست‌وزیر جدید منصوب و رئیس‌جمهور قبلی دوباره بازداشت شد - BBC News فارسیهمزمان با ادامه ناآرامی‌ها در قیرقزستان که در اعتراض به نتایج انتخابات اخیر پارلمانی این کشور رقم خورده است، دولت ضمن اعلام وضعیت فوق‌العاده، یک بار دیگر الماس‌بیک آتامبایف، رئیس‌جمهوری سابق این کشور را که در روزهای نخست اعتراضات انتخاباتی آزاد شده بود، دستگیر کرده است. همزمان پارلمان سدیر زاپاروف را به عنوان نخست‌وزیر جدید برگزیده است. پوتین دیکتاتور با حمایت از دیکتاتورهای اطرافش و جعل ارای مردم پشت همه نا آرامیهای منطقه است
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شش سال زندان، مجازات اعتراض یک فعال مدنی به حجاب اجباری در جمهوری اسلامی🔺شش سال زندان، مجازات اعتراض یک فعال مدنی به حجاب_اجباری در جمهوری_اسلامی ⚡️ژیلا کرم‌زاده مکوندی، فعال مدنی منتقد حجاب اجباری در ایران، به تازگی به دلیل ابراز نظر و شرکت در اعتراضات_آبان ماه گذشته، توسط یک دادگاه در ایران به شش سال زندان محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »