بازداشت یک شهروند روس در آلمان به اتهام 'جاسوسی' | DW | 21.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

دادستانی آلمان می‌گوید، یک شهروند روس که در دانشگاهی در آلمان دستیار تحقیقات بوده به اتهام 'درز اطلاعات حساس به دستگاه اطلاعاتی روسیه' بازداشت شده است. آپارتمان و محل کار این فرد تفتیش شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دادستانی آلمان می‌گوید، یک شهروند روس که در دانشگاهی در آلمان دستیار تحقیقات بوده به اتهام"درز اطلاعات حساس به دستگاه اطلاعاتی روسیه" بازداشت شده است. آپارتمان و محل کار این فرد تفتیش شده است.

دادستان فدرال آلمان اعلام کرد، یک شهروند روس که"ایلنور. ن" نام دارد و در دانشگاهی در آلمان مشغول به کار بوده به اتهام درز اطلاعات حساس از دانشگاه‌های آلمان به سرویس اطلاعاتی روسیه بازداشت شده است. دادستانی دوشنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) گفت، این مرد تا زمان بازداشت به عنوان دستیار تحقیقات در بخش علوم طبیعی و فنی یکی از دانشگاه‌های آلمان مشغول به کار بود.

به گفته دادستان فدرال آلمان،"ایلنور. ن" از اکتبر ۲۰۲۰ تا ژوئن ۲۰۲۱ یک عضو سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه را دست کم سه بار ملاقات کرده و اطلاعاتی را در ازای دریافت پول نقد ارائه داده است.دادستانی کل آلمان اعلام کرده که جمعه گذشته دادستان فدرال مجوز بازداشت مظنون را به دستور قاضی تحقیق صادر کرده و طبق این دستور، آپارتمان و محل کار این فرد تفتیش شده است.تصاویری از ابزارهای لو رفته جاسوسیدوربین کوچک داخل پاشنه کفش به یک حفره ریز در کناره کفش متصل است.

این سلاح در سال ۱۸۸۰ میلادی ساخته شده است. جاسوسان زن به دلیل کوچکی و جا گرفتن آن در داخل کیف زنانه از استفاده می‌کردند.روس‌ها از این زیردریایی یک‌نفره و"تاشو" تا سال ۱۹۹۳ استفاده می‌کرده‌اند.کالاشنیکف طلایی با امضای میخاییل کالاشنیکف، سازنده"تفنگ خودکار ۴۷" موسوم به کالاشنیکف، در نمایشگاه اوبرهاوزن.آستون مارتین، اتومبیل محبوب جیمز باند،"مامور ۰۰۷"، در نمایشگاه اوبرهاوزن.چاقویی کوچک با ظاهر یک بادام‌زمینی، ساخت ۱۹۷۰ میلادی در آمریکا.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اطلاعات حساس تو دانشگاه نگه‌داری میشن؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگاهی به مدعیان قهرمانی یورو ۲۰۲۰؛ ترس در جان حریفان ایتالیا و آلمان - BBC News فارسیدر پایان بازی‌های دور دوم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ چهره مدعیان قهرمانی این مسابقات، تا حد زیادی روشن شده است. حالا هر تیم دو بازی انجام داده و مشخص شده که برخی تیم‌ها مثل ایتالیا فراتر از حد انتظار بازی کرده‌اند و چند تیم مثل انگلیس و اسپانیا هم از آنچه تصور می‌شد، ضعیف‌تر هستند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

تشکیل گروه‌های مسلح مردمی در واکنش به حملات طالبان در افغانستانمنابع خبری افغانستان به‌تازگی از تشکیل گروه‌های مسلح مردمی این کشور برای مقابله با گروه طالبان خبر دادند.اخیرا جنگجویان گروه طالبان، حملات تهاجمی‌شان را به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مورا: پیشرفت‌هایی در مذاکرات برجام حاصل شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصمیم‌گیری برای FATF در دولت رئیسی، بستگی به اقدام غرب در قبال برجام دارد/ در فاصله انتقال قدرت، اقدامات اساسی صورت می‌گیردفلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایلنا: تصمیم‌گیری برای FATF در دولت رئیسی، بستگی به اقدام غرب در قبال برجام دارد/ در فاصله انتقال قدرت، اقدامات اساسی صورت می‌گیرد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به پیروزی رئیسی در انتخاباتادعای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به پیروزی رئیسی در انتخابات: وی به 'جاه‌طلبی‌های هسته‌ای' و آنچه که 'کمپین تروریسم ایران' خوانده شده شد، متعهد است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از خسارت‌هایی که گردباد به شهر آوکلند در نیوزیلند زدشهردار آوکلند خسارات وارده به مناطق جنوبی شهر را «نسبتا گسترده» توصیف کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »