بازداشت ۶ فعال رسانه‌ای در مازندران

03/02/2021 07:30:00 ب.ظ

مازندران, خبرنگاری_جرم_نیست

سرهنگ «سامع خورشاد»، رییس پلیس فتا در استان مازندران از بازداشت و زندانی شدن شش فعال رسانه‌ای در غرب این استان خبر داد. او اعلام کرد این شش نفر به دلیل «همکاری با کانال معاند» بازداشت شده‌اند. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

این مقام امنیتی هیچ توضیحی درباره کانال مورد اشاره نداد اما گفت احتمال بازداشت شهروندان بیشتری در این زمینه وجود دارد.سامع خورشاد روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در گفت‌وگو با «خبرگزاری فارس» گفت: «این افراد که فعالیت رسانه‌ای داشتند، با عنوان "مطالبه‌گری" اقدام به انتشار خبرهای کذب در کانال معاند می‌کردند. افراد دستگیرشده به عنوان "ادمین" در این کانال‌ها فعالیت می‌کردند و احتمال افزایش بازداشت‌ها نیز وجود دارد.»

سامع خورشاد می‌گوید هدف این افراد «براندازی» بوده است و اخبار «کذب» را درباره اقدامات مسوولان محلی در غرب استان مازندران منتشر کرده‌اند؛ ادعایی که جزییات و مدارکی درباره آن منتشر نشده است.این مقام مسوول هم‌چنین تایید کرده یکی از دستگیرشدگان که عضویت در «خانه مطبوعات استان مازندران» را دارا است، قبلا دارای سابقه قضایی به اتهام «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» بوده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

بازداشت صدها فعال کارگری در ترکیه در تظاهرات اول ماه مه | DW | 01.05.2021صدها تن از فعالان کارگری ترکیه که به رغم محدودیت‌های کرونایی قصد داشتند به مناسبت روز_جهانی_کارگر تجمع‌هایی برگزار کنند، بازداشت شدند. این در حالی است که پلیس استانبول به فعالان سندیکایی اجازه تجمع در میدان تقسیم را داده بود. از متن شما چنین استنباط می‌شود که بازداشت‌ها فقط به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی بوده و اجاره‌ی پلیس هم جهت برگزاری یک راهپیمایی شبه حکومتی نبوده! از DW انتظار چنین گزارشی نداشتم!

بازداشت یک فعال اینستاگرامی در شرق تهران

بازداشت یک فعال محیط‌زیست در بوکان

بازداشت و بی‌خبری از وضعیت یک فعال مدنی عرب در حمیدیه

ویدیو؛ در پی ترور فعال عراقی معترضان کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیدندمراسم تشییع جنازه جسد ایهاب الوزنی فعال عراقی اهل کربلا که صبح یکشنبه طبق گفته فعالان محلی توسط شبه‌نظامیان مسلح وابسته به سپاه پاسداران ایران ترور شد، به

سرهنگ «سامع خورشاد»، رییس پلیس فتا در استان مازندران از بازداشت و زندانی شدن شش فعال رسانه‌ای در غرب این استان خبر داد.تظاهرات روز اول ماه مه ۲۰۲۱ در استانبول نیروهای امنیتی ترکیه در استانبول شمار زیادی تظاهرکننده را بازداشت کردند که قصد داشتند در میدان"تقسیم" و خیابان"استقلال" که به این میدان ختم می‌شود، به مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر، دست به تظاهرات بزنند.رییس پلیس فتا در شرق استان تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس ۶ اردیبهشت‌ماه گفت گرداننده یک صفحه اینستاگرامی به دلیل آنچه که «انتشار تصاویر غیراخلاقی» خوانده شده، شناسایی و بازداشت شده است.استان‌وایرـ نیروهای امنیتی «سمکو معروفی»، فعال محیط‌زیست کُرد و اهل بوکان را که قبل از این به دو سال حبس محکوم و به صورت مشروط آزاد شده بود، بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

او اعلام کرد این شش نفر به دلیل «همکاری با کانال معاند» بازداشت شده‌اند. این مقام امنیتی هیچ توضیحی درباره کانال مورد اشاره نداد اما گفت احتمال بازداشت شهروندان بیشتری در این زمینه وجود دارد. کانون وکلای ترکیه که رویکردی انتقاد نسبت به دولت اردوغان دارد، شمار دستگیرشدگان استانبول را ۲۳۰ نفر اعلام کرد. سامع خورشاد روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در گفت‌وگو با «خبرگزاری فارس» گفت: «این افراد که فعالیت رسانه‌ای داشتند، با عنوان "مطالبه‌گری" اقدام به انتشار خبرهای کذب در کانال معاند می‌کردند. طی ماه‌های اخیر بازداشت فعالان اینستاگرامی، توییتری و تلگرامی در ایران بسیار زیاد شده است. افراد دستگیرشده به عنوان "ادمین" در این کانال‌ها فعالیت می‌کردند و احتمال افزایش بازداشت‌ها نیز وجود دارد. "میدان تقسیم" کلان‌شهر استانبول در رابطه با مراسم اول ماه مه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.» سامع خورشاد می‌گوید هدف این افراد «براندازی» بوده است و اخبار «کذب» را درباره اقدامات مسوولان محلی در غرب استان مازندران منتشر کرده‌اند؛ ادعایی که جزییات و مدارکی درباره آن منتشر نشده است. معروفی که از بهمن ۱۳۹۸ جهت اجرای حکم خود در زندان بوکان به سر می‌برد، در آذرماه سال جاری به صورت مشروط و زودتر از موعد از زندان آزاد شد.

این مقام مسوول هم‌چنین تایید کرده یکی از دستگیرشدگان که عضویت در «خانه مطبوعات استان مازندران» را دارا است، قبلا دارای سابقه قضایی به اتهام «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» بوده است. تا امروز هویت عاملان تیراندازی مشخص نشده است. هنوز نام افراد بازداشتی و جزییات دقیق درباره علت بازداشت آن‌ها منتشر نشده است اما پیش از این و طی ماه‌های اخیر، خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای زیادی در استان مازندران احضار و بازداشت شده بودند. برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت . در آنکارا نیز تظاهرکنندگانی دستگیر شده‌اند.