مازندران, خبرنگاری_جرم_نیست

بازداشت ۶ فعال رسانه‌ای در مازندران

03/02/2021 07:30:00 ب.ظ

سرهنگ «سامع خورشاد»، رییس پلیس فتا در استان مازندران از بازداشت و زندانی شدن شش فعال رسانه‌ای در غرب این استان خبر داد. او اعلام کرد این شش نفر به دلیل «همکاری با کانال معاند» بازداشت شده‌اند. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

این مقام امنیتی هیچ توضیحی درباره کانال مورد اشاره نداد اما گفت احتمال بازداشت شهروندان بیشتری در این زمینه وجود دارد.سامع خورشاد روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در گفت‌وگو با «خبرگزاری فارس» گفت: «این افراد که فعالیت رسانه‌ای داشتند، با عنوان "مطالبه‌گری" اقدام به انتشار خبرهای کذب در کانال معاند می‌کردند. افراد دستگیرشده به عنوان "ادمین" در این کانال‌ها فعالیت می‌کردند و احتمال افزایش بازداشت‌ها نیز وجود دارد.»

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

سامع خورشاد می‌گوید هدف این افراد «براندازی» بوده است و اخبار «کذب» را درباره اقدامات مسوولان محلی در غرب استان مازندران منتشر کرده‌اند؛ ادعایی که جزییات و مدارکی درباره آن منتشر نشده است.این مقام مسوول هم‌چنین تایید کرده یکی از دستگیرشدگان که عضویت در «خانه مطبوعات استان مازندران» را دارا است، قبلا دارای سابقه قضایی به اتهام «نشر اکاذیب» و «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» بوده است.

هنوز نام افراد بازداشتی و جزییات دقیق درباره علت بازداشت آن‌ها منتشر نشده است اما پیش از این و طی ماه‌های اخیر، خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای زیادی در استان مازندران احضار و بازداشت شده بودند. ادامه مطلب: ایران وایر »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

بازداشت صدها فعال کارگری در ترکیه در تظاهرات اول ماه مه | DW | 01.05.2021صدها تن از فعالان کارگری ترکیه که به رغم محدودیت‌های کرونایی قصد داشتند به مناسبت روز_جهانی_کارگر تجمع‌هایی برگزار کنند، بازداشت شدند. این در حالی است که پلیس استانبول به فعالان سندیکایی اجازه تجمع در میدان تقسیم را داده بود. از متن شما چنین استنباط می‌شود که بازداشت‌ها فقط به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی بوده و اجاره‌ی پلیس هم جهت برگزاری یک راهپیمایی شبه حکومتی نبوده! از DW انتظار چنین گزارشی نداشتم!

بازداشت یک فعال اینستاگرامی در شرق تهران

بازداشت یک فعال محیط‌زیست در بوکان

بازداشت و بی‌خبری از وضعیت یک فعال مدنی عرب در حمیدیه

ویدیو؛ در پی ترور فعال عراقی معترضان کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیدندمراسم تشییع جنازه جسد ایهاب الوزنی فعال عراقی اهل کربلا که صبح یکشنبه طبق گفته فعالان محلی توسط شبه‌نظامیان مسلح وابسته به سپاه پاسداران ایران ترور شد، به