بازداشت دو مدیر کانال تلگرامی در ساری

29/07/1399 08:59:00 ب.ظ

دادستان ساری از شناسایی ۱۰ کانال تلگرامی که به گفته او، متهم به «نشر اکاذیب» هستند، خبر داد. به گفته او، دو نفر نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند. اطلاع_رسانی اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست جزییات بیشتر را اینجا بخوانید👇

«محمد کریمی» هم‌چنین گفت دو نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند.

دادستان ساری روز سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران مدعی شد که این کانال‌ها حاوی مطالب «ضد اخلاقی» و «ضد دینی» و ترویج دهنده «بی‌بند و باری» و «نشر اکاذیب» بوده‌اند.

این مقام قضایی گفت دو نفر در این رابطه طی یک ماه اخیر بازداشت شده‌اند. تا این لحظه از هویت بازداشت شده‌ها اطلاعاتی منتشر نشده است. به گزارش «رکنا»، کریمی تاکید کرده است: «متخلفین فضای مجازی در امان نخواهند بود. دشمنان نظام و دروغ پردازی‌های سازمان یافته از طرف معاندین، مساله تازه‌‌ای نیست و ما با تمام توان در برابر این‌گونه تحرکات مقاومت کرده و با شفافیت نزد مردم، آن‌ها را رسوا می‌کنیم.»

پیا‌م‌رسان تلگرام به دستور مقامات قضایی در ایران فیلتر است. با این حال، میلیون‌ها کاربر با استفاده از فیلترشکن هم‌چنان در این پیام‌رسان متصل می‌شوند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دو سناریو برای تغییر توزیع یارانه بنزین/ ۴۸ درصد یارانه‌بگیران خودرو ندارندمالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی اظهار داشت: به دنبال این هستیم که یارانه خودروهای مازاد دهک‌های برخوردار را حذف می‌کنیم و به هر خانوار یک خودرو و همچنین خانوارهایی که خودرو ندارند، سهمیه بنزین به آنها تعلق بگیرد. الحمدلله

باید شرایط کرونایی را تا دو سال دیگر ادامه‌دار بدانیم/ ناقضان قرنطینه جریمه می‌شوندرئیس‌جمهور در جلسه مدیران وزارت بهداشت و متخصصان کرونا به تشریح شرایط حال حاضر و پیش‌روی کشور در مقابله با کرونا پرداخت و تاکید کرد که ممکن است این بیماری تا دو سال آینده مهمان کشور باشد. از شنبه وضعیت عادی میشود!!!....امام جاهل اشرار حسن روحانی فرقه فارسیسم.

آمریکا: تحریم دو فرد و شش شرکت چینی در رابطه با ایران | DW | 20.10.2020آمریکا شش شرکت چینی و دو فرد حقیقی را به علت همکاری با یک شرکت کشتیرانی ایرانی مشمول تحریم قرار داد. وزیر خارجه آمریکا پیش از این تهدید کرده بود هر فرد یا شرکتی که با نهادهای دولتی ایرانی همکاری کند، تحریم خواهد شد.

'تعداد قربانیان کرونا در ایران دو و نیم برابر آمار رسمی است' | DW | 20.10.2020در شبانه‌روز گذشته برای نخستین بار تعداد مبتلایان از پنج هزار نفر و شمار قربانیان از ۳۱ هزار نفر فراتر رفت. به گفته عضو ستاد کرونا برای دریافت تعداد واقعی قربانیان کووید۱۹ در ایران آمار رسمی باید ضرب در دو و نیم شود.

ارتش آذربایجان دو فروند پهپاد ارتش ارمنستان را ساقط کرد

دو حادثه خونبار در خوزستان سه کشته برجای گذاشت