بازداشت گروهی از معترضان در اهواز

24/08/1398 10:47 ق.ظ

روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان خوزستان اعلام کرد که «عناصر اصلی تحرکات ساختارشکن اخیر در اهواز دستگیر شده‌اند.» در پی مرگ مشکوک حسن_حیدری، شاعر عرب اهوازی در هفته جاری، گروهی در خوزستان به خیابان‌ها آمده و خواستار علت مرگ این جوان شدند. اخبار_ایران

آمده که «با همکاری جامعه اطلاعاتی و قضایی استان خوزستان عاملان اهانت به پرچم ایران شناسایی و دستگیر شدند.» آن‌طور که در این اطلاعیه آمده «عناصر موثر این اقدامات، دارای سابقه محکومیت قضایی و ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند.»

آمده که «با همکاری جامعه اطلاعاتی و قضایی استان خوزستان عاملان اهانت به پرچم ایران شناسایی و دستگیر شدند.» آن‌طور که در این اطلاعیه آمده «عناصر موثر این اقدامات، دارای سابقه محکومیت قضایی و ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند.»

وزارت اطلاعات همچنین اعلام کرده «از دو مکان متعلق به این افراد چندین قبضه سلاح جنگی به همراه مهمات جنگی کشف و ضبط شده است.» در پی مرگ مشکوک حسن حیدری، شاعر عرب اهوازی در هفته جاری، گروهی در خوزستان به خیابان‌ها آمده و خواستار علت مرگ این جوان شدند.

حیدری از شعرای معترض عرب زبان ساکن خوزستان بود که پیش‌تر به علت سرودن برخی اشعار اعتراضی بازداشت و برای مدتی هم زندانی شده بود. مرگ مشکوک این جوان در بیمارستان منجر به بروز برخی ناآرامی‌ها در اهواز شد و معترضان خواستار تعیین علت واقعی جان باختن او هستند. headtopics.com

چند روز پیش نیز پلیس اعلام کرده بود برخی معترضان را شناسایی و بازداشت کرده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

دستگیری عناصر اصلی تحرکات ساختار شکن اخیر در اهوازاداره کل اطلاعات خوزستان: *عناصر اصلی تحرکات ساختارشکن اخیر و اهانت به پرچم مقدس کشور در اهواز دستگیر شدند *آن‌ها سابقه محکومیت قضایی و ارتباط تشکیلاتی با خارج کشور را دارند

در درگیری مخالفان و موافقان حکومت محلی هنگ کنگ یک نفر کشته شداز سوی دیگر گروهی از معترضان هنگ کنگی مقیم لندن، پایتخت بریتانیا روز جمعه به ترزا چنگ، وزیر دادگستری هنگ کنگ حمله و او را شدیدا مجروح کردند.

بازداشت یک داعشی اخراج شده از ترکیه در لندنیک شهروند انگلیس که به دلیل ارتباط وی با گروه تروریستی داعش از ترکیه اخراج شد، در فرودگاه هیترو لندن بازداشت شد. - خبرگزاری آناتولی

سوئد بازداشت یکی از مظنونان اعدام‌های سال ۶۷ در ایران را تمدید کردایرج مصداقی، فعال سیاسی سه روز پیش اعلام کرده بود که یکی از افراد مظنون به دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در سال ۶۷ در «محدوده قضایی اروپا» بازداشت شده است.

اکبر لکستانی شهروند دو تابعیتی زندانی با سپردن وثیقه به طور موقت آزاد شداکبر_لکستانی شهروند دو تابعیتی زندانی با سپردن وثیقه به طور موقت آزاد شد اکبر لکستانی، شهروند دو تابعیتی زندانی در ایران پس از گذراندن دستکم ۴۷ روز بازداشت با سپردن وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

پمپئو: کشورهای اروپایی شهروندان داعشی خود را تحویل بگیرندوزیر امور خارجه آمریکا از اعضای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش خواست تا شهروندان داعشی خود که در بازداشت هستند را تحویل بگیرند. - خبرگزاری آناتولی

استان‌وایر- روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان خوزستان اعلام کرده که «عناصر اصلی تحرکات ساختارشکن اخیر در اهواز دستگیر شده‌اند.»اطلاعیه

آمده که «با همکاری جامعه اطلاعاتی و قضایی استان خوزستان عاملان اهانت به پرچم ایران شناسایی و دستگیر شدند.»

آن‌طور که در این اطلاعیه آمده «عناصر موثر این اقدامات، دارای سابقه محکومیت قضایی و ارتباط تشکیلاتی با خارج از کشور هستند.»

وزارت اطلاعات همچنین اعلام کرده «از دو مکان متعلق به این افراد چندین قبضه سلاح جنگی به همراه مهمات جنگی کشف و ضبط شده است.»

در پی مرگ مشکوک حسن حیدری، شاعر عرب اهوازی در هفته جاری، گروهی در خوزستان به خیابان‌ها آمده و خواستار علت مرگ این جوان شدند.

حیدری از شعرای معترض عرب زبان ساکن خوزستان بود که پیش‌تر به علت سرودن برخی اشعار اعتراضی بازداشت و برای مدتی هم زندانی شده بود.

مرگ مشکوک این جوان در بیمارستان منجر به بروز برخی ناآرامی‌ها در اهواز شد و معترضان خواستار تعیین علت واقعی جان باختن او هستند.

چند روز پیش نیز پلیس اعلام کرده بود برخی معترضان را شناسایی و بازداشت کرده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: