بازداشت ۴ عضو یک کمپین در سنندج

24/04/2021 11:53:00 ب.ظ

سنندج

چهار نفر از اعضای یک کمپین مدنی در شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند. هر چهار شهروند بازداشت شده از فعالان مدنی سنندج و عضو کمپینی با نام «ژیانه‌وی کوردستان»، (کمپین احیای کُردستان) هستند. اخبار_ایران

وب سایت حقوق بشری هه‌نگاو هویت این نفر را «عطا الله رضاربابی»، «مرضیه غلام‌ویسی»، «سیروان عبداللهی» و «مهدی صیفی» اعلام کرده و نوشته است که این افراد روز شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند.

به نوشته هه‌نگاو، هر چهار شهروند بازداشت شده از فعالان مدنی سنندج و عضو کمپینی با نام «ژیانه‌وی کوردستان»، (کمپین احیای کُردستان) هستند.هه‌نگاو به زمینه فعالیت این کمپین اشاره نکرده اما وبسایت کوردپا بازداشت شدگان را فعالان حقوق زنان و محیط زیست معرفی کرده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

پنجمین عضو کمپین «ژیانه‌وی کوردستان» هم بازداشت شد

هفت عضو بریگاد سرخ به درخواست ایتالیا در فرانسه بازداشت شدندکاخ الیزه در بیانیه ای خبر داد که هفت عضو سابق ایتالیایی «بریگاد سرخ» صبح امروز، چهارشنبه در فرانسه بازداشت شدند.

۴ عضو یک خانواده در کاشان به ۳۴ سال زندان محکوم شدند

انهدام باند "عرفان حلقه" در همدان / اطلاعات سپاه 8 عضو این فرقه انحرافی را بازداشت کرد- اخبار همدان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimانهدام باند «عرفان_حلقه» در همدان روابط عمومی سپاه همدان: ۸ نفر از اعضای اين باند توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شدند اقدامات این جریان انحرافی منجر به آسیب‌های روحی و روانی در افراد، انحراف اعتقادات و در نتیجه فروپاشی خانواده‌ها شده است از سربازان گمنام بپرسید چه خبر از نطنز خدا قوت به سربازان خسته ناپذیر و همیشه در صحنه گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه

عضو کمیته انضباطی هیات فوتبال تهران: «بلوچستانی‌ها اصلا ایرانی نیستند»کاظم سلیمانی گه خورد اگر ما ایرانی نیستم پس یک احتمال وجود دارد وان هم اینکه سرزمین بلوچستان اشغال شده

استان‌وایر- چهار نفر از اعضای یک کمپین مدنی در شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.استان‌وایر- با بازداشت یکی دیگر از اعضای کمپین «ژیانه‌وی کوردستان» (کمپین احیای کردستان)، شمار اعضای بازداشت شده این کمپین خیریه در سنندج به ۵ نفر رسید.Aa کاخ الیزه در بیانیه‌ای خبر داد که هفت عضو سابق ایتالیایی «بریگاد سرخ» صبح امروز، چهارشنبه در فرانسه بازداشت شدند.استان‌وایر- دادگاه انقلاب کاشان ۴ عضو یک خانواده را با اتهامات سیاسی جمعا به ۳۴ سال زندان و ۶ سال تبعید محکوم کرده است.

وب سایت حقوق بشری هه‌نگاو هویت این نفر را «عطا الله رضاربابی»، «مرضیه غلام‌ویسی»، «سیروان عبداللهی» و «مهدی صیفی» اعلام کرده و نوشته است که این افراد روز شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت شده‌اند. به نوشته هه‌نگاو، هر چهار شهروند بازداشت شده از فعالان مدنی سنندج و عضو کمپینی با نام «ژیانه‌وی کوردستان»، (کمپین احیای کُردستان) هستند. وبسایت هه‌نگاو فردین رحیمی را از اعضای کمپین خیرخواهانه «ژیانه‌وی کوردستان» (کمپین احیای کُردستان) معرفی کرده و نوشته است که وی به دلیل فعالیت در این کمپین بازداشت شده است. هه‌نگاو به زمینه فعالیت این کمپین اشاره نکرده اما وبسایت کوردپا بازداشت شدگان را فعالان حقوق زنان و محیط زیست معرفی کرده است. بر اساس این بیانیه، پلیس فرانسه در جستجوی سه مظنون دیگری است که در هنگام عملیات مأموران در خانه نبوده‌اند. از این چهار شهروند، مرضیه غلام‌ویسی از زندانیان سیاسی سابق است که در سال ۱۳۵۹ در زندان اوین تهران محبوس بوده است. هه‌نگاو پیش‌تر از بازداشت ۴ عضو دیگر این کمپین با نام‌های «عطا الله رضاربابی»، «مرضیه غلام‌ویسی»، «سیروان عبداللهی» و «مهدی صیفی» خبر داده بود. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی درباره دلایل بازداشت این شهروندان سکوت کرده و از مکان نگهداری آن‌ها هم اطلاعی در دست نیست. پیش از این، یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این خانواده به ایران‌وایر گفته بود که این افراد هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشتند اما پدر خانواده در دهه شصت به دلیل هواداری از یکی از گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی مدتی را در زندان گذرانده بود.

  📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. با این حال کاخ الیزه به هویت افراد بازداشت شده و اقدامات آنان اشاره نکرده است.