بازرگان به بنی‌صدر گفت از خودت دفاع کن/ بنی‌صدر جنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکرد

19/01/2020 11:49:00 ق.ظ

هاشم_صباغیان, اعتمادآنلاین

🔻 هاشم_صباغیان ، عضو نهضت‌ آزادی، در گفت‌گو با اعتمادآنلاین : بازرگان به بنی‌صدر گفت از خودت دفاع کن/ بنی‌صدر جنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکرد این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

اعتمادآنلاینبا اشاره به حضور اعضای نهضت‌ آزادی در مجلس اول اظهار داشت: نهضت‌ آزادی پنج نماینده در حوزه تهران داشت و به همین دلیل اقلیت بودیم، اما فعالیت پررنگی داشتیم. اعضای مجلسی نهضت‌ آزادی مهندس بازرگان بود، من بودم، همچنین آقایان سحابی و چمران و دکتر یزدی هم از لیست نهضت به مجلس رسیدند. آقای معین‌فر نیز در لیست انجمن مهندسان بود و آقای صدر حاج‌سیدجوادی به عنوان نماینده مردم قزوین انتخاب شدند. همچنین قبل از اینکه مجلس کارش را شروع کند ما قرار گذاشتیم در انتخابات هیات‌رئیسه از آقای بازرگان حمایت کنیم.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

هشدار آمریکا پیش از تشکیل کابینه لبنان: بدون اصلاحات خبری از کمک مالی واشینگتن نیستبیش از سه ماه است که لبنان با شدیدترین بحران مالی و گسترده‌ترین مشکل در حاکمیت روبرو است. پس از

رونمایی از ماشین سونی که کسی از آن خبر نداشتاین هفته در جهان خودرو: نمایش فن‌آوری‌های تازه در ماشین سونی، بنزی که با الهام از فیلم علمی-تخیلی آواتار ساخته شده، یک شاسی‌بلند الکتریکی جدید از خودروسازی آمریکایی و پایان راه برای لوکس‌ترین مدل بنتلی.

تخطی‌کنندگان از رأی دیوان عدالت در پُست‌های خود ماندگارند/ پرستاران تأمین اجتماعی چگونه باید از مزایای کسر از ساعتِ کاری بهره‌مند شوند؟تشریح قانون ارتقای بهره‌وری در گفتگو با محمود عمیدی؛ تخطی‌کنندگان از رأی دیوان عدالت در پُست‌های خود ماندگارند/ پرستاران تأمین اجتماعی چگونه باید از مزایای کسر از ساعتِ کاری بهره‌مند شوند؟

ناگفته‌های مهدی فخیم‌زاده از ‌سینمای قبل از انقلاب، ساخت سریال‌های مذهبی و شیوه ممنوع‌الکاری برخی بازیگران قبل از انقلابمهدی فخیم زاده می‌گوید: در جو انقلابی بعد از سرنگونی رژیم شاهنشاهی به افرادی مانند من و سیروس الوند کاری نداشتند و فقط برخی افراد شناخته شده و سلبریتی را احضار کردند اما برای هیچکدام‌شان حکم دادگاهی و ممنوع‌الکاری صادر نکردند بلکه مثلا اعلام می‌کردند که فلانی در فیلم نباشد، همین امر به معنی ممنوع‌الکاری بود.

مردم را به سمت خارج از انقلاب هُل ندهیم/ عملکرد این مجلس از مجالس هشتم و نهم قابل قبول‌تر است/ با ادامه این روند، مجلس بعدی از افراد آزاده خالی می‌شودنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید خط‌کشی مردم به انقلابی و غیرانقلابی کار غلطی است، نباید بی‌جهت آنان را از انقلاب دور کنیم، اگر شورای نگهبان به این روند را ادامه دهد، مجلس بعدی از افراد حُر و آزاده خالی خواهد شد و بخشی از مردم نماینده‌ای در مجلس نخواهند داشت. افراده ازاده ها شماها باشین وای بحال غیر ازاده ها.... بابا همتون یه گوهید تامام مجلس جدید مثل کییییر خر وسط پیشونی نظام خواهد بود ، دهه 60 نیست که همه گاو فرض شوند افراد آزاده؟ حتما خودش را یکی از افراد آزاده میدونه.

شاهزاده هری و مگان مارکل پس از جدایی از کاخ باکینگهام از عناوین سلطنتی خود استفاده نخواهند کرد🔺شاهزاده هری و مگان مارکل پس از جدایی از کاخ باکینگهام از عناوین سلطنتی خود استفاده نخواهند کرد ⚡️شاهزاده هری و همسرش مگان، که اعلام کردند قصد جدایی از خانواده سلطنتی بریتانیا را دارند، دیگر از عناوین و منابع خاندان سلطنتی بریتانیا استفاده نخواهند کرد. شرمنده ولی عناوین توله و عروسِ ملکه ی انگلیس ، به تخم ما هم نیست... به تخم چپ پسرم مرگ بر ملکه عنگلیس ماسون خرفت واقعا میگن طرف خوشی زده زیر دلش همینه دیگه ...

هاشم صباغیان در گفت‌‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به حضور اعضای نهضت‌ آزادی در مجلس اول اظهار داشت: نهضت‌ آزادی پنج نماینده در حوزه تهران داشت و به همین دلیل اقلیت بودیم، اما فعالیت پررنگی داشتیم.استعفای دولت سعد حریری ، حسان دیاب نخست وزیر انتصابی می‌کوشد کابینه جدید خود را تشکیل دهد.از واک‌من تا خودرو سونی با رونمایی از یک ماشین الکتریکی، حاضران در نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس‌وگاس را شگفت‌زده کرد.به گزارش خبرنگار ایلنا، مسئولان تامین اجتماعی نه تنها شاغلین مشاغل سخت گروه پرستاری را با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته نمی‌کنند بلکه پرستاران از مزایای کسر از ساعات کاری قانون ارتقای بهره‌وری بر اساس سختی کار، سابقه خدمت و انجام کار نوبتی نیز بی‌بهره هستند.

اعضای مجلسی نهضت‌ آزادی مهندس بازرگان بود، من بودم، همچنین آقایان سحابی و چمران و دکتر یزدی هم از لیست نهضت به مجلس رسیدند. آقای معین‌فر نیز در لیست انجمن مهندسان بود و آقای صدر حاج‌سیدجوادی به عنوان نماینده مردم قزوین انتخاب شدند.» به نظر می‌رسد این موضع آمریكا كه العربیه نت آن را پیگیری کرده بر این اساس است که واشنگتن بر شخصیت خاصی برای نخست وزیری دولت تاکید ندارد، بلکه در صدد بیان موضعی اساسی‌تر است که همان لزوم برآورده شدن خواسته‌های لبنانی‌ها و مطالبات بین المللی از سوی دولت لبنان است. همچنین قبل از اینکه مجلس کارش را شروع کند ما قرار گذاشتیم در انتخابات هیات‌رئیسه از آقای بازرگان حمایت کنیم. کنی‌چیرو یوشیدا، مدیر سونی هنگام رونمایی ماشین گفت همان طور که تلفن‌‌ همراه هوشمند تاثیرگذارترین فن‌آوری دهه گذشته بود، حمل‌ونقل مهم‌ترین فن‌آوری آینده خواهد بود.   وزیر کشور دولت در ادامه سخنانش، با اشاره به اینکه روز رأی‌گیری برای عزل بنی‌صدر یکی از روزهای خاص مجلس اول بود، گفت: قبل از جلسه ما با آقای بنی‌صدر دیدار داشتیم که حرف‌هایی رد و بدل شد. یک مقام وزارت امور خارجه آمریكا در مصاحبه با العربیه نت گفت: «ما پیش از این گفته‌ایم كه مسئولان رده بالای لبنان باید نسبت به اجرای اصلاحات ضروری و پیاده کردن آن در راستای پاسخگوئی به مطالبات مردم برای از بین بردن فساد عنان گسیخته و روی کار آمدن حاکمتی کارآمدتر و ایجاد فرصت‌های اقتصادی، متعهد باشند. یادم می‌آید مهندس بازرگان به او گفت بهتر است از وقت 2ساعته برای دفاع خود استفاده کند که بنی‌صدر در جواب گفت از این می‌ترسد که زندانی شود. نحوه اجرای قانون ارتقای بهره‌وری در بیمارستان‌های تامین اجتماعی وی با اشاره به مزایای حاصل از قانون ارتقای بهره‌وری و نحوه اجرای آن در سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: طبق ماده واحده قانون، این قانون شامل کارکنان بالینی رسته‌های بهداشتی و درمانی در بخش‌های دولتی (کشوری و لشکری) و غیردولتی می‌شود که این مشاغل شامل پزشکان، پرستاران و رده‌های مربوطه (پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهیاری و فوریت‌ها و .

بنی‌صدرجنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکرد. دیوید هیل معاون وزیر امور خارجه آمریکا و سفیر پیشین این کشور در بیروت که ماه گذشته راهی بیروت شد نیز حامل همین پیام بود. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ماشین ۴/۸ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است. به همین دلیل وقتی مرحوم بازرگان از بنی‌صدر پرسید که مگر زندانی شدن چه اشکالی دارد، او در جواب گفت از اعدام شدن می‌ترسد.   صباغیان افزود: جالب این است که آقای بازرگان گفت اگر به کار خودت اعتقاد داری‌، نباید از اعدام بترسی. به گفته کارشناسان مالی کل سپرده‌های موجود در بانک‌های لبنانی 170 میلیارد دلار است و بانک مرکزی لبنان و دولت این کشور طی سال‌های گذشته، حدود 130 میلیارد دلار از بانک‌ها وام گرفته‌اند اما دولت به دلیل ادامه کسری بودجه آن قادر نیست به تعهدات خود عمل کرده و بدهی خود به بانک‌ها و سپرده‌گذاران را بازگرداند. مگر تو مسلمان نیستی و مگر قرار نیست یک روزی بمیری؟ اما بنی‌صدر از این جنم‌ها نداشت. حق نشر عکس Image caption بلندگوها در صندلی و پشت سر راننده نصب شده است امکانات ماشین از طریق اینترنت پرسرعت به‌روز می‌شود. درباره روز رأی‌گیری هم به خاطر دارم گلدانی می‌آوردند تا رأی‌ها را درون آن بیندازیم اما آن آقایی که این کار را انجام می‌داد چند برگه را جابه‌جا کرد. این صنف از کارمندان ، شامل هزاران تن از طرفداران رهبران سیاسی یا افرادی از«شبه نظامی حزب الله» نیز می‌شود که نامشان به عنوان کارمندان بخش دولتی ثبت شده و از خزانه کشور ارتزاق کرده ولی به نفع شبه نظامیان وابسته به ایران فعالیت دارند. وی با اشاره به مزایای قانونی تأکید کرد: طبق ماده ۱ و ماده ۳ قانون ارتقای بهره‌وری ساعت کار هفتگی شاغلین موضوع این قانون بر اساس سختی کار، سابقه خدمت و انجام کار نوبتی حداکثر تا ۸ ساعت کاهش می‌یابد که این موضوع در ماده ۲ و ۵ آیین‌نامه اجرایی نیز لحاظ شده است، پس از خرداد ۸۸ مشمولین قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی که طبق ماده یک آیین‌نامه اجرایی مشمول موارد ذیل است باید ساعت کارشان در هفته و به تبع آن در ماه به میزان متناسب طبق همین آیین‌نامه کاهش می‌یافت.

همچنین شمارش رأی‌ها هم بدون هیچ نظارتی صورت پذیرفت. . این مقام وزارت امور خارجه آمریكا درادامه سخن خود پیرامون تشکیل دولت لبنان گفت: «همانطور كه پیشتر چندین بار خاطر نشان کردیم، لبنان باید دولتی دارای اعتبار و توانا به انجام این اقدامات داشته باشد. سونی با ارائه این امکانات می‌خواهد تجربه‌ای متفاوت برای سرنشینان فراهم کرده و از این طریق خود را از رقیبانش متمایز کند.