بازتاب پیروزی رئیسی در مطبوعات اروپا: نیمی از مردم ایران او را رد کردند | DW | 21.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران واکنش‌های زیادی را در رسانه‌های اروپایی به دنبال داشته است. بیشتر مطبوعات اروپایی به مشارکت پایین در این انتخابات و نقش رئیسی در کشتار ۶۷ اشاره کرده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روزنامه"تایمز" لندن در شماره روز دوشنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) خود در تحلیلی درباره انتخاب ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری در ایران نوشته است: «حالا رئیسی باید تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد برای بازگشت به توافق اتمی برجام با قدرت‌های جهانی به توافق برسد یا اینکه شیادی ایران را برای غنی‌سازی سریعتر اورانیوم و در نهایت تولید سلاح اتمی ادامه دهد. البته این دومی ترجیح رئیسی و آیت‌الله خامنه‌ای است.

این روزنامه همچنین به دست داشتن ابراهیم رئیسی در کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ اشاره کرده و نوشته است، در صورت برداشته شدن تحریم‌ها"چنین فردی می‌تواند مقابل مردم بایستد و بگوید آنچه را که روحانی نتوانست انجام دهد، من انجام دادم".روزنامه سوئیسی "نویه زورشر" چاپ زوریخ در تحلیلی به انتخابات ایران پرداخته و نوشته است: «امید ایرانیان برای باز شدن فضای اجتماعی و لیبرال شدن سیاست بارها به یاس تبدیل شده است.

در ادامه این مطلب آمده است: «رفاه و رشد و شکوفایی مردم در مرکز توجه او [رئیسی] نیست. اینطور که از وضعیت کنونی این کشور می‌توان فهمید، در زمانی کوتاه تغییری رخ نخواهد داد. جامعه جهانی در تلاش نجات توافق اتمی است اما وضعیت حقوق بشر در ایران را به کلی نادیده گرفته است. این وضعیت باید تغییر کند. آلمان و اتحادیه اروپا باید دستورالعملشان در مقابل حاکمان جمهوری اسلامی را به سرعت بازبینی کنند.

تلگراف در ادامه نوشته است: «این واقعیت که دولت بایدن در تلاش است تا با این رژیم فاسد برای نجات برجام به توافق برسد؛ رژیمی که مردم خودش را سرکوب کرده و عامل فساد اقتصادی است، یک نقطه تراژیک است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مشاركت در فرانسه، انگليس يا آمريكا چقدر بوده ؟! در سال ٦٧ كشتارى نبود؛ يه عده تروريست كودك كش كه بارها دستگير و آزادشده بودند در زندانها شورش كردند، تعدادى كه حكم اعدام داشتند عليرغم دريافت فرصت براى توبه، بر مواضع قبلى خود پافشارى كردند و اعدام شدند.

واجدین شرایط رای دادن ۶۰ میلیون بود که این جلاد مدافع حقوق بشر ۱۷ میلیون رای آورده یعنی ۲۸ درصد آیا کسی که با تقلب و به گفته حکومت دیکتاتور ۲۸ درصد رای آورده شایستگی مذاکره دارد؟ لازمست کشورهای اروپایی تجدید نظر نمایند No2IR انتخابات۱۴۰۰ انتخابات_۱۴۰۰

گوش و چشم سیاستمداران اروپایی هم این حقایق را می شنود و می بیند؟!

واقعا مهم نیست، رهبرمون تو همه ی این موارد نقش داشته اشاره نمیکنن، این کسکش عددی نیست که

عجیبه یکبار درست اقدام کردن... نه‌_به‌_جمهوری‌_اسلامی No2IR خامنه‌ای_کفتار ریئسی عضو هیئت_مرگ

سوئد مشارکت پائین در انتخابات بخاطر ضرب و جرح ایرانیان در غرب بود. اگر دول غربی به شرکت کنندگان در انتخابات حمله نمیکردند مطمئناً مشارکت بالاتر میرفت.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جشن پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوریسید ابراهیم رییسی در سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری با رای نزدیک به ۱۸ میلیون به پیروزی رسید. او به عنوان هشتمین رییس جمهوری ایران از مرداد ماه فعالیت خود را آغاز می‌کند. جشن پیروزی او از سوی هوادارنش، ۲۹ خرداد در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد . قصاب_۶۷_ریسی عكس ها خود گوياست چقدر زود زدین بشین اخر با رکورد خیره کننده شدین 😅
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به پیروزی رئیسی در انتخاباتادعای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به پیروزی رئیسی در انتخابات: وی به 'جاه‌طلبی‌های هسته‌ای' و آنچه که 'کمپین تروریسم ایران' خوانده شده شد، متعهد است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جشن پیروزی آیت‌الله رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری- عکس خبری تسنیم | Tasnimجشن پیروزی رئیسی در میدان امام حسین (علیه السلام) تهران گزارش تصویری:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شادی مردم قم پس از پیروزی سیدابراهیم رئیسی در انتخابات- عکس خبری تسنیم | Tasnimشادی مردم قم پس از پیروزی رئیسی در انتخابات گزارش تصویری:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جشن پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات - 3- عکس خبری تسنیم | Tasnimجشن پیروزی ابراهیم رئیسی در میدان ولیعصر (عج) تهران گزارش تصویری: مملکت برای ایناست دیگه یک مشت بسیجی و سپاهی کس مغز و زنهای جنده اشون این مملکت ارث بابای این دهاتیها یت که هنوز از دهات نیومدن به زور نون بسیجی و سپاهی رفتن شمال شهر نشین شدن دهاتی بودن و بی رگ بودن از سر و کولشون میباره، خاهشا اسم مردم را با این انگلها آلوده نکنید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شادی مردم همدان پس از پیروزی سیدابراهیم رئیسی در انتخابات- عکس استانها تسنیم | Tasnimشادی مردم همدان پس از پیروزی رئیسی در انتخابات گزارش تصویری:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »