بازارچه ساحلی دیلم سوخت؛ آتشی که دل مردم و کاسب‌ها را سوزاند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

«مردم به تدریج آن سوی خیابانی که آتش زبانه میکشید جمع شدند،جو بسیار غم‌انگیزی بود. گریه‌های بی‌امان غرفه‌دارها که اغلب هم بیمه نیستند، دردناک بود.» گزارش ماهرخ غلامحسین پورMahrokhbanoo از آتش_سوزی بازارچه ساحلی بندر_دیلم👇 اخبار_ایران شهروندخبرنگار

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بازارچه ساحلی بندردیلم روز پنج‌شنبه دهم مهر ۱۳۹۹ میان شعله‌های گُر گرفته آتش و گریه‌های مردم آن حوالی سوخت.

او به «ایران‌وایر» می‌گوید: «مردم به تدریج آن سوی خیابانی که آتش زبانه می‌کشید، جمع شدند و صاحبان کسب و کار و سرمایه هم پیدایشان شد. جو بسیار غم‌انگیزی بود. گریه‌های بی‌امان غرفه‌دارها که اغلب هم غرفه‌هایشان بیمه نیستند و در این شرایط دشوار اقتصادی به زحمت خودشان را حفظ کرده‌اند، واقعا دردناک و خارج از طاقت بود.»

در طول بحران اقتصادی سال‌های اخیر، دو بازارچه محلی دیلم کماکان رونق اقتصادی‌ خود را از دست نداده‌اند. این بندر کوچک با جمعیتی نزدیک به ۳۰ هزار نفر، روزانه پذیرای صدها خودرویی است که در مسیر جاده‌های اطراف یا وارد می‌شوند یا به سمت شهرهای هم‌جوار در تردد هستند. دیلم دارای دو بازارچه نزدیک به هم است. فاصله مابین این دو بازارچه تقریبا هم‌جوار را پاساژها و مراکز خرید متعدد و بساط دست‌فروش‌ها و ته لنجی‌ها به هم‌دیگر وصل می‌کنند؛ بازار کویتی‌ها که متشکل از یک خیابان کم‌عرض اصلی و چند کوچه پیچ در پیچ فرعی است و مقابل مسجد «حسینیه اعظم» این شهر قرار دارد و بازارچه ساحلی که کمی آن سوتر و نزدیک‌تر به ساحل واقع شده و هم‌چنین پاساژی به نام پاساژ «دریم‌لند» که مورد توجه مسافرها است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مدیرعامل باشگاه استقلال رسما برکنار شدهیات مدیره باشگاه استقلال در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که مدیرعامل باشگاه را از سمتش عزل کرده و عضویت او در هیات مدیره را نیز به مجمع باشگاه ارجاع داده است. کس خار خودش و رییسش (وزیر ورزش)
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تام کروز در سال ۲۰۲۱ برای تولید فیلم جدیدش به فضا می‌رودتام کروز در سال ۲۰۲۱ برای تولید فیلم جدیدش به فضا می‌رود تارنمای علمی «اسپیس شاتل آلمِنَک» (به انگلیسی: Space Shuttle Almanac) در حساب کاربری توئیتر خود نوشت که تام کروز ۵۸ ساله در اکتبر سال ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا با نخست‌وزیر یونان دیدار کرد؛ حمایت مایک پمپئو از گفت‌و‌گوهای یونان و ترکیه به منظور حل اختلافات میان دو کشوروزیر خارجه آمریکا با نخست‌وزیر یونان دیدار کرد؛ حمایت مایک پمپئو از گفت‌و‌گوهای یونان و ترکیه به منظور حل اختلافات میان دو کشور وزیر خارجه ایالات متحده روز سه شنبه هشتم مهرماه در دومین روز سفر خود به یونان، در جزیره کرت با نخست‌وزیر یونان دیدار کرد. خوک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رای‌دهندگان سوئیسی اعمال محدودیت بر مهاجرت از اتحادیه اروپا را رد کردندرای‌دهندگان سوئیسی اعمال محدودیت بر مهاجرت از اتحادیه اروپا را رد کردند قصد «حزب مردم» اولویت بخشیدن به شهروندان سوئیسی در دسترسی به فرصت های شغلی، حفاظت ها، و مزایای اجتماعی در برابر ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بود. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عربستان سعودی از متلاشی کردن یک «هسته تروریستی» مرتبط با سپاه پاسداران ایران خبر دادعربستان_سعودی از متلاشی کردن یک «هسته تروریستی» مرتبط با سپاه_پاسداران ایران خبر داد عربستان سعودی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک «هسته تروریستی» مرتبط با سپاه پاسداران ایران را کشف و متلاشی کرده‌اند. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣آره جان عمش درود بر عربستان و مرگ بر خامنه ای
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر فراتر رفت؛ افزایش نگرانی‌ها از آغاز موج‌های بعدی شیوع بیماریشمار قربانیان کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر فراتر رفت؛ افزایش نگرانی‌ها از آغاز موج‌های بعدی شیوع بیماری دانشگاه جان هاپکینز آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان را تاکنون بیش از یک میلیون و دو هزار نفر اعلام کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »