صدای آمریکا

صدای آمریکا

بازارهای سهام در آمریکا و اروپا با نگرانی از «رکود» به شدت افت کرد

♦️ بازارهای سهام در آمریکا و اروپا با نگرانی از «رکود» به شدت افت کرد ⚡️ شاخص اصلی سهام نیویورک در مبادلات نیمروز بیش از ۲ درصد افت کرد و بازار سهام در اروپا هم شرایط مشابهی را نشان داد.

15/08/2019 02:12:00 ق.ظ

♦️ بازارهای سهام در آمریکا و اروپا با نگرانی از «رکود» به شدت افت کرد ⚡️ شاخص اصلی سهام نیویورک در مبادلات نیمروز بیش از ۲ درصد افت کرد و بازار سهام در اروپا هم شرایط مشابهی را نشان داد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - در شرایطی که شاخص های اصلی اقتصادی از احتمال آشکار یک رکود جهانی در سال آینده حکایت دارد، روز چهارشنبه بازارهای سهام در ایالات متحده و اروپا با یک افت ناگهانی رو به رو شد.

صدای آمریکا - در شرایطی که شاخص های اصلی اقتصادی از احتمال آشکار یک رکود جهانی در سال آینده حکایت دارد، روز چهارشنبه بازارهای سهام در ایالات متحده و اروپا با یک افت ناگهانی رو به رو شد.شاخص اصلی سهام نیویورک در مبادلات نیمروز بیش از ۲ درصد افت کرد و بازار سهام در اروپا هم شرایط مشابهی را نشان داد. متوسط «داو جونز» متشکل از ۳۰ سهام عمده آمریکا بیش از ۶۰۰ واحد از دست داد و به این ترتیب صعود روز سه‌شنبه‌ این شاخص خنثی شد. دیروز دولت ایالات متحده اعلام کرد که اعمال تعرفه های تازه ۱۰ درصدی بر واردات چین را به تاخیر می اندازد.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 طرح بایدن برای ملاحظات حقوق بشری بیشتر در صادرات تسلیحات | DW | 05.08.2021 سازمان جهانی بهداشت خواهان توقف واکسیناسیون سوم شد | DW | 05.08.2021

تحلیلگران به داده های اقتصادی ضعیف آلمان و چین و نشانه های هشدارآمیز کند شدن احتمالی آهنگ رشد اقتصادی جهان اشاره می کنند. مهم تر از آن منحنی بازدهی نرخ بهره برای اوراق قرضه ۲ و ۱۰ ساله وزارت خزانه داری ایالات متحده است.به طور معمول، نرخ بهره در اوراق قرضه دولتی بلند مدت بیشتر از نمونه های کوتاه مدت است. اما زمانی که پدیده نرخ بهره معکوس شود - یعنی شبیه آن چه که چهارشنبه اتفاق افتاد - ممکن است این نشانه ای از نگرانی سرمایه گذاران نسبت به وضعیت کنونی اقتصاد آمریکا، به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، و تمایل به نرخ بازگشت بالاتر برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت باشد.

البته همیشه نزول نرخ بهره به رکود منجر نشده است و نمونه آن سال ۱۹۶۶ است.چین می گوید تولید کارخانه های آن کشور در ضعیف‌ترین سطح در ۱۷ سال گذشته قرار دارد. در همین حال آلمان، قویترین موتور اقتصاد اروپا، خروجی اقتصادش از ماه آوریل تا ژوئن را کوچکتر می بیند. headtopics.com

شاخص های منفی اقتصادی ممکن است بانک های مرکزی سراسر جهان را به کاهش نرخ بهره وادار کند. بانک مرکزی آمریکا ماه پیش نرخ بهره را یک چهارم درصد پایین آورده بود.کارشناسان می گویند اقتصاد آمریکا احتمالا کمی بیش از یک سال با رکود فاصله دارد.نرخ رشد اقتصادی سالانه آمریکا در دوره ماه آوریل تا ژوئن ۲.۱ درصد، بود که این میزان یک درصد کمتر از سه ماهه اول سال است.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

Telegram: Instant View

سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

روند نزولی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

افت ارزش سهام در بازار بورس نیویورکبازار بورس نیویورک در آمریکا امروز سیر نزولی در پیش گرفت. - خبرگزاری آناتولی

عملیات مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه

آمریکا صدور حکم زندان برای سه مخالف حجاب اجباری در ایران را محکوم کردآمریکا صدورحکم زندان برای سه مخالف حجاب_اجباری درایران را محکوم کرد سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در توئیت خود از هشتگ «چهارشنبه‌های سفید» به انگلیسی WhiteWednesdays استفاده کرده است از همه کشورها دعوت کرده تا این نقض جدی وسنگین حقوق بشر را محکوم کنند

چندین شرکت و نهاد خارجی به اتهام ارتباط با ایران در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتندچندین شرکت و نهاد خارجی به اتهام ارتباط با ایران در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند چندین شرکت تجاری و نهاد اماراتی، مالزیایی، ارمنستانی، بلژیکی، گرجستانی و هنگ کنگی به اتهام ارتباط با ایران در لیست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند.