بازار خودروی ایران پس از تحریم‌ها در 'کما' قرار گرفته است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

علی خسروانی از بزرگترین فروشندگان خودرو در ایران در گفتگو با 'آناتولی' تصریح کرد به دنبال بازگشت تحریم‌های آمریکا بازار خودروی این کشور در 'کما' قرار گرفته و نتوانسته است بهبود یابد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علی خسروانی از بزرگترین فروشندگان خودرو در ایران در گفتگو با "آناتولی" تصریح کرد به دنبال بازگشت تحریم‌های آمریکا بازار خودروی این کشور در "کما" قرار گرفته و نتوانسته است بهبود یابد.علی خسروانی به عنوان یکی از بزرگترین فروشندگان خودرو در ایران که گفته می‌شود رکورددار بیشترین تعداد فروش خودرو پس از شرکت‌های تولید کننده خودرو در این کشور است، در گفتگو با خبرگزاری"آناتولی" ضمن ارزیابی وضعیت بازار خودرو در ایران تصریح کرد:"بازار خودرو ایران در حالت کماست.

او که خودروسازان را از جمله"مسئولان بالا رفتن قیمت خودرو" می‌داند، اظهار داشت:"شرکت‌ها از قدرت فضای مجازی به نفع خودشان و با اکانت‌های زیادی در سایت‌های فروش خودرو آگهی می‌دادند، به قیمت بالاتر از بازار ثبت می کردند. با کسانی که قیمت پایین برای فروش داشتند تماس می گرفتند و آنها را تهدید می کردند".این فروشنده خودرو در ایران افزود:"در حال حاضر بازار خودرو در کشور حالت شبه ثبات دارد. خودرو در نهایت یک کالای مصرفی است، قیمت آن تا یک جایی توجیه دارد.

گفتنی است در حال حاضر هیچ خودروی خارجی بدون کارکرد در ایران یافت نمی شود. از آنجا که خودروهای جدید اواخر هر سال به نام سال بعد تولید می شوند آخرین مدلهای خودرو در ایران مربوط به سال 2018 است. شرکت های خودروساز در ایران هم با کاهش تولید روبرو شدند و توان تولید برخی خودروهای خارجی را که مونتاژ می کردند، ندارند.

از سوی دیگر گران‌ترین خودرویی که در تهران قیمت خورده، یک لامبورگینی به بهای 20 میلیارد تومان (حدود یک میلیون و هشتصد هزار دلار ) است. همچنین از جمله دیگر گران‌ترین خودروها BMW سری 7 است که بین 2.5 تا 3 میلیارد تومان قیمت دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

در حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدنددر حمله هوایی «جنگنده‌های ناشناس» به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدند بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مرد فلوریدایی از ترس توفان، خودروی «اسمارت» خود را در آشپزخانه پارک کرد🔺مرد فلوریدایی از ترس توفان، خودروی «اسمارت» خود را در آشپزخانه پارک کرد ⚡️زوج فلوریدایی ساکن شهر «جکسون‌ویل» شک داشتند که آیا خودروی کوچک «اسمارت» آنها در آشپزخانه ‌شان جا می شود یا نه؟ پاسخ: بله، جا می شود!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کشمکش‌ها بر سر بهای بلیت هواپیما در ایرانانجمن شرکتهای هواپیمایی ایران، به‌تازگی برای قیمت بلیت ۱۹۳ مسیر هوایی، کف و سقف تازه‌ای اعلام کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در ادامه نقض برجام | ایران «تزریق گاز» به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرد🔺در ادامه نقض برجام | ایران «تزریق گاز» به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرد ⚡️در ادامه نقض تعهدات برجام از سوی جمهوری اسلامی، این بار سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که این کشور تزریق گاز اورانیوم به سانتریفیوژهای نسل جدید را آغاز کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »