بازتاب اقامه نماز در ایاصوفیه در رسانه‌های آمریکا

03/05/1399 11:17 ب.ظ

رسانه‌های مختلف آمریکا٬ اقامه اولین نماز جمعه در ایاصوفیه پس از 86 سال را به یکی از تیترهای اصلی خود تبدیل کردند. - خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های مختلف آمریکا٬ اقامه اولین نماز جمعه در ایاصوفیه پس از 86 سال را به یکی از تیترهای اصلی خود تبدیل کردند. - خبرگزاری آناتولی 24.07.2020 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی اقامه نماز جمعه پس از 86 سال در ایاصوفیه٬ حضور اردوغان در اولین نماز جمعه این مسجد و قرائت قرآن در آن٬ بازتاب زیادی در مطبوعات و رسانه‌های آمریکایی داشت.

روزنامه نیویورک تایمز با تیتر"اردوغان هدفی را که با احترام از آن یاد خواهد شد٬ اجرا و ایاصوفیه را برای عبادت گشود." با اشاره به اینکه موضوع تبدیل ایاصوفیه به مسجد از زمان‌های پیش مطرح بوده٬ نوشته است: ایاصوفیه که در قرن ششم به عنوان کلیسای جامع ساخته شد، پس از حدود 9 قرن برای عبادت هزاران مسلمان باز شد.

روزنامه واشنگتن پست نیز در سایت خود٬ با تیتر"ترکیه پس از تبدیل ایاصوفیه از موزه به مسجد، اولین نماز جمعه را در آن اقامه کرد"٬ خبری تصویری از تاریخچه این مکان کار کرده است. همچنین روزنامه وال استرت ژورنال در وبسایت خود ویدئویی را درباره تاریخچه ایاصوفیه تهیه و اعلام کرده است که این مکان برای دومین بار به مسجد تبدیل می‌شود.

سایت رسانه «سی.ان.ان» نیز تیتر"ترکیه پس از تبدیل ایاصوفیه به مسجد اولین نماز را در آن اقامه کرد"٬ استفاده نموده است. این رسانه در خبر خود به استقبال نمازگزاران و حضور اردوغان در آن اشاره کرده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

قشرهای مختلف مردم در نخستین نماز جمعه در مسجد ایاصوفیه شرکت می‌کنند

بازدید اردوغان از ایاصوفیه در آستانه رویداد تاریخی برگزاری نماز در این مسجدرئیس‌جمهور ترکیه در آستانه رویداد تاریخی برگزاری نماز جمعه در مسجد ایاصوفیه استانبول از آن بازدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

خیل عظیم جمعیت از سراسر ترکیه برای اقامه نماز در ایاصوفیه به استانبول می‌آیند

پیام اردوغان به مناسبت اقامه نماز جمعه در مسجد ایاصوفیه

هزاران فلسطینی نماز جمعه را در مسجدالاقصی اقامه کردند

اولین نماز جمعه ایاصوفیه در نزدیک یک قرنبا تبدیل موزه ایاصوفیه استانبول به مسجد، امروز جمعه ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) پس از ۸۶ سال دوباره در این محل نماز جمعه برگزار می‌شود.